هر چیز و همه چیز

× اس ام اس× ورزشی ×خواندني×عاشقانه×جالب×

خوب داشته باشيم
با توجه به درخواست کاربران دسترسی به فایلهای تصویری آموزش حرکات جنسی میسر گردیدتوصیه میشود متاهلین و اشخاصی که در دوران عقد میباشند استفاده نمایند
کلیه حرکات با توضیحات کامل و علمی میباشد کلیک کنید

***************************************************   

زن و مرد باید قبلا عالم هر یک را به خوبی شناخته باشند یعنی باید بدانند در دنیای جنس مخالف چه می‌گذرد
وقتی زن‌ها و مردها با هم ازدواج کرده و وارد دنیای جدید زندگی مشترک می‌شوند هر دو، اهداف و برنامه‌های مشترکی دارند: هر دو می‌خواهند که روابطشان عاشقانه و دوستانه باشد و این ارتباط قوی همچنان ادامه پیدا کند. تا اینجای مسئله که ظاهرا مشکلی وجود دارد اما یک موضوع مهم و اجتناب‌ناپذیر هم وجود دارد و آن هم رابطه جنسی است که جزء جدایی ‌ناپذیر زندگی مشترک محسوب می‌شود، و درست در همین مورد بسیاری از مشکلات شروع می‌‌شود وزن یا مرد حس می‌کنند رابطه آنها در زندگی مشترک مورد دلخواه‌شان نیست و یا در زندگی خود موفق نبوده‌اند. برقراری رابطه جنسی سالم در دوران زندگی مشترک موضوع بسیار مفصلی است و ما در این قسمت تنها به بخشی از آن می‌پردازیم یعنی شروع رابطه جنسی در اوایل ازدواج که ممکن است برای زن و شوهر (هردو) کمی مشکل‌‌ساز باشد.
معمولا علت مشکل بودن این شروع و آغاز این است که زن و مرد هنوز به هم عادت نکرده و به عبارتی کمی از هم خجالت می‌کشند. گاهی این وضعیت در ابتدا باعث ناامیدی طرفین می‌شود چون هنوز نمی‌دانند که از نظر روحی به چه آمادگی‌‌هایی احتیاج دارند. در این شرایط اگر نسبت به جنس مخالف (زن نسبت به شوهر و بالعکس) حس خوبی وجود داشته باشد به راحتی می‌توان ارتباط موثر برقرار کرد و گر نه کار مشکل‌تر خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که زن و مرد باید قبلا عالم جنس مخالف را به خوبی شناخته باشند یعنی باید با مطالعه بدانند در دنیای جنس مخالف چه می‌گذرد؟ احساساتش چگونه است؟ به‌عنوان یک زن یا مرد چگونه باید با عواطف او برخوردی مناسب داشته و هزاران مورد دیگر که باید قبل از ازدواج و در دوران آشنایی برای ازدواج برای این سئوالات پاسخی مناسبی پیدا شود. اگر شناخت شرایط روحی و عاطفی طرف مقابل به طور کامل انجام نشده باشد در این صورت رابطه جنسی به یکی از بزرگترین سرچشمه‌های سوء تفسیر از شریک زندگی تبدیل خواهد شد.

شاید بهتر باشد مدت کمی از ازدواج بگذرد و بعد طرفین از یکدیگر انتظار داشته باشند؛ چون اقدام فوری برای رابطه جنسی در بعد از ازدواج ممکن است برای شریک زندگی و به‌خصوص خانم‌ها با احساس و تجربه بدی همراه باشد. اگر مراحل پس ازدواج را به چهار مرحله آشنایی بیشتر، ارزشیابی طرف مقابل، ایجاد احساس قوی و ثابت و ورود به خلوت و حالات روحی خصوصی طرف مقابل تقسیم کنیم، رابطه جنسی باید در مرحله چهارم صورت بگیرد. یعنی باید بتوان با صمیمیت به خلوت و شرایط روحی کاملا منحصر به فرد طرف مقابل وارد شد، یک رابطه جنسی خوب و موثر برقرار کرد در غیر این صورت به یک تجربه ناگوار و ناخوشایند اجباری تبدیل می‌شود. در این مرحله بسیار مهم است که هر دو طرف بدانند دیگری نسبت به حوزه خصوصی زندگی خودش و طرف مقابل چه حسی دارد؟
متاسفانه اکثر خانم‌ها و آقایان فکر می‌کنند تنها جذابیت ظاهر برای ایجاد رابطه جنسی موفق کافی‌ست. البته آمادگی ظاهری شرط مهمی است اما کافی نیست. ممکن است آقا یا خانم حس کنند با وجود آمادگی ظاهری دیگر مشکلی وجود ندارد، اما این طرز فکر صحیح نیست و ممکن است طرف مقابل (اکثرا خانم‌ها) آماده نبوده و شدیدا از نظر روحی آسیب ببیند. خانم‌ها معمولا به مدت زمان بیشتری احتیاج دارند تا آمادگی این کار را پیدا کنند و معمولا بعد از ازدواج بیشتر به این مسئله فکر می‌کنند که چطور می‌توان زندگی مشترک را تقویت کرد و چطور می‌توان رابطه‌ای محکم‌تر و قوی‌تر برقرار کرد. در نتیجه برای برقراری روابط جنسی باید به آنها فرصت داد. در اوایل ازدواج مهم نیست که چقدر زن و مرد جذابیت جنسی دارند بلکه نکته قابل توجه آن است که اگر در این دوران به سرعت و بدون دادن فرصت به طرف مقابل وارد مرحله جنسی شوید عین آن است که آب یخ روی سر یکدیگر ریخته باشید! مثل اینکه هنوز شروع جاده و راه را طی نکرده یکباره به آخر راه برسید. باید آقایان این فرصت را به خود بدهند تا کاملا مورد تایید همسرشان قرار گرفته و مهلتی هم به خانم‌ها داده شود تا فارغ از تفکرات جدی در مورد زندگی و آینده برای برقراری رابطه جنسی آماده شوید. اگر این اتفاق خیلی سریع و زود رخ دهد امکان دارد تا مدتی طرفین از هم رانده شوند. معمولا هورمون‌های مردانه باعث می‌شود آقایان خیلی سریع برای رابطه جنسی آماده شوند و گاهی این آمادگی سریع باعث می‌شود به ناچار بدون آمادگی لازم تن به این کار داده و به هیچ وجه از این رابطه لذت نبرند.

البته منظور ما این نیست که به هیچ وجه در اوایل زندگی مشترک (بخصوص روزهای اول) نباید رابطه جنسی برقرار شود. گاهی طرفین به خوبی برای اینکار آمادگی دارند و مشکلی پیش نمی‌آید. اما اگر تمایل برقرار شود. گاهی طرفین به خوبی برای این کار آمادگی دارند و مشکلی پیش نمی‌آید. اما اگر تمایل دارید رابطه زناشویی شما پایدار بوده و طولانی مدت از قدرت کافی برخوردار باشد بهتر است کار را مرحله به مرحله انجام دهید. اگر ذهنتان را باز و آزاد نگهدارید و فقط تفکر برقراری رابطه جنسی فکرتان را پر نکرده باشد آن وقت خودتان و طرف مقابل را بهتر ارزیابی کرده و فرصت کافی به خودتان و او می‌دهید. هر چه همدیگر را بیشتر بشناسید برقراری رابطه جنسی راحت‌تر بوده و مشکلات‌تان کمتر می‌شود. حتی اگر در آن زمان آنقدر از خودتان مطمئن باشید که فکر کنید شما یک روح در دو جسم هستید باز هم باید مدت زمان لازم سپری شود تا واقعا با روحیات یکدیگر آشنا شوید.

اگر هم حس کردید در این رابطه با مشکلاتی روبرو هستید یا احساس رضایت نمی‌کنید باز هم راه چاره وجود دارد. فکر نکنید علم ارتباطات زناشویی مثل پرواز یک آپولو سخت و دشوار است! وقتی زن و مرد در این زمینه احساس ناراحتی می‌کنند بر این تصور هستند که به آخر خط رسیده‌اند. این در حالی است که در مورد مسائل جنسی هم می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. پزشکان و مشاوران مسائل جنسي راهنمای خوبی در این مورد هستند

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:42  توسط ابراهیم  | 

 

جواد نکونام ?? شهريور سال ???? در شهر ري تهران متولد شد.

وي در درتيم‌هاي پاس تهران، الوحده و الشارجه امارات و اوساسوناي اسپانيا بازي کرده است و در سال  2006 نيز در بين 10 بازيکن برتر آسيا قرارداشت.

نکونام فوتبال حرفه‌اي را از بازي در تيم‌هاي پايه باشگاه سايپا آغاز کرد و در سال 1377 به تيم پاس تهران پيوست. با بازي‌هاي درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، به تيم‌هاي ملي جوانان و اميد ايران دعوت شد و از آنجا به بازيکني شناخته شده در فوتبال ايران تبديل شد.

او 7 فصل را در تيم پاس با موفقيت سپري کرد و به کاپيتاني اين باشگاه رسيد. اوج حضور او در پاس بازي‌هاي درخشانش در جام باشگاه‌هاي آسيا در سال 2005 بود.

 بازي‌هاي نکونام در اين جام باعث شد تا باشگاه کايزرس‌لاترن آلمان به او پيشنهاد بدهد، اما با مخالفت مصطفي دنيزلي، سرمربي وقت پاس، اين انتقال منتفي شد.

نکونام در آخرين بازي‌اش با پيراهن پاس، مقابل پرسپوليس در ليگ برتر  انجام داد كه از داور کارت قرمز دريافت کرد. پس از اين بازي او به باشگاه الوحده امارات رفت.

در ميانه ليگ امارات، به باشگاه الشارجه امارات رفت و پس از بازي در جام جهاني 2006، از ميان 3 تيم هرتابرلين و کايزرس‌لاترن آلمان و اوساسونا اسپانيا، اوساسونا را برگزيد.

نکونام اولين بازيکن ايراني است که در لاليگا بازي کرده است. او در نخستين فصل حضور در لاليگا، به بازيکن ثابت تيمش تبديل شد و توانست با گل طلايي که در جام يوفا مقابل بوردو فرانسه زد، به بازيکني محبوب در تيمش بدل شود. بازي خوب او باعث شد تا اوساسونا به فکر جذب بازيکن ايراني ديگري بيفتد و مسعود شجاعي را بخرد. جواد درفصل  2009-2008 نيز بازدن 7 گل براي اوساسونا بعد از پاندياني دومين گل زن اوساسونا شد.

نکونام در  22 دي سال 1379 و درحالي که تنها 19 سال و 31 روز سن داشت، براي نخستين بار پيراهن تيم ملي ايران را در ديدار دوستانه برابر اکوادور برتن کرد . پس از ناکامي ايران در سعود به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي   و با خداحافظي مهدي مهدوي کيا ، کريم باقري و علي کريمي از تيم ملي کاپيتان تيم ملي ايران به حساب مي آيد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:37  توسط ابراهیم  | 

 


 

 

 

قبل از ازدواج


پسر: بالاخره موقعش شد. خيلي انتظار کشيدم.


دختر: مي‌خواي از پيشت برم؟


پسر: حتي فکرشم نکن!


دختر: دوسم داري؟


پسر: البته! هر روز بيشتر از ديروز!


دختر: تا حالا بهم خيانت کردي؟


پسر: نه! براي چي مي‌پرسي؟


دختر: منو مي‌بوسي؟


پسر: معلومه! هر موقع که بتونم.


دختر: منو مي‌زني؟


پسر: ديوونه شدي؟ من همچين آدمي‌ام؟!


دختر: مي‌تونم بهت اعتماد کنم؟!


پسر: بله.


دختر: عزيزم!

 

-

-

-

-

-

-

بعد از ازدواج

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

--

-

-

-

-

-
کاري نداره! از پايين به بالا بخون!

 

***********************************

چند تا چيز  ميخوام بگم

اول اومدم که بگم که ديگه عذاب وجدان نگير چون اين مطلب برا اون ..............که اومدي و.......... گذاشتم

نميخوام هيچ کس ديگه بدونه............

ديگه عذاب وجدان نداشته باش

بعد شک دارم اين نظر آخري رو خودت گذاشته باشي..........

فکر ميکنم کس ديگه اي به جا تو نظر گذاشته........... حالا بگذريم

ميدونم اين مطلب هم مثل بقيه ميخواي پاک کني و مثل نظراتي که برات گذاشتم پاک کني........

برام مهم نيست که پاک کني .چون ميخواستم حصن نيت خودمو بهت ثابت کنم

بگم که هيچ کينه اي ندارم ........

در ضمن من ديگه اينجا نميام اين بار هم به خاطر تو<نوشين> اومدم

وبلاگ خودم درب و داغونه ولي اومدم اينجا

ميتوني ...... اونجور که دوست داري مثل دفعه قبل منو حذف کني

خ

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:35  توسط ابراهیم  | 

 


آيا ميدانستي چشم انسان معادل يک دوربين ??? مگاپيکسل است.

آيا ميدانستي خورشيد ?????? مرتبه بزرگتر از زمينه!

آيا ميدانستي ??% افرادي که دست چپ هستند، تايپيستند.

آيا ميدانستي در واشنگتن‌ بيشتر از مردمانش، تلفن وجود دارد.

آيا ميدانستي شما نميتوانيد با حبس نفستان ، خودکشي کنيد

آيا ميدانستي انسان سالانه بيش از ?? ميليون مرتبه پلک مي زند!

آيا ميدانستي با ?? گرم طلا نخي به طول ?? k/m مي توان درست کرد

آيا ميدانستي بيشتر سردردهاي معمولي از کم نوشيدن آب مي باشد.

آيا ميدانستي يک ليتر سرکه درزمستان سنگينتراز تابستان است

آيا ميدانستي که سياره اورانوس پانزده قمر « ماه » دارد

آيا ميدانستي بلندترين موي سر دنيا ? متر است.

آيا ميدانستي طول موج نور مرئي بين ??? – ??? نانومتر است.

آيا ميدانستي خورشيد کوچک ترين ستاره دنيا است.

آيا ميدانستي گران ترين کفش دنيا ? ميليارد و ??? ميليون تومان است.

آيا ميدانستي گران ترين سينماي خانگي ??? ميليون تومان است.

آيا ميدانستي گران ترين بلندگوي جهان ??? ميليون تومان قيمت دارد.

آيا ميدانستي قديمي‌ترين آدامسي که جويده شده، متعلق به ???? سال پيش بوده است!

آيا ميدانستي در يک سانتي متر پوست شما دوازده متر عصب و چهار متر رگ و مويرگ وجود دارد.

آيا ميدانستي کره مريخ با سرعت ??? کيلومتر درساعت به دور خورشيد ميچرخد

آيا ميدانستي وقتي شخصي در سريلانکا سرش را از طرفي به طرف ديگر تکان مي‌دهد، يعني “باشه”

آيا ميدانستي پل خواجو در زمان سلاطين صفويه در اصفهان ساخته شده است

آيا ميدانستي گوش و بيني در تمام طول عمر انسان در حال رشد ميباشد و بزرگتر ميشود

آيا ميدانستي نام پايتخت قرقيزستان بيشکک است و مساحت آن از استان کرمان کمتر است

آيا ميدانستي بيش از صد ميليــــــــارد کهکشان تا به اکنون در جهان شناسايي شده اند

آيا ميدانستي که اسب ماده سي دندان و اسب نر سي و شش دندان دارد

آيا ميدانستي که آب دريا بهترين ماسک زيباي پوست است، البته بخاطر منيزيم و املاح معدني موجود در آب دريا ميباشد

آيا ميدانستي که زمين از حيث بزرگي پنجمين و از حيث فاصله با خورشيد ، سومين سياره منظومه شمسي است

آيا ميدانستي که زهر مار کبري بيشتر بر روي مراکز تنفسي اثر کرده و باعث خفگي صيد مي شود

آيا ميدانستي کشور بلغارستان از نصف استان کرمان هم کوچکتر است

آيا ميدانستي اندونزي چهارمين کشور پر جمعيت دنيا بعد از چين و هند و آمريکا مي باشد

آيا ميدانستي که ايرانها روزانه بطور متوسط حتي نصف استکان هم شير نــــــميخورند

آيا ميدانستي وزن ? قاشق چايخوري از سياه چاله ها ? ميليارد تن است؛ بله ? ميليارد تن.

آيا ميدانستي يک سياهچاله در کهکشان راه شيري است که هر ثانيه ???? بار دور خود مي چرخد.

آيا ميدانستي ضريب هوشي انسان هاي معمولي بين ?? تا ??? است.

آيا ميدانستي هر تار موي انسان مي تواند تا وزن ??? گرم رشد کند.

آيا ميدانستي چشم انسان معادل يک دوربين ??? مگاپيکسل است.

آيا ميدانستي سريع ترين عنکبوت دنيا داراي سرعت Km ?? در ساعت است که در افريقاست.

آيا ميدانستي يک انسان نهايتاً مي تواند با سرعت Km ?? در ساعت بدود.

آيا ميدانستي نوعي عنکبوت مي تواند ??? برابر وزنش را بلند کند.

آيا ميدانستي وقتي به خورشيد نگاه مي کنيد صحنه ? دقيقه قبل از آن را مشاهده مي کنيد.

آيا ميدانستي زمين در آغاز پيدايش خود ???? بار بزرگ تر از حجم کنوني خود را داشته است.

آيا ميدانستي مساحت سوراخ اوزون ?? ميليون کيلومتر مربع يا به اندازه آمريکاي شمالي است.

آيا ميدانستي سالانه ?,? ميليون مترمکعب چوب صرف چوب هاي غذاخوري در چين مي شود.

آيا ميدانستي ماموت ها که ?? هزار سال پيش منقرض شدند تا ? سالگي شير مادرشان را مي خوردند.

آيا ميدانستي جوانان هندي شادترين و جوانان ژاپني افسرده ترين هاي جهانند.

آيا ميدانستي مردم فيليپين به بيش از ???? لهجه سخن مي گويند.

آيا ميدانستي عمر مفيد انسان ها در کف دستشان نوشته شده است، نگاه کنيد. ?? = ?? – ??

آيا ميدانستي مسن ترين انسان دنيا با ??? سال سن الان در ايران زندگي مي کند.

آيا ميدانستي به گفته صندوق پول جهان ايران در تورم رتبه ? جهان است و تا چند سال ديگر البته ? خواهد شد

.,منبع :راد اس ام اس

آيا ميدانستي چشم انسان معادل يک دوربين ??? مگاپيکسل است.

آيا ميدانستي خورشيد ?????? مرتبه بزرگتر از زمينه!

آيا ميدانستي ??% افرادي که دست چپ هستند، تايپيستند.

آيا ميدانستي در واشنگتن‌ بيشتر از مردمانش، تلفن وجود دارد.

آيا ميدانستي شما نميتوانيد با حبس نفستان ، خودکشي کنيد

آيا ميدانستي انسان سالانه بيش از ?? ميليون مرتبه پلک مي زند!

آيا ميدانستي با ?? گرم طلا نخي به طول ?? k/m مي توان درست کرد

آيا ميدانستي بيشتر سردردهاي معمولي از کم نوشيدن آب مي باشد.

آيا ميدانستي يک ليتر سرکه درزمستان سنگينتراز تابستان است

آيا ميدانستي که سياره اورانوس پانزده قمر « ماه » دارد

آيا ميدانستي بلندترين موي سر دنيا ? متر است.

آيا ميدانستي طول موج نور مرئي بين ??? – ??? نانومتر است.

آيا ميدانستي خورشيد کوچک ترين ستاره دنيا است.

آيا ميدانستي گران ترين کفش دنيا ? ميليارد و ??? ميليون تومان است.

آيا ميدانستي گران ترين سينماي خانگي ??? ميليون تومان است.

آيا ميدانستي گران ترين بلندگوي جهان ??? ميليون تومان قيمت دارد.

آيا ميدانستي قديمي‌ترين آدامسي که جويده شده، متعلق به ???? سال پيش بوده است!

آيا ميدانستي در يک سانتي متر پوست شما دوازده متر عصب و چهار متر رگ و مويرگ وجود دارد.

آيا ميدانستي کره مريخ با سرعت ??? کيلومتر درساعت به دور خورشيد ميچرخد

آيا ميدانستي وقتي شخصي در سريلانکا سرش را از طرفي به طرف ديگر تکان مي‌دهد، يعني “باشه”

آيا ميدانستي پل خواجو در زمان سلاطين صفويه در اصفهان ساخته شده است

آيا ميدانستي گوش و بيني در تمام طول عمر انسان در حال رشد ميباشد و بزرگتر ميشود

آيا ميدانستي نام پايتخت قرقيزستان بيشکک است و مساحت آن از استان کرمان کمتر است

آيا ميدانستي بيش از صد ميليــــــــارد کهکشان تا به اکنون در جهان شناسايي شده اند

آيا ميدانستي که اسب ماده سي دندان و اسب نر سي و شش دندان دارد

آيا ميدانستي که آب دريا بهترين ماسک زيباي پوست است، البته بخاطر منيزيم و املاح معدني موجود در آب دريا ميباشد

آيا ميدانستي که زمين از حيث بزرگي پنجمين و از حيث فاصله با خورشيد ، سومين سياره منظومه شمسي است

آيا ميدانستي که زهر مار کبري بيشتر بر روي مراکز تنفسي اثر کرده و باعث خفگي صيد مي شود

آيا ميدانستي کشور بلغارستان از نصف استان کرمان هم کوچکتر است

آيا ميدانستي اندونزي چهارمين کشور پر جمعيت دنيا بعد از چين و هند و آمريکا مي باشد

آيا ميدانستي که ايرانها روزانه بطور متوسط حتي نصف استکان هم شير نــــــميخورند

آيا ميدانستي وزن ? قاشق چايخوري از سياه چاله ها ? ميليارد تن است؛ بله ? ميليارد تن.

آيا ميدانستي يک سياهچاله در کهکشان راه شيري است که هر ثانيه ???? بار دور خود مي چرخد.

آيا ميدانستي ضريب هوشي انسان هاي معمولي بين ?? تا ??? است.

آيا ميدانستي هر تار موي انسان مي تواند تا وزن ??? گرم رشد کند.

آيا ميدانستي چشم انسان معادل يک دوربين ??? مگاپيکسل است.

آيا ميدانستي سريع ترين عنکبوت دنيا داراي سرعت Km ?? در ساعت است که در افريقاست.

آيا ميدانستي يک انسان نهايتاً مي تواند با سرعت Km ?? در ساعت بدود.

آيا ميدانستي نوعي عنکبوت مي تواند ??? برابر وزنش را بلند کند.

آيا ميدانستي وقتي به خورشيد نگاه مي کنيد صحنه ? دقيقه قبل از آن را مشاهده مي کنيد.

آيا ميدانستي زمين در آغاز پيدايش خود ???? بار بزرگ تر از حجم کنوني خود را داشته است.

آيا ميدانستي مساحت سوراخ اوزون ?? ميليون کيلومتر مربع يا به اندازه آمريکاي شمالي است.

آيا ميدانستي سالانه ?,? ميليون مترمکعب چوب صرف چوب هاي غذاخوري در چين مي شود.

آيا ميدانستي ماموت ها که ?? هزار سال پيش منقرض شدند تا ? سالگي شير مادرشان را مي خوردند.

آيا ميدانستي جوانان هندي شادترين و جوانان ژاپني افسرده ترين هاي جهانند.

آيا ميدانستي مردم فيليپين به بيش از ???? لهجه سخن مي گويند.

آيا ميدانستي عمر مفيد انسان ها در کف دستشان نوشته شده است، نگاه کنيد. ?? = ?? – ??

آيا ميدانستي مسن ترين انسان دنيا با ??? سال سن الان در ايران زندگي مي کند.

آيا ميدانستي به گفته صندوق پول جهان ايران در تورم رتبه ? جهان است و تا چند سال ديگر البته ? خواهد شد

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:32  توسط ابراهیم  | 

 

 

 

بيوگرافي زلاتان ابراهيموويچ

 

 

يورکا مادر زلاتان نيز در مورد پسرش مي گويد : هر بار زلاتان را در تلويزيون مي بينيم که موفق مي شود گل بزند به خود مي باليم که تلاشهاي ما امروز نتيجه داده است و هميشه به خاطر اين موفقيت خداوند را شکر مي کنيم .

زلاتان در محله اسکانلان بزرگ شد و به خاطر قد بلندش در 15 سالگي به بسکتبال روي آورد . اما در سال 1996 در جام ملتهاي اروپا چون تيم سوئد غايب بود از تلويزيون شيقته بازي بازيکناني چون آلن شيرر و پاتريک کلايورت شد ، همچنين او عاشق بازي ستاره معروف سوئد، هنريک لارسن در جام جهاني 1994 بود .

او توانست در 15 سالگي وارد باشگاه معروف مالمو شد و خيلي زود توانست استعداد خود را در فوتبال نشان دهد . همچنين او به علت اصليت بوسني اش توانست به مدت 2 سال در تيم نوجوانان و جوانان و حتي تيم ملي B بوسني بازي کند و ملي پوش شود .

او با قد بلندش و شمع گلزني بالايش فارگو پانچسف گلزن سابق و معروف تيم يوگسلاوي را در اذهان زنده مي کرد ، اما تصميم نهايي او و قبولي مليت سوئد بسياري از هموطنان واقعي اش را ناراحت کرد .

در سال 1999 آرسن وانزه مربي تيم آرسنال انگلستان مصرانه خواهان استخدام زلاتان بود اما هرگز موفق نشد تا اينکه زلاتان در 22 مارچ 2001 با رقمي حدود 8/7 ميليون يورو سرانجام به باشگاه آژاکس آمستردام پيوست و زير نظر رونالد کومان بسيار در فوتبال پيشرفت کرد . او توانست با فوتبال خوب خود و گلزني هايش عملا به يک ستاره در ليگ هلند و و ليگ قهرمانان اروپا بدل گشت او طي 74 مسابقه که در مدت دو سال براي آژاکس انجام داد 35 گل به ثمر رساند .

زلاتان توانست با تيم ملي سوئد به يورو 2004 پرتقال راه يابد او با گل زيباي خود به تيم ايتاليا پيش از پيش مورد توجه قرار گرفت زلاتان همراه تيم سوئد در يک چهارم نهايي به تيم خوب هلند برخورد کردند و نتواستند از پس حريف برايد و با جام خداحافظي کردند . اما يورو 2004 براي زلاتان مانند پله اي بود به سمت صعود او در 31 اوت 2004 با قرار دادي به ارزش 19 ميليون يورو به تيم معروف يوونتوس ايتاليا پيوست . بازي هاي خوب و تماشايي زلاتان در تورين ايتاليا از او يک فوق ستاره ساخت و او را در سال 2005 به عنوان کانديداي بهترين بازيکن سال مطرح کرد . در همين سال باشگاه رئال مادريد پيشنهاد عجيب 70 ميليون يورويي خود را براي به خدمت گرفتان زلاتان مطرح کرد که با وجود مبلغ هنگفت پيشنهاد اما سران باشگاه يوونتوس حاضر به فروش زلاتان نشدند .

زلاتان خود نيز چندان تمايلي به حضور در جمع کهکشانهاي رئال مادريد نداشت و در اين باره مي گويد : من فکر مي کنم اگر بخواهم ، در همين يوونتوس هم مي توانم به قهرماني در اروپا و جهان برسم و بر اي اين کار فقط بايد تلاش خودم را بيشتر بکنم . اما سقوط يوونتوس به دسته ذو ايتاليا بع علت تباني و مشکلات زلاتان با اين تيم باعث شد تا با قرار دادي به مبلغ 24 ميليون يورو زلاتان به تيم اينتر ميلان بپيوندد
 

 

--------------------------------------------------------------------------------


زندگي نامه ابراهيموويچ، يکي از گرانترين هاي تاريخ

شايد زلاتان از کاکا هم گرانتر است. 35 ميليون پوند بعلاوه ساموئل اتوئو قيمتي بالغ بر 60 ميليون پوند براي کاتالان ها خرج برداشته است. او مي خواهد نشان دهد که ارزش اين سرمايه گذاري را دارد. حالا بارسا در ترانسفر هم با مادريد رقابت مي کند ولي هنوز 120 ميليون پوند با لوس بلانکوس فاصله دارد...

 

 

زلاتان کيست؟
زلاتان ابراهيموويچ سوم اکتبر1981 از پدري بوسنيايي به نام شفيک و مادري کروات که يورکا نام دارد متولد شده است. خانواده آنها پس از مهاجرت به سوئد، در روسنگارد از توابع شهر مالمو ساکن مي شوند و ايبراي کوچک هم در همان شهر بدنيا مي آيد. از هشت سالگي فوتبال بازي مي کند و متناوبا در تيم نوجوانان باشگاه هاي مالمو بي آي و اف بي کي بالکان ظاهر مي شود. شاهکار دوران کودکي زلاتان در 12 سالگي و با تيم بالکان در مقابل ولينگه اتفاق مي افتد. نيمه اول چهار بر صفر عقب هستند وايبرا بعنوان بازيکن جانشين از نيمه دوم وارد زمين مي شود. 8 بر 5 برنده بازي مي شوند، هر هشت گل را زلاتان به ثمر مي رساند! ابراهيموويچ وارد دبيرستان مي شود ولي خيلي زود بخاطر ادامه فوتبال حرفه اي، ترک تحصيل مي کند.

مالمو اف اف
ايستگاه اول پس از حضور منظم در تيم نوجوانان باشگاه زادگاهش مالمو اف اف، اولين قرارداد حرفه ايش را در سال 1996 امضا مي کند و با پيشرفتي سريع به تيم جوانان باشگاه راه مي يابد. به سال 1999 با تيمش در آلسونسکان – ليگ برتر سوئد- شرکت مي کند ولي به مقامي بهتر از سيزدهم دست نمي يابد و همراه مالمو به دسته دوم سقوط مي کند، هرچند فصل بعد بازمي گردند. آرسن ونگر مربي آرسنال براي جذب ايبرا تلاش مي کند ولي توفيقي بدست نمي آورد. اما لئوبينهاکر مربي وقت آژاکس بازي زلاتان را در يک مسابقه تمريني مقابل تيم نروژي موس اف کي مي بيند و شيفته وي مي شود. جولاي 2001، هلندي ها موفق مي شوند جوان آتيه دار سوئدي را با مبلغ 8/7 ميليون يورو به آمستردام ببرند.

کسب شهرت
با آژاکس ابتداي حضور زلاتان در آژاکس با رفتن بينهاکر و ورود کو آدريانس همراه بود و اين يعني بدشانسي! آدريانس فرصت کمي به ايبرا مي داد ولي با اخراج زودهنگام مربي و آمدن رونالد کومان ستاره اقبال ابراهيموويچ درخشش گرفت. کومان که علاقمند بازي زلاتان بود وي را فوروارد اصلي تيمش قرار داد و آژاکس موفق شد به قهرماني فصل 2002-2001 ارديويزيه –ليگ دسته اول هلند- دست يابد. فصل بعد ايبرا با زدن دو گل به المپيک ليون خود را در ليگ قهرمانان اروپا مطرح مي کند. مجموعا چهار گل اروپايي براي آژاکس درفصل 2003-2002 به ثمر مي رساند. گلزني هاي منحصر بفرد زلاتان باعث شهرتش مي شود، از جمله گلي که در تاريخ 22 اوت 2004 به تيم ناک بردا مي زند از طرف بينندگان کانال تلويزيوني يورواسپرت بعنوان گل سال انتخاب مي شود. ليگ قهرمانان 2004-2003 براي ابراهيموويچ با زدن فقط يک گل به سلتاويگو و حذف آژاکس در مرحله گروهي خيلي زود تمام مي شود و همين دليل براي خداحافظي با هلند کافيست. اين پايان با مصدوميت ايبرا توسط هم باشگاهيش يعني رافائل فاندرفارت در بازي سوئد – هلند نزديکتر مي نمايد زيرا زلاتان مدعي مي شود که فاندرفارت عمدا به وي آسيب رسانده است. در همين گيرودار ناگهان به يوونتوس فروخته مي شود. حاصل حضور چهار ساله در آژاکس، 106 بازي و 47 گل زده است.

ايبرا در يوونتوس
با 16 ميليون يورو براي چهارسال راه راه پوش مي شود. اما دو فصل بيشتر در تورين نمي ماند چون سرنوشت او را به ميلان خواهد برد. زلاتان به سرعت در ترکيب اصلي جاي ديويد ترزگه مصدوم را پر مي کند و 16 گل براي يووه به ثمر مي رساند. اواخر فصل 2005-2004 يوونتوس اعلام مي کند که پيشنهاد 70 ميليون يورويي رئال مادريد را براي ايبرا رد کرده است! بعدها مينو رايولا وکيل زلاتان اين خبر را تاييد مي کند ولي بيشتر به بازارگرمي تبليغاتي مي ماند تا واقعيت. 14نوامبر 2005 با بردن جايزه گولدن بولن بهترين بازيکن سال کشور سوئد مي شود. فصل دوم حضور ابراهيموويچ در يووه همراه با تغيير وظيفه تهاجمي وي بود. ايبرا بعنوان مهاجم دوم و پاسور براي مهاجم هدف بازي مي کرد، بنابراين تعداد گل هاي زده او پايين آمد ولي با پاس هاي فراوان همبازي هاي خود را در موقعيت گلزني قرار مي داد. البته گاه با خشم هواداران يوونتوس نيز مواجه مي شد که از وي بخاطر از دست دادن فرصت هاي فراوان گل انتقاد مي کردند. رسوايي باشگاه يوونتوس در پرونده تباني کالچيوپولي که باعث شد دو قهرماني آخر اين تيم پس گرفته شود و به سري B سقوط کند، خط پايان زلاتان با باشگاه توريني بود. با اينکه بيشتر بازيکنان بزرگ يوونتوس تصميم گرفتند به تيم وفادار بمانند ولي ايبرا بهمراه تني چند از همبازيانش راه خروج را در پيش گرفتند.

کوچ به اينترميلان
در دهم اوت2006 با 12 ميليون يورو و قراردادي چهارساله به ورزشگاه جوزپه مه آتزا مي پيوندد. زلاتان اعتراف مي کند که به آرزوي زمان کودکي رسيده و در باشگاهي بازي مي کند که قبلا بت زمان نوجواني اش در آنجا توپ زده و هوادار آن بوده است يعني رونالدوي برزيلي و اينترميلان! در اولين بازي تيم جديد در مقابل فيورنتينا يک گل مي زند و گلي ديگر مي سازد. نخستين فصل حضور در سان سيرو با 15 گل بهترين گلزن تيمش مي شود. سال 2007 پنج گل در هفت بازي ليگ قهرمانان اروپا براي اينتر به ثمر مي رساند. فصل 2009-2008 را رويايي آغاز مي کند، زيرنظر ژوزه مورينيو با زدن گل به بولونيا در اولين بازي فصل متعاقبا بعنوان گل سال انتخاب مي شود. اينتر تيم بدون شکست خانگي لقب مي گيرد و ايبرا جلوتر از مارکو دي وايو و ديه گو ميليتو آقاي گل باشگاه هاي ايتاليا مي شود. همراه با اينترنازيوناله سه قهرماني اسکودتو را جشن مي گيرد و هم اکنون به با قراردادي مالي – تعويضي نجومي جاي خود را با ساموئل اتوئو در بارسا عوض مي کند تا تجربه اي تازه و مبارزه اي نو آغاز کند...

تيم ملي سوئد
با گلزني به مقدونيه، تيم ملي جوانان زير21 سال را تجربه مي کند. زلاتان ابراهيموويچ در تاريخ 31 ژانويه 2001 با قرار گرفتن در مقابل جزاير فارو، اولين بازي ملي را بدست مي آورد. اين مسابقه دوستانه با نتيجه عجيب بدون گل به پايان رسيد. نخستين آزمون جدي ايبرا همراه با تيم ملي سوئد در جام جهاني 2002 رخ داد که حذف در مرحله يک شانزدهم توسط سنگال نتيجه اين آزمايش بود! رقابت هاي يورو 2004 با زدن يک پنالتي مقابل بلغارستان و گلزني دربرابر دفاع محکم ايتاليا براي زلاتان شروعي خوب محسوب مي شد ولي با از دست دادن پنالتي در برابر هلند و حذف توسط نارنجي پوشان ناکامي ديگري در رده ملي براي وي رقم خورد. جام جهاني 2006 هم بدون گل زده اي براي ايبرا و حذف سوئد در يک شانزدهم نهايي بدست آلمان خاطره تلخ ديگري برايش بهمراه داشت. سپتامبر 2006 و تنها 48 ساعت قبل از بازي با ليختن اشتاين در چارچوب رقابت هاي مقدماتي يورو 2008، زلاتان همراه با اولاف ملبرگ و کريستين ويلهلمسون از هتل خارج شده و به نايت کلاب رفته و پس از زياده روي در مصرف الکل باعث دردسر مي شوند. لارس لاگرباک مربي تيم ملي بخاطر همين ماجرا آنها را براي مدت کوتاهي توبيخ و از بازي ملي کنار مي گذارد ولي پس از پايان محروميت، زلاتان لجبازانه خود را از تيم ملي دور نگه مي دارد! مقابل ايرلند شمالي در مارس 2008 به تيم ملي باز مي گردد. در 12 بازي ملي موفق به زدن گلي نمي شود. طلسم عدم گلزني ملي ايبرا پس از دو سال در رقابت هاي يورو2008 شکسته شد، يک گل به يونان و يکي به اسپانيا و بازهم حذف تيم ملي سوئد بوسيله روسيه در مرحله مقدماتي گروهي! به جرات مي توان گفت ابراهيموويچ بازيکن بزرگي است که در رده ملي هيچگونه کارنامه مثبتي از وي ديده نمي شود يا بعبارتي زلاتان فوتباليست باشگاهي است نه تيم ملي البته از تاثير ضعف کلي تيم سوئد هم نبايد به آساني گذشت کرد.

سايه روشن هاي
زلاتان ايبرا با دختري به نام هلنا ازدواج کرده و هم اکنون دو فرزند دارد بعلاوه يک سگ که خيلي به آن علاقه دارد! تا قبل از انتقال به بارسا همراه با خانواده اش در ميلان سکونت کرده بود و تابستان ها به زادگاهش مالمو بازمي گشت. زلاتان در سنين نوجواني به ورزش تکواندو مي پرداخت و منظم در کلاس هاي آن شرکت مي کرد. شايد يکي از دلايل آمادگي بدني او و ارسال پاس ها و گلزني هاي آکروباتيک وي، همين تمرينات تکواندو است. يکي از دوستان نزديک ايبرا هنرپيشه معروف سينماي سوئد ميکائيل پرسبرانت نام دارد که اين دو تاکنون فعاليت هاي خيرخواهانه زيادي با يکديگر انجام داده اند. در آوريل 2002 کتابي درباره تمرينات فوتبال منتشر مي کند که در آن تمرين هاي شخصي خود را شرح داده است.

بارسلونا ايستگاه آخر؟
و بالاخره به نوکمپ بزرگترين ورزشگاه اروپا رسيد. مي خواهد در تاريخ بارسا در کنار اسامي بزرگي همچون کوبالا، کرويف، مارادونا، شوستر، رونالدکومان، مايکل لادروپ، ريوالدو، رونالدينيو، مسي و ديگران قرار بگيرد. شايد زلاتان از کاکا هم گرانتر است. 35 ميليون پوند بعلاوه ساموئل اتوئو قيمتي بالغ بر 60 ميليون پوند براي کاتالان ها خرج برداشته است. او مي خواهد نشان دهد که ارزش اين سرمايه گذاري را دارد. حالا بارسا در ترانسفر هم با مادريد رقابت مي کند ولي هنوز 120 ميليون پوند با لوس بلانکوس فاصله دارد...

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:31  توسط ابراهیم  | 

ايا ميدانيد خوردن کاهو مانع ريزش و سفيد شدن موها ميگردد
ايا ميدانيد براي جلو گيري از جوانه زدن سيب زميني درون سبد ان يک عدد سيب قرار دهيد
ايا ميدانيد اب دريا داراي طلاست و اين مقدار در حدود 4 گرم در هر ميليون تن اب است
ايا ميدانيد يک نوع وزغ وجود دارد که در بدن خود سم كافي براي كشتن 2200 انسان را دارد
ايا ميدانيد 350 هزار نوع کفش دوزک در جهان وجود دارد
ايا ميدانيد وال براي شکار از صداي بسيار بلندي که دارد استفاده ميکند و طعمه را فلج يا ميکشد
ايا ميدانيد سريعترين قطار دنيا سرعت 581 کليومتر دارد، اين نوع قطارها در ژاپن وجود دارند
ايا ميدانيد چشم انسان حدود 135 ميليون سلول بينايي دارد
ايا ميدانيد نعره يک نوع شير تا 3 کيلومتري شنيده ميشود
ايا ميدانيد چشم جغد 80 بار از چشم انسان قوي تر است
ايا ميدانيد 50 ? جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده است
ايا ميدانيد مورچه در مايکروويو زنده ميماند
ايا ميدانيد دود سيگار موجود در محيط بيشتر از مواد قندى در پوسيدگي دندان کودکان نقش دارد
ايا ميدانيد پروانه ها، چشم هاي مرکب دارند که تعداد آنها گاهي به 18 هزار مي رسد
ايا ميدانيد يک نوع پشه وجود دارد که در ثانيه 1000 بار بال ميزند
ايا ميدانيد نمک از 5 هزار سال پيش در سفره ما انسانها بوده است
ايا ميدانيد قانون تبديل ماده به انرژي انشتين چيست >> انرژي = جرم ضرب در مجذور سرعت نور
ايا ميدانيد كره زمين از 102 عنصر بوجود آمده و اين 102 عنصر در بدن انسان وجود دارد
ايا ميدانيد اگر در 1 سال هيچ مگسي نميرد حجم مگسهاي متولد شده با حجم زمين برابر ميشود
ايا ميدانيد تعداد چيني‌هاي که انگليسي بلدند، از آمريکايي‌هاي که انگليسي بلدند، بيشتر است
ايا ميدانيد وزن كوه يخي متوسط الحجم 20 ميليون تن است
ايا ميدانيد که در تهران روزانه 27 نفر به خاطر الودگي هوا جان خود را از دست مي دهند.
ايا
ايا ميدانيد مساحت هندوستان 2 برابر مساحت ايران است
ايا ميدانيد هر روز 150 نفر در آمريکا جان خود را در حوادث رانندگي از دست ميدهند
ايا ميدانيد موشهاى کانگوروي هرگز آب نمي نوشند
ايا ميدانيد مساحت استان خراسان 17 برابر کويت هست
ايا ميدانيد در هر 24 دقيقه در ايران، 1 نفر به سبب تصادف رانندگى جان مى بازد
ايا ميدانيد طراح پرچم کنوني ايتاليا ، ناپلون بناپارت فرانسوى بوده است
ايا ميدانيد سالانه 4600 نوزاد در ايالات متحده امريکا به علت سيگار کشيدن مادرانشان از بين ميروند
ايا ميدانيد 7 ميليون ايراني از پوکي استخوان رنج ميبرند
ايا ميدانيد حد متوسط مطالعه کتاب در بين ايرانيان به 3 دقيقه در ســـــــــــال ميرسد
ايا ميدانيد متوسط عمر مردان در ايران 62 سال و 4 ماه و براى زنان 63 سال و 2 ماه ميباشد
ايا ميدانيد براي فرار از جاذبه زمين سرعت 11 کيلومتر در ثانيه کافي هست
ايا ميدانيد حدودا 29% کره زمين را خشکي تشکيل داده است
ايا ميدانيد کانال سويز در سال 1869 ميلادى ساخته شده است و طول آن به 162 کليومتر ميرسد
ايا ميدانيد انجير خشک 6 برابر انجير تازى مغذى تر است
ايا ميدانيد قله دماوند بيست و سوم ين قله بلند جهان است
ايا ميدانيد سالانه 86 ميليون نفر به تعداد جمعيت جهان افزوده ميشود
ايا ميدانيد مساحت درياچه خزر 4 برابر مساحت استان اصفهان ميباشد
ايا ميدانيد کلمه فارسي پرتقال ، پرتاگال است
ايا ميدانيد زادگاه اصلي پرتاگال کشور چين ميباشد و حدود 110 سال پيش به ايران وارد شد
ايا ميدانيد 90 ? از جمعيت جهان در نيمکره شمالي کره زمين زندگي ميکنند
ايا ميدانيد درخت خرماى نر هرگز ميوه نميدهد
ايا ميدانيد نميشود روى فلز چدن حکاکي کرد
ايا ميدانيد در سال 47 م فقط 170 هزار نفر در جهان تلويزيون داشتند
ايا ميدانيد کافين قهوه ميتواند در سيستم بدن شما به مدت 6 تا 12 ساعت باقي بماند
ايا ميدانيد سالانه 50 ميليون مورد ، سقط جنين در جهان انجام ميگيرد
ايا ميدانيد کوچکترين استان ايران ، استان قم و کم جمعيت ترين استان ايران ، استان ايلام ميباشد
ايا ميدانيد مصرف تخم مرغ براي تنظيم کلسترول و بهبود بيماري هاي قلبي بسيار مفيد است
است
ايا ميدانيد مغولستان بزرگترين کشور جهان است که به دريا و اقيانوس راه ندارد
ايا ميدانيد زمان بارداري فيل به 2 سال مي رسد
ايا ميدانيد در هر ميليمتر مکعب خون شما 5 ميليون رعيت به نام گلبول قرمز وجود دارد
ايا ميدانيد درازترين گردن در جهان مربوط به زني است که اندازه گردنش 40 سانت ميباشد
ايا ميدانيد جنگ جهاني دوم خونين ترين جنگ بوده که در آن حدودا 56 ميليون نفر جان باختند
ايا ميدانيد کره مريخ با سرعت 240 کيلومتر درساعت به دور خورشيد ميچرخد
ايا ميدانيد کوچکترين سگ جهان ، دارکيده پيترزبورگ با 600 گرم وزن مي باشد
ايا ميدانيد روغن ساعت گرانبها ترين محصول نفت خام است
ايا ميدانيد مار ميتواند تا 0.5 ساعت بعد از قطع شدن سرش نيش بزند
ايا ميدانيد از هر 10 زن يک نفر در طول زندگيش به سرطان سينه مبتلا ميشود
ايا
ايا ميدانيد نام قديمي لبنان و سوريه «شامات» بوده است
ايا ميدانيد کليه هايمان روزانه 700 ليتر خون را تصفيه ميکنند
ايا ميدانيد دو سوم انرژى جهان از طريق نفت تامين ميشود
ايا ميدانيد درخت زيتون بعد از 40 سال بار ميدهد و نزديک به 2 هزار سال عمر ميکند
ايا ميدانيد سماق يک کلمه عربي است و فارسي ان سماک است
ايا ميدانيد آغا محمدخان قاجار ، تهران را پايتخت ايران قرار داد
ايا ميدانيد کرمان بعد از خراسان بزرگترين استان ايران است يعني در واقع دومين استان بزرگ ايران
ايا ميدانيد عدس در خاصيت غذايي با گوشت برابرى ميکند و درضمن براى حافظه بسيار مفيد است
ايا ميدانيد بيمارى هولناک ايدز تا به اکنون 25 ميليون قرباني در سرتاسر دنيا گرفته است
ايا ميدانيد پياز براى پيشگيرى از سرطان و سنگ کليه خوب است
ايا ميدانيد بنيانگذار سلسله ساساني اردشير بابکان و آخرين پادشاه آن يزدگرد سوم بود
ايا ميدانيد گوجه فرنگي براى اعصاب و خشک شده اش براى درمان کم خوني خوب است
ايا ميدانيد 2.3 ميليون نفر در ايران روزانه از اينترنت استفاده ميکنند
ايا ميدانيد کاهو از ريختن مو و سفيد شدن آن جلوگيرى ميکند
ايا ميدانيد طول ساحلي درياى خزر 7000 کيلومتر است که هزار کيلومترش در طرف ايران است
ايا ميدانيد نام قديمي فرانسه «گل» بوده است
ايا ميدانيد در اروپا روزانه ، تقريبا 200 ميليون اتومبيل در حال حرکت است
ايا ميدانيد در سوءد ساليانه از 9 ميليون نفر جمعيتي که دارد فقط و فقط 1700 نفر ميميرند
ايا ميدانيد تخم مرغ براى حافظه بسيار مفيد است
ايا ميدانيد هرکس هر صبح ناشتا يک سيب ميل کند ، بيمارى را از اطراف خود دور ميکند
ايا ميدانيد جو که دور زمين را فرا گرفته ، از چند لايه به ضخامت 1000 کيلومتر تشکيل شده است
ايا ميدانيد به تخم مرغ ، مرغانه هم ميگويند
ايا ميدانيد انگور تنها ميوه ايي ست که ارزش غذايي آن بعد از خشک شدن زيادتر ميشود
ايا ميدانيد در زيمبابوه از هر 5 نفر يکي مبتلا به بيمارى هولناک ايدز ميباشد
ايا ميدانيد درفش کاوياني قديمي ترين پرچم ايران است
ايا ميدانيد فتحعلي شاه قاجار 108 تا بچه داشت که 60 تاى آن پسر و 48 آن دختر بود
ايا ميدانيد يکي از عوامل بسيار مهم بيخوابي استفاده بيش از حد قند و شکر ميباشد
ايا ميدانيد نام قديمي استانبول ، قسطنطنيه بوده است
ايا ميدانيد اولين اسکناس در ايران به سال 1269 شمشي چاپ شده است
ايا ميدانيد از 9 ميليون جمعيت سوءد 8.1 ميليونش خارجي و يا ريشه خارجي دارند
ايا ميدانيد 51 ? از جمعيت جهان را زنان و 49 ? را مردان تشکيل ميدهند
ايا ميدانيد 66 ? از جمعيت جهان در موقع خواب به پهلو ميخوابند
ايا ميدانيد در طول 3500 سال تاريخ بشر فقط 250 سال جنگ نداشته ايم
ايا ميدانيد بيش از 40 ميليون در جهان مبتلا به بيمارى ايدز هستند
ايا ميدانيد سريعترين آسانسور در توکيو هست که با سرعت 600 متر در دقيقه حرکت ميکند
ايا ميدانيد پرندگاني هستند که به بلنداى 12 کيلومترى ميتوانند پرواز کنند
ايا ميدانيد 56 ? از جمعيت دنيا گروه خوني شان o است
ايا ميدانيد 629 ماهيچه مختلف در بدن انسان وجود دارد
ايا ميدانيد اندونزى با جمعيتي برابر 157 ميليون نفر ، پر جمعيت ترين کشور اسلامي جهان است
ايا ميدانيد طول تقريبي رود نيل که بزرگترين رود جهان است درحدود 6600 کليومتر است
ايا ميدانيد طولانترين رود ايران رود کرخه است که از ارتفاعات الوند در همدان سرچشمه ميگيرد
ايا ميدانيد سلسه هخامنشي بين سالهاى 558 تا 330 قبل از ميلاد بر ايران حاکم بودند
ايا ميدانيد زمين با سرعت 180 هزار کيلومتر در ساعت دور خورشيد ميچرخد
ايا ميدانيد بهترين سنگهاى مرمر در ايتاليا ، يونان ، اسپانيا ، فرانسه ، بلژيک و ايران يافت ميشود
ايا ميدانيد نام قديمي کشور اتريش «نمشه» بود
ايا ميدانيد زبان چيني بيشترين کلمات را در مقايسه با ديگر زبانها را دارد
ايا ميدانيد اسم فارسي تلويزيون «دورنشان» ميباشد
ايا ميدانيد فلاند بهترين آب آشاميدني و هندوستان بدترين آب آشاميداني را دنيا دارا ست
ايا ميدانيد مار ناشنوا ست و محيط اطراف خود را با ارتعاشاتي که از زمين ميگيرد احساس ميکند
ايا ميدانيد کشور شيلي خشکترين آب و هواى دنيا را دارد
ايا ميدانيد براى اخم کردن 43 ماهيچه و براى لبخند زدن 17 عضله در صورت به کار گرفته ميشود
ايا ميدانيد روى هم رفته روزانه 75 ميليون بشکه نفت در جهان توليد ميشود
ايا ميدانيد از هر 8500 نفر فقط يک نفر قلبش در سمت راست هست
ايا ميدانيد تقريبا 1 ميليارد از 6 ميليارد جمعيت جهان ديدشان ضعيف است و احتياج به عينک دارند
ايا ميدانيد انسان در طول عمرش بين 30 تا 40 هزار ليتر ادرار ميکند
ايا ميدانيد کشور ژاپن بيش از 125 ميليون نفر جمعيت دارد
ايا ميدانيد بازى شطرنج يک بازى قديمي که در سال 500 ميلادى در کشور هند ساخته شده است
ايا ميدانيد نام قديمي کشور سويس هلوسيا بوده است
ايا ميدانيد سلسله ساسانيان بين سالهاى 224 تا 631 ميلادى حکومت ميکردند
ايا ميدانيد اولين کامپيوتر در سال 1942 در آمريکا ساخته شد
ايا ميدانيد زالو در يک دفعه 2 تا 3 سانتيمتر مکعب خون مي مکد و بعد از آن 1 سال چيزى نميخورد
ايا ميدانيد پودر سيب زميني از خونريزي جلوگيري مي کند
ايا ميدانيد اگر به درخت نارگيل خوب رسيدگي شود ، ساليانه 100 عدد نارگيل ميدهد
ايا ميدانيد مريخ تقريبا نصف کره زمين مي باشد
ايا ميدانيد بچه هاى بين 3 تا 8 سال نميتوانند بين تخيل و حقيقت مرزى را به درستي قايل باشند
ايا ميدانيد کنه که حشره اى ريز است ، ميتواند 1 سال تمام بدون غذا زنده بماند
ايا ميدانيد طولاني ترين صف اتومبيل در فرانسه سال 80 م اتفاق افتاد که به 176 کيلومتر رسيد
ايا ميدانيد در جهان 46 ميليون نفر مبتلا به بيمارى ايدز هستند
ايا ميدانيد گرانترين درخت کريسمس جهان در توکيو به 10 ميليون دلار به فروش گذاشته شده بود
ايا ميدانيد 2 ميليارد نفر در جهان خواندن و نوشتن بلد نيستند که جمعيت دنيا 6 ميليارد است
ايا ميدانيد آب ليمو ترش از ابتلا به سرطان سينه جلوگيرى ميکند
ايا ميدانيد بينانگذار سلسله صفويه شاه اسمعيل و آخرين پادشاه اين سلسله شاه عباس سوم بود
ايا ميدانيد جرم زمين 81 برابر ماه است
ايا ميدانيد درياى مديترانه بين 3 قاره اروپا ، آسيا و آفريقا قرار دارد
ايا ميدانيد مساحت درياچه اروميه 6 هزار کليومتر مربع و عميق ترين جاى آن 14 متر ميباشد
ايا ميدانيد به کمک رادار ميتوان سرعت اجسام متحرک را مشخص نمود
ايا ميدانيد لقب کشور آرژانتين ، کشور نقره است
ايا ميدانيد گلابي مفرح بخش قلب و کبد هست
ايا ميدانيد سلسله صفويه بين سالهاى 878 تا 1101 هجرى شمشي حاکم ايران بودند
ايا ميدانيد لقب کشور کوبا ، کاسه شکر است
ايا ميدانيد ايران ساليانه معادل 20 ميليارد دلار ، نفت صادر ميکند
ايا ميدانيد نام قديمي ويتنام ، آنام بود
ايا ميدانيد 500 ثانيه طول ميکشد تا نور خورشيد به زمين برسد
ايا ميدانيد 1 آمپر برابر است با 6242 ميليون ميليارد الکترون بر ثانيه که از يک مدار عبور ميکند
ايا ميدانيد زمين با سرعت 30 کيلومتر بر ثانيه دور خورشيد مي چرخد
ايا ميدانيد چين با توليد 25 ? تخم مرغ جهان معادل 130 ميليارد تخم مرغ رتبه اول را دارد
ايا ميدانيد دو رود دجله و فرات از ترکيه به ترتيب از کوههاى تاروس و دملوداغ سرچشمه ميگيرند
ايا ميدانيد يک سال نورى برابر است با تقريبا 10 هزار ميليارد کيلومتر
ايا ميدانيد بنزين ،حاصل ميعان بخار نفت خام در 210 درجه سانتيگراد است
ايا ميدانيد امروزه بيش از 40 هزار نوع ماهي در جهان شناخته شده است
ايا ميدانيد قطر يک اتم تقريبا 20 هزار مرتبه بزرگتر از قطر هسته آن است
ايا ميدانيد انگلستان به علت قوم برتون ها که در آنجا زندگي ميکردند بريتانيا نامگذارى شده است
ايا ميدانيد عمر متوسط انسان در قرن 16 حدودا 27 سال بود
ايا ميدانيد تعداد مردهاي که خروپف ميکنند تقريبا 2 برابر زنها هستند
ايا ميدانيد چين اولين توليد کننده برنج در دنيا مي باشد
ايا ميدانيد پژوهشگران عمر انسان عصر حجر را 19 سال برآورد نموده اند
ايا ميدانيد 60% کساني که در سوءد ازدواج ميکنند ، بعدا طلاق ميگيرند
ايا ميدانيد در طول قرون وسطي همه تصور ميکردند که قلب مرکز هوش و درايت انسان است
ايا ميدانيد نام قديمي کشور فلاند ، سوءومي بوده است
ايا ميدانيد هر ليتر خون انسان بين 5 تا 6 گرم نمک دارد و نمک زيادي کار کليه ها را سخت تر ميکند
ايا ميدانيد عمر گلبولهاى سفيد حداکثر 200 روز است
ايا ميدانيد تعداد گلبولهاى سفيد در بدن يک انسان بالغ به 35 ميليارد ميرسد
ايا ميدانيد قلب در هر روز تقريبا 18 هزار ليتر خون در بدن به جريان مي اندازد
ايا ميدانيد نام قديمي ترکستان ، ماوراءنهر بوده است
ايا ميدانيد بهترين رساناى برق نقره ست ، ولي به علت گراني نقره از مس استفاده ميشود
ايا ميدانيد مايع سفيدي که بنام چرک زخم در اطراف جراحت جمع ميشود لاشه گلبولهاى سفيدند
ايا ميدانيد فاصله خورشيد از زمين 150 ميليون کليومتر است
ايا ميدانيد حجم خورشيد 1 ميليون و 300 هزار برابر زمين است
ايا ميدانيد قديميترين شرابي را که پيدا کرده اند قدمتش از 3000 سال بيشتر است
ايا ميدانيد انسان بطور متوسط 6 ماه از عمرش را در توالت به سر مي برد
ايا ميدانيد ابو على سينا در بين سالهاى 980 تا 1037 ميلادى مى زيسته
ايا ميدانيد يک انسان در طول عمرش بطور متوسط 1300 ليتر عرق ميکند
ايا ميدانيد عمر خيام در سال 1048 م در نيشاپور بدنيا آمد و در سال 1131 ميلادى در همانجا مرد
ايا ميدانيد برج شهياد در سال 1971 ساخته شده و ارتفاع آن به 45 متر ميرسد
ايا ميدانيد 90 در صد صادرت ايران را نفت تشکيل ميدهد
ايا ميدانيد 1000 نفر در زمستان و 4000 نفر در تابستان در قطب جنوب زندگى ميکنند
ايا ميدانيد قطر يخ موجود در قسمت قطب شمالى کره مرّيخ 5.2 کيلومتر است
ايا ميدانيد زرافه ميتواند با سرعت 57 کيلومتر در ساعت بدود
ايا ميدانيد تصميم بر اين بود که از کوکاکولا به عنوان دارو استفاده شود
ايا ميدانيد يک انسان در طول عمرش 50 تن غذا ميخورد، البته اگر به حالت طبيعى عمر کند
ايا ميدانيد انسان هرگز نميتواند با چشمان باز عطسه کند
ايا ميدانيد قدمت مظمومه شمشى 5.4 ميليارد سال است
ايا ميدانيد سرعت عطسه يک انسان برابر است با 160 کليومتر در ساعت است
ايا ميدانيد وزن پوست يک انسان بالغ 5.2 کيلوگرم است
ايا ميدانيد درياچه خزر بزرگترين درياچه دنيا است
ايا ميدانيد استخراج نفت در ايران براى اولين بار در سال 1908 بود
ايا ميدانيد قوه چشايي پروانه ها در پاهاى آنان تعبيه شده است
ايا ميدانيد سريعترين پيامي که از دستگاه عصبي به مغز ميرود با سرعت 288 کيلومتر است
ايا ميدانيد قدرت شنوايي سگ 10 برابر انسان است
ايا ميدانيد مردها بطور متوسط در هر 3 ثانيه يکبار و زنها در هر 4 ثانيه يکبار مژه ميزنند
ايا ميدانيد درختان 90 ? از مواد لازمه را از هوا و فقط 10 ? را از خاک ميگيرند
ايا ميدانيد يک فيل قادر است 5 تن بار را به آساني به پشتش حمل کند
ايا ميدانيد پوست پلک انسان ظريفترين جاى پوست بدن ميباشد ضخامت آن به 0.05 ميليمتر است
ايا ميدانيد فقط پشه ماده نيش ميزند و از پروتين خون ميکده شده جهت تخم گذارى استفاد ميکند
ايا ميدانيد يک انسان بالغ جمعا از 206 استخوان تشکيل شده است
ايا ميدانيد يک تکه استخوان به ابعاد يک قوطي کبريت ميتواند وزني معادل 9 تن را تحمل کند
ايا ميدانيد اولين پمپ بنزين در سال 1895 ميلادى در فرانسه افتتاح شد
ايا ميدانيد يک نوع درخت کاج که توسط ساقه هايش روزانه 300 گالن آب را تا 200 پا بالا ميبرد
ايا ميدانيد نام قديمي ژاپن، دني پالگو بود
ايا ميدانيد ميانگين قد يا ارتفاع قامت 25 ? از آقايان انگليسي بيش از 180 سانتيمتر است
ايا ميدانيد پيکاسو نقاش اسپانياي سال 1970 م تابلوي معروف زنان جوان اويگنون را نقاشي کرد
ايا ميدانيد در مدت 24 ساعت قلب 15 ساعت استراحت ميکند
ايا ميدانيد قلب در هر دقيقه 5 تا 6 ليتر خون در بدن جابجا ميکند
ايا ميدانيد فقط 10 ثانيه لازم است که يک گلبول قرمز بتواند از قلب به مغز برسد
ايا ميدانيد آلودگي هوا در تهران هر 2 ساعت، يک تهراني را ميکشد
ايا ميدانيد طاسي از خانواده مادرى به ارث ميرسد نه از خانواده پدرى
ايا ميدانيد بزرگترين ناقوس جهان در ژاپن قرار دارد اين ناقوس 63 تن، 20.4 متر ارتفاع، 70.2 متر قطر
ايا ميدانيد اگر جمعيت دنيا 100 نفر بود 50 ? پول دنيا در اختيار 6 نفرشان بود و الباقي دست بقيه بود
ايا ميدانيد که اگر در تهران زلزله رخ دهد در همان 3 ثانيه اول 3 ميليون نفر خواهند مرد
ايا ميدانيد ماه در هر سال به انــدازه 1.5 اينچ از زمين دور ميشود
ايا ميدانيد OK مخـفـف كـلمـات Oll Korrect مي باشد
ايا ميدانيد تا زمانيكه كه غذا با بزاق دهان مخلوط نشده باشد مزهاش احساس نميگردد.
ايا ميدانيد گير کردن اعصاب بين استخوانها باعث خواب رفتن دست و پا ميشود
ايا ميدانيد طول تقريبي رود نيل بزرگترين رود جهان در حدود 6600 کليومتر است
ايا ميدانيد بلندترين صداي در بين موجودات براي مورچه است که اگر انسان بشنود کر ميشود.
ايا ميدانيد مساحت سطح زمين 515 ميليون کيلومتر مربع و مساحت ايران 0.32 از سطح زمين است
ايا ميدانيد که هر سال از 600,557,31 ثانيه تشكيل شده است
ايا ميدانيد بزرگترين گل جهان فلوزيا نام دارد
ايا ميدانيد نور خورشيد فقط تا عمق 400 متري اب دريا نفوذ ميکند
ايا ميدانيد فلز اوسميم سنگينترين ماده روي زمين است
ايا ميدانيد با 30 گرم طلا نخي به طول 81 km مي توان درست کرد
ايا ميدانيد کرم خاکي را داراي پنج قلب است
ايا ميدانيد در طول 3500 سال تاريخ بشر فقط 250 سال جنگ نداشته ايم
ايا ميدانيد در ايران نرخ رشد جمعيت 3 ? و نرخ رشد اعتياد 8 ? است
ايا ميدانيد در سيگار نزديک به 4000 نوع مواد شيميايي وجود دارد.
ايا ميدانيد در سال 2004 توليد هرويين در افغانستان به 4200 تن رسيد
ايا ميدانيد علايم بيماري الزايمر حداقل 20 سال طول مي کشد تا خود را نشان دهد
ايا ميدانيد هزينه هاي مادي ناشي از فرار مغزها بيش از 50 بيليون دلار در سال مي شود
ايا ميدانيد هر 13 دقيقه يک کتاب جديد در امريکا منتشر ميشود.
ايا ميدانيد طول سبيل يک مرد ترکيه اي پنج فوت و سه اينج است و دارنده رکورد جهان است
ايا ميدانيد شاتل ها را از غرب به شرق مي فرستند تا از نيروي چرخشي زمين هم استفاده کنند
ايا ميدانيد نام ديگر اشعه ايکس (مجهول ) اشعه رونتگن است
ايا ميدانيد بزرگترين دمينو داراي 4/7 ميليون قطعه بوده است
ايا ميدانيد رکورد سرعت گرفتن با دوچرخه 267 کيلومتر است

دانستني بدن انسان
ايا ميدانيد قلب انسان هر روز 101,000 بار ميزند و 18000 ليتر خون را به بدن ميرساند
ايا ميدانيد در بدن انسان به قدري اب است که با ان ميتوان يک بشکه 40 ليتري را پر کرد
ايا ميدانيد اهن بدن انسان به اندازه که با ان ميشود 1 ميخ معمولي ساخت
ايا ميدانيد در صورت انسان 55 ماهيچه وجود دارد که در تاثرهاي عاطفي فعاليت ميکنند
ايا ميدانيد بدن ما از 243 استخوان تشکيل شده که با 150 مفصل به هم اتصال دارند
ايا ميدانيد تعداد ضربان قلب هر دقيقه در بزرگسالان 70 بار و در نوزاد 130 تا 140 بار است.
ايا ميدانيد در شبکه ي چشم انسان 75 ميليون سلول وجود دارد
ايا ميدانيد بدن انسان به قدري روغن دارد که با ان ميتوان 7 قطعه صابون بزرگ ساخت
ايا ميدانيد مجموع عضلات بدن انسان 450 زوج است
ايا ميدانيد در بدن انسان انقدر کربن وجود دارد که با ان ميتوان 9000 مداد سياه ساخت
ايا ميدانيد تعداد گلبولهاي قرمز وسفيد در بدن انسان 25 تريليون است
ايا ميدانيد اهک بدن انسان به قدري است که با ان ميشود 1 مرغداني کوچک ساخت.
ايا ميدانيد فسفر بدن انسان به اندازه است که با ان ميشود 2100 کبريت ساخت.
ايا ميدانيد در کليه ها 200 ميليون کانال وجود دارد.
ايا ميدانيد سطح پوست بدن انسان 5.1 متر مربع است.
ايا ميدانيد وزن کبد انسان 1400 گرم است.
ايا ميدانيد ما هر دقيقه 15 بار نفس ميکشم که هواي لازم براي تنفس 0.5 ليتر است
ايا ميدانيد سرد ترين نقطه بدن کف پا است با 3 درجه.
ايا ميدانيد تنها قسمت بدن که خون ندارد قرنيه است که مستقيما از هوا ميگيرد
ايا ميدانيد بيش از نيمي از استخوان هاي بدن ما در دست ها و پاهاي ما هستند.
ايا ميدانيد قلب در يک طول عمر متوسط حدود 3 بيليون بار مي زند.
ايا ميدانيد خون يک اندام مايع است.
ايا ميدانيد همه ما در زمان تولد کوررنگ هستيم.
ايا ميدانيد ناحيه سطحي ريه ها تقريبا به اندازه يک زمين تنيس است.
ايا ميدانيد اگر برعکس بايستيد و سرتان روي زمين باشد باز هم غذا وارد معده مي شود.
ايا ميدانيد پوست بزرگترين اندام بدن است.
ايا ميدانيد بدن يک فرد بزرگسال حدودا شامل 100 تريليون سلول است.
ايا ميدانيد نسبت اندازه قلب به سايز بدن در جنين 9 برابر بزرگتر از اين نسبت در نوزاد است.

حقايقي عجيب از دنياي حيوانات
ايا ميدانيد پشه 47 دندان دارد.
ايا ميدانيد بزرگترين دانه دنيا کاکائو است.
ايا ميدانيد گوش جيرجيرک روي زانوهايش است.
ايا ميدانيد در جهان بيش از 55 هزار گونه مورچه است.
ايا ميدانيد قورباقه براي قورت دادن غذا بايد چشمش را ببندد.
ايا ميدانيد نوعي ملكه موريانه ميتواند روزي 86 هزار تخم بگذارد.
ايا ميدانيد مورچه ميتواند بيش از 50 برابر وزنش را بلند كند.
ايا ميدانيد سنجاقک 24 ساعت زندگي ميكند
ايا ميدانيد سگ ماهي درياچه بيش از 150 سال عمر ميكند.
ايا ميدانيد يك حلزون معمولي 10 هزار دندان دارد كه همه انها روي زبانش است.
ايا ميدانيد قلب همه ي پستانداران در طول عمرشان حدود 11.2 ميليارد بار ميزند.
ايا ميدانيد ماهي اصلا پلك ندارد و نميتوان مژه بزند يا هنگام خواب چشمهايش را ببندد.
ايا ميدانيد زنبورها براي جمع كردن 1 كيلو عسل بايد شهد 10 ميليون گل را جمع كند.
ايا ميدانيد يك بار پلك بزنيد. عقرب هين زمان را نياز دارد تا دشمنش را نيش بزند.
ايا ميدانيد شكم عنكبوت ابي انقدر كوچك است كه روده هايش درون پاهايش قرار دارد.
ايا ميدانيد مرگ بارترين جانور پشه است که بيمارهاي مثل مالاريا را منتقل و سبب مرگ ميشود

ايا ميدانيد اولين ارتش سواره نظام در دنيا توسط سام ايراني اختراع شد با 115 سرباز.
ايا ميدانيد كلمه شاهراه از راهي كه كورش کبير بين سارد و پاسارگاد احداث كرد گرفته شده است.
ايا ميدانيد كورش كبير در شوروي سابق شهري ساخت به نام كورپوليس كه خجند امروزي نام دارد.
ايا ميدانيد اولين هنرستان فنيدر ايران توسط كورش كبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد.
ايا ميدانيد ديوار چين از روي ديواري كه كورش در ايران براي جلوگيري از تهاجم ساخت .ساخته شد.
ايا ميدانيد بقاياي کشتي نوح را در کوه هاي آرارات ترکيه(جودي) کشف شده است
ايا ميدانيد کشتي نوح به طول يک زمين فوتبال و به وزن 32,000 تن است
و اصنع الفلک باعيننا و وحينا (سوره هود، آيه 37)
و کشتي بساز زير نظر ما و مطابق وحي ما
قضي الامر و استوت علي الجودي (سوره هود، آيه 44)
و کار پايان يافت و کشتي بر کوه «جودي» پهلو گرفت.
اندازه کشتي دقيقاً 158.46 متر بوده که در روايات امده و محققين هم ان را تاييد کردند

ايا ميدانيد اولين مردماني كه مس را كشف كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه به كرويت زمين پي بردند ايرانيان بودند
ايا ميدانيد اولين مردماني كه زغال سنگ را كشف كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه سکه را در جهان ضرب كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه آتش را در جهان كشف كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه عطر را براي خوشبو شدن بدن ساختند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه مقياس سنجش اجسام را كشف كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه نخ را كشف كردند و موفق به ريسيدن آن شدند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه كشاورزي را جهت كاشت و برداشت كشف كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه ذوب فلزات را در شهر سيلك در اطراف كاشان آغاز كردند ايرانيان بودند
ايا ميدانيد اولين مردماني كه حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پيش در جنوب ايران ايرانيان بودند
ايا ميدانيد اولين مردماني كه شيشه را كشف كردند و از آن براي منازل استفاده كردند ايراينان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه به فرمان يكي از پادشاهان زن ايراني كشتي را ساختند ايرانيان بودند
ايا ميدانيد اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت و جهت بهره از آنان استفاده كردند ايرانيان بودند.
ايا ميدانيد اولين مردماني كه اگو يا فاضلاب را جهت تخليه آب به بيرون از شهر اختراع كرد ايرانيان بودند.

ايا ميدانيد قيامت در حال بر پا شدن است
ايا ميدانيد هيچ چيزي را به يقين نمي دانيد
ايا ميدانيد اکثر زناني که طلاق مي گيرند هرگز از دست شوهرشان کتک نخورده اند
ايا ميدانيد همه جنايتکاران خود را بيگناه مي دانند
ايا ميدانيد همه کساني که در عذابند در نزد وجدان خود آنرا بر حق مي دانند
ايا ميدانيد هيچ زني بخاطر فقر به تن فروشي نمي پردازد
ايا ميدانيد همه وسواسي ها آدمهايي بسيار بي نظافت هستند
ايا ميدانيد خداوند در آسمان نيست بلکه بر روي زمين است
ايا ميدانيد هيچکس بواسطه گرسنگي بيمار نمي شود
ايا ميدانيد هيچ پزشکي خودش را مداوا نمي کند
ايا ميدانيد بدون تلويزيون اکثر زناشوئي ها از هم مي گسلد
ايا ميدانيد ماهيت نهائي هر معنايي کاملاً وارونه است
ايا ميدانيد عشق حاصل اشدّ ضديت است
ايا ميدانيد شما بار دوم است که بدنيا آمده ايد
ايا ميدانيد روزي خداوند خالق را ديدار خواهيد کرد
ايا ميدانيد روزي شما هيچ ربطي به کار کردن شما ندارد
ايا ميدانيد کفر همان زندگي دل بخواهي است
ايا ميدانيد بيماري تن موجب سلامتي روان است
ايا ميدانيد «واژه » ( کلمه ) به معناي وارونگي است
ايا ميدانيد سياست از ريشه سيئه به معناي بدي و شرّ است
ايا ميدانيد اگر به پزشک رجوع نکنيد بيماري شما بتدريج علاج مي شود و از عمرتان نمي کاهد

ايا ميدانيد دست مرد دزد و زن دزد را بايد قطع کرد. { سوره مائده ايه 38 }
ايا ميدانيد پسران دو برابر دختران ارثيه ميبرند . { سوره نسا ايه 11 }
ايا ميدانيد ربا خوردن حرام است و بايد ترک ان کرد. { سوره ال عمران ايه 130 }
ايا ميدانيد شراب و قمار کردن دو گناه بزرگي است . { سوره بقره ايه 219 }
ايا ميدانيد خدا هرکه خواهد روزي زياد و هرکه خواهد تنگ روزي دهد. { سوره رعد ايه 26 }
ايا ميدانيد جهنم هفت در دارد که براي ورود هر دسته اي از گناهکاران معين شده { سوره الحجر 44 }
ايا ميدانيد زنان و مردان زناکار را بايد صد ضربه تازيانه زد. { سوره نور ايه 2 }
ايا ميدانيد زنان بايد حجاب کامل داشته باشند. { سوره نور ايه 31 } - { سوره احزاب ايه 59 }
ايا ميدانيد در بهشت حوران زيبا چشمي هستند که در سفيدي و لطافت بي نظيرند. { صافات 41.49 }
ايا ميدانيد دو فرشته از راست و چپ نگهبان شما هستند که اعمال شما را مينويسند.{ ق ايه 17.18}
ايا ميدانيد خمس از واجبات است . { سوره انفال ايه 41 }

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:27  توسط ابراهیم  | 

 ميدانيد 
ايا ميدانيد بى‌خوابى سريعتر از بى‌غذايى موجب مرگ آدمى مي‌‌شود
ايا ميدانيد هر فرد بطور متوسط يک سوم عمر خود را در خواب مي‌‌گذراند
ايا ميدانيد تمامي فلزات بجز آنتيموان و بيسموت در مواقع انجماد حجمشان کاهش مي يابد
ايا ميدانيد استرانسيم از بقاياي موجودات دريايي به دست مي آيد
ايا ميدانيد کادميم فلزي سمي است که در ساخت باطري هاي خشک کاربرد دارد
ايا ميدانيد گاليم در دماي 30 درجه مايع مي شود
ايا ميدانيد اکسيد کروم در ساخت نوار کاست و فيلم ويدئو استفاده مي شود
ايا ميدانيد ليتيم در جامد کردن روغن هاي صنعتي کاربرد دارد
ايا ميدانيد راديم گرانترين فلز است
ايا ميدانيد رادار مخفف است و به معناي آشکار سازي و فاصله يابي به کمک امواج راديويي است
ايا ميدانيد اب داغ زود تر از اب سرد يخ ميزند
ايا ميدانيد خنده موجب تقويت سيستم ايمني بدن مي شود
ايا ميدانيد سرعت گريز براى زمين 12 كيلومتر در ثانيه و براى خورشيد 618 كيلومتر بر ثانيه است
ايا ميدانيد جرم هريك از سياهچاله ها بين 1 ميليون تا 1 بيليون جرم خورشيدي است
ايا ميدانيد بعد از مهبانگ دماي جهان در حدود 300ميليارد درجه كلوين رو به نزول گذاشت
ايا ميدانيد مواج راديويي بلند ترين طول موج را دارند كه به حدود 2 كيلو متر ميرسد
ايا ميدانيد بيشترين درجه حرارت ثبت شده براي انفجار بمب هيدروژني 100,000,000K است
ايا ميدانيد كمترين درجه حرارت ثبت شده براي نقطه ي جوش هليوم 273- C است
ايا ميدانيد نور ميتواند دور کره ي زمين (خط استوا) را 7.5 بار در 1 ثانيه طي کند.
ايا ميدانيد ميشود اب را در يک ليوان کاغذي بجوش اورد. (بدون سوختن ليوان)
ايا ميدانيد طبق تئوري ريسمان جهان قبل از Big Bang داراي 10 بعد بوده است
ايا ميدانيد اما طبق تئوري M-theory كه جديدتر و كامل تر است جهان داراي 11 بعد بوده است
ايا ميدانيد بيشترين سرعت يك جسم در سقوط آزاد 120 مايل در ساعت است ( اصطكاك هوا )
ايا ميدانيد به طور متوسط از هر 1020 متر مکعب فضا در دنيا تنها 1 متر مکعب حاوي ماده است.
ايا ميدانيد رومر اولين كسي است كه تلاش كرد سرعت نور را اندازه بگيرد
ايا ميدانيد پس از رومر تا كنون بيش از 100 نفر حداقل 163 بار سرعت نور را اندازه گرفته اند
ايا ميدانيد ليزر مخفف light amplification by stimulated emission of radiation مي باشد
ايا ميدانيد ليزر به معناي تقويت نور توسط تشعشع تحريک شده است
ايا ميدانيد نانولوله‌ها ساختارهاي كربني 100 برابر قويتر از فولاد دارند
ايا ميدانيد وزن نانولوله‌ها يك ششم وزن فولاد است
ايا ميدانيد نسبت استحكام به وزن درنانولوله‌ها 600 برابر بيشتر از فولاد است
ايا ميدانيد نانولوله‌ها ميتوانند عايق، نيمه هادي و يا هادي باشند
ايا ميدانيد 75 نفر ارکسترا ميتوانند قدرت لازم براي روشن کردن 1 لامپ کوچک را بوجود بياورند (با صدا)
ايا ميدانيد اين در حالي که بايد 2 ميليون ادم حرف بزنند تا بتونند يک لامپ 50 واتي رو روشن کنند
ايا ميدانيد فرمول بالا برابر است با : قدرت مساوي است با شدت * محيط کره
ايا ميدانيد هنگام رعد و برق اختلاف پتانسيل بين ابر و زمين به 10 تا 100 ميليون ولت ميرسد
ايا ميدانيد در عرض يك ده هزارم ثانيه جرياني در حدود 30 هزار امپر از هواي يونيزه ميگذرد
ايا ميدانيد هنگام رعد و برق اين جريان در ولتاژ 10 ميليون ولت توان گرمايي در حدود 100 ميليارد وات دارد
ايا ميدانيد چنين تواني حتي در يك ده هزارم ثانيه ميتواند گرمايي در حدود 10 ميليون ژول ايجاد كند
ايا ميدانيد اين تغيير ناگهاني دما از حدود 300 كلوين به 300 هزار كلوين حجم هوا را 100 برابر ميكند
ايا ميدانيد هنگام رعد و برق دماي ان را به بيش از 2000 درجه ميرساند
ايا ميدانيد پودولفسکي که اهل لهستان است قويترين مرد جهان است
ايا ميدانيد در لامپ يك جريان کم از رشته تنگستن ميگذرد و دماي ان را به بيش از 2000 درجه ميرساند
ايا ميدانيد دانشمندان زنبورهايي تربيت كرده‌اند كه مي‌توانند در كشف بمب و به انسان كمك كنند
ايا ميدانيد کودکاني که بيشتر از گياهان و سبزيجات و مواد خام غذايي مي خورند از ديگران با هوش ترند
ايا ميدانيد شايد جهان 30 ميليارد سال ديگر منقبض شده و از بين برود و يک جهان ديگر بوجود ايد
ايا ميدانيد کلمع عشق از گياهي به نام عشقه گرفته شده که دور جفت خود مي پيچد و بالا مي رود
ايا ميدانيد خميازه از دوره جنيني و 11 هفته اي هم قابل مشاهده است
ايا ميدانيد منظومه شمسي 6.4 ميليارد سال بيش شكل گرفته است
ايا ميدانيد مغز خيلي بيش از آنچه كه به نظر مي‌رسد توانايي دارد
ايا ميدانيد جهان 71 ميليارد سال پيش از حالتي بسيار چگال و داغ سربر آورده است
ايا ميدانيد 3.6 ?ميليارد سال قبل نخستين گونه‌هاي حيات تك سلولي در زمين نيز وجود داشته است
ايا ميدانيد زمين 4.6 ?ميليارد سال قبل بوجود آمد و آب از 3.8 ?ميليارد سال قبل در زمين پديدار شد.
ايا ميدانيد کهکشان راه شيري ، کهکشاني مارپيچي است که شامل حدود 500 ميليارد ستاره است
ايا ميدانيد قطر هسته يک کهکشان در حدود 100,000 سال نوري است
ايا ميدانيد هسته خارجي زمين که ترکيبات آن تاکنون يک راز بوده از آهن و منيزيم بوجود آمده است
ايا ميدانيد حالات صورت انسان در شرايط احساسي مختلف، موروثي است
ايا ميدانيد دانشمندان يك عنصر فوق سنگين با عدد اتمي 118 يافتند كه كسري از ثانيه پايدار است
ايا ميدانيد پهنه مغز انسان به مانند کامپيوتر ديجيتال از مبناي باينري استفاده ميکند
ايا ميدانيد بدن انسان براي دويدن و تعقيب شكار ساخته شده است
ايا ميدانيد گردو با چربي هاي ناسالم مي جنگد
ايا ميدانيد مصرف بادام انسان را لاغر مي کند
ايا ميدانيد در کوبا عده زيادي از مردم بيش از 100 سال عمر مي کنند.
ايا ميدانيد خواب راحت ، نشانه سلامت است
ايا ميدانيد درجه حرارت مرکز زمين به 5530 درجه ميرسد و تمام مواد موجود در آن گداخته اند
ايا ميدانيد بدن انسان از 112 عنصر که طبيعت را تشکيل داده اند تشکيل شده است
ايا ميدانيد انرژي تاريك از 9 ميليارد سال پيش وجود داشته است
ايا ميدانيد انرژي تاريك نزديك به 70 درصد از انرژي كيهان را به خود اختصاص داده است
ايا ميدانيد قديمي‌ترين گونه جانوري Triops با قدمت 220 ميليون سال که به آن فسيل زنده ميگويند
ايا ميدانيد ساعت بدون خطايي را ساختند كه در 6 ميليون سال، كمتر از 1 ثانيه خطا مي‌كند.
ايا ميدانيد دايناسورها حدود 65 ميليون سال قبل از بين رفتند
ايا ميدانيد دايناسورها فقط در اثر برخورد يک شهاب سنگ از بين رفتند
ايا ميدانيد ضريب هوشي مردان از زنان بالاتر است
ايا ميدانيد مورچه ها متخصصان برجسته علم ژنتيک هستند
ايا ميدانيد قديميترين معبد جهان داراي قدمت 70 هزار سال است
ايا ميدانيد وزن 1 قاشق چايخوري از سياه چاله ها 2 ميليارد تن است بله 2 ميليارد تن
ايا ميدانيد در وسط روز در هر مترمربع از سطح زمين 6,000,000,000,000,000 ژول انرژي هدر ميرود
ايا ميدانيد اين مقدار انرژي فقط در 1 ثانيه هدر ميرود پس در چند ساعت چقدر است؟!!
ايا ميدانيد مساحت زمين 515 ميليون کيلومتر است
ايا ميدانيد اگر سفينه ي با استفاده از پاد ماده ساخته شود داراي سرعت نور خواهد شد
ايا ميدانيد دانشمندان به نشانه‌هاي جديد احتمال انتقال حيات از فضا به زمين دست يافته‌اند
ايا ميدانيد ختنه خطر آلودگي به HIV را کاهش مي دهد
ايا ميدانيد جرم زمين 21 بتوان 10*6.6 تن است
ايا ميدانيد چگالي زمين نسبت به آب 5.5 ميباشد(5.5 برابر از آب سنگين تر است)
ايا ميدانيد بيشترين چگالي را در بين سيارات منظومه شمسي زمين دارا ميباشد.
ايا ميدانيد عمر پيدايش زمين 5 ميليارد سال است
ايا ميدانيد اندازه قلب هر کس به اندازه مشت اوست
ايا ميدانيد مغز ما هنگام بيداري از خواب مثل کامپيوتر بوت و براي انجام کارهاي سنگين اماده ميشود
ايا ميدانيد جديدا کشف شده است که داخل مغز ما يک سيستم عامل مافوق تصور وجود دارد
ايا ميدانيد سرعت گريز سياه چاله ها بيشتر از سرعت نور است
ايا ميدانيد براي فرار از نيروي جاذبه زمين به سرعت 40,000 km نياز است
ايا ميدانيد براي فرار از جاذبه سياه چاله ها به سرعت 1 ميليارد و 80 ميليون کيلومتر نياز است
ايا ميدانيد گرم کردن بيش از اندازه اطاق باعث الودگي هواي اطاق ميشود
ايا ميدانيد شما مغزتان را کنترل ميکنيد يا مغزتان شما را ؟ جواب :هر دو
ايا ميدانيد انسان چگونه راه ميرود در حالي که هنگام راه رفتن يا دويدن به ان فکـــــــــر نمي کند؟؟؟؟؟
ايا ميدانيد انسان بالغ به طور متوسط روزانه 7 تا 13 هزار قدم بر ميدارد
ايا ميدانيد موش صحرايي ميتواند به مدت 8 دقيقه زير اب بماند
ايا ميدانيد بچه دلفين از مدتي که به دنيا ميايد به مدت 1 ماه اصلا نميخوابد
ايا ميدانيد از بين رنگها رنگ سفيد براي زنبور ارمش دهنده و رنگ قهوه اي ناراحت کننده است
ايا ميدانيد شواهدي يافت شده است که انسانها 3 هزار سال قبل از م هم از لباس زير استفاده ميکردند
ايا ميدانيد مانيتوري ساخته شده که به راحتي ميتوان ان را تا کرد.جنس اين مانيتور از پلاستيک است
ايا ميدانيد عمر تقريبي کائنات به بيش از 1.4 ميليارد سال ميرسد
ايا ميدانيد سال 1889 م براي اولين بار توت فرنگي به شکل امروزي وارد بازار شد
ايا ميدانيد بزرگترين تربچه دنيا با وزن 12 کيلو در اريزونا پرورش يافت اين تربچه از يک هندوانه بزرگتر است
ايا ميدانيد بزرگترين کباب 180 متر با 150 کيلو ادويه و 100 ک نمک 1300 ک گوشت وزن 1850 ک داشت
ايا ميدانيد بزرگترين باتلاق در روسيه با م 46.950 ک م و باتلاق ديگري با 109.000 ک م در برزيل است
ايا ميدانيد مسن ترين قاضي جهان در 65 سالگي به مقام قضاوت رسيد و تا 107 سالگي قاضي بود
ايا ميدانيد تار عنكبوت از قويترين بافته هاست و دوامش از آهن بيشتر است و به ان آهن حيواني گويند
ايا ميدانيد تار عنكبوت 2 برابر طول خودش كش مي آيد بدون آنكه پاره شود
ايا ميدانيد تارش قدرتي دارد كه يك زنبور كه سرعت 32 ك م دارد و حجمش چندتاي عنكبوت است نگه دارد
ايا ميدانيد در جهان بيش از 30 هزار نوع عنکبوت وجود دارد
ايا ميدانيد جثه عنكبوت هاي ماده از نرها بزرگتر است
ايا ميدانيد مورچه هاي ديگر هم ميتوانند مسير لانه را به ديگر مورچه ها نشان دهند
ايا ميدانيد از بين 2800 نوع مارهاي امروزي، تنها 300 نوع آنها سمي يا خطرناک اند
ايا ميدانيد مار ناشنوا ست و محيط اطراف خود را با ارتعاشاتي که از زمين دريافت ميکند احساس ميکند.
ايا ميدانيد خرچنگهاي ماده پس از جفتگيري، زوج خود را ميکشند و ميخورند.
ايا ميدانيد حافظه ي ماهي قرمز فقط 3 ثانيه است
ايا ميدانيد کلاغ و دراکوب و عقاب باهوش ترين پرندگان هستند
ايا ميدانيد علت چشمک زدن ستارها جو زمين است نه خود ستاره
ايا ميدانيد دانشمندان معتقدند هسته سياه چاله ها از يک اتم هم کوچکتر است
ايا ميدانيد تمام زير دريايي را با الهام از كوسه مي سازند
ايا ميدانيد دستگاه تنفس کروکوديل به گونه اي که ميتوانند 1 ساعت بدون تنفس در زير آب بمانند
ايا ميدانيد گنجشک 3500 پر در بدنش دارد که ميتواند درسرد ترين روز حرارت بدنش را به 41 برسانند
ايا ميدانيد درازترين حيوان جهان کرم بند کفشي است که طولش به 57 متر ميرسد
ايا ميدانيد مورچه بولداگ سياه در استراليا با يک گاز ميتواند انساني را از پا دراورد
آيا ميدانيد كه كوسه ها در طبيعت تنها از دلفين ها به صورت طبيعي مي ترسند
ايا ميدانيد كوسه ها فاصله هاي دورتر از 5 متر را مطلقا نمي بينند
ايا ميدانيد امواج گاما داراي كوتاهترين طول موجند طول موج اين امواج 1 ميليون ميليونيم متر است
ايا ميدانيد بيشتر ستارگان داغتر از خورشيد بين 10 تا 100 برابر خورشيد جرم دارند
ايا ميدانيد پلاسما حالتي از ماده است كه ماده در دماي 20,000 كلوين قرار دارد
ايا ميدانيد كوسه ميتواند تا فاصله 50 كيلومتري را حس كند
ايا ميدانيد وال که بزرگترين جانور روي زمين است از کوچکترين موجودات تغذيه مي کند.
مشخصات بزرگترين بالن شناخته شده چنين است:
طول:33 متر
وزن:150 تن
وزن کليه ها:1 تن
وزن زبان:2 تن
طول روده ها:250 متر
اندازه جريان و ولتاژ مجاز براي عبور از بدن ما چقدر است؟
براي جريان متناوب 15mA و براي جريان dc 60mA - ولتاژ متناوب 65v و ولتاژ dc 45v است

ايا ميدانيد سريعترين و پيچيده ترين و کوچکترين و ... سوپر ابر رايانه گيتي مغز ماست که کارهايي مثل پردازش صوت و تصوير که نمونه مشابه ان غير قابل ساخت است را انجام ميدهد پس به علم و قدرت خداوند اي غافلان ايــــمان بياوريد

ايا ميدانيد جنين هم توانايي تشخيص صداها را دارد و به همين علت نوزاد با صداي مادر که از قبل در ذهن او بوده به خواب ميرود

ايا ميدانيد خردسال ترين بيمار پيوند قلب((اليو نا مير))نوزاد دختري که از لحظه تولدش فقط 1ساعت و 40 دقيقه گذشته بود در کاليفرنيا تحت عمل جراحي پيوند قلب قرار گرفت اما بعد از يک ماه به دليل عوارض ناشي از دفع عضو پيوندي در گذشت

ايا ميدانيد علم کجاست که بشر ان را کشف ميکند مثلا در مغزتان است يا جاي ديگر و چرا علم به صورت کم کم پيشرفت ميکند و چرا يک جهش خيلي بزرگ در پيشرفت علم رخ نميدهد يا همکنون به علم 50 سال ديگر دست نميابد

ايا ميدانيد انرژي که در اتم ذخيره شده بسيار عظيم است .اگر انرژي 1 کيلو اورانيوم را کامل آزاد سازند 1 گرم ماده ناپديد و بقيه به 25 ميليون KW/h انرژي تبديل که اگر اين انرژي را از سوزاندان زغال سنگ به دست بياورند بايد 2 هزار و 500 تن زغال سنگ را کامل بسوزانند

ايا ميدانيد پروانه هنگام نشستن روي گل بالهاي خود را بصورت عمودي نگه ميدارند تا کمتر توجه پرندگان حشره خوار را جلب کنند

ايا ميدانيد شتر مرغ ازسريعترين حيوانات است طول هر قدم اين حيوان به 5 متر و سرعتش به 70 کيلومتر نيز ميرسد

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:20  توسط ابراهیم  | 

 
 
 
رونالدو
از سه سالگي
24 سال پيش، کريس رونالدو در دهکده فونچال واقع در جزيره کوچک ماديراي کشور پرتغال بدنيا آمد. پدرش ژوزه دينيس آويرو و مادرش ماريا دولارس دو سانتوس به همراه يک برادر به نام هوگو و دو خواهرش الما و کاتيا، خانواده شش نفره کريس را تشکيل مي دادند. نام دوم رونالدو را پدرش به خاطر علاقه اي که به رونالد ريگان رئيس جمهور سابق آمريکا داشت انتخاب کرد البته نه بدليل سياسي بلکه ريگان هنرپيشه مورد علاقه وي بود. رونالدو از سه سالگي فوتبال را روي ماسه هاي کنار ساحل ماديرا آغاز کرد و پس از ورود به مدرسه در سن شش سالگي جديتر به فوتبال پرداخت. کريس از کودکي طرفدار باشگاه اس ال بنفيکاي ليسبون بود ولي تقدير چنين رقم خورد که به تيم رقيب يعني اسپورتينگ منتقل شود.
اولين بازي رونالدو در سن هشت سالگي براي تيم آماتور آندورينيا اتفاق افتاد که پدرش هم در همان باشگاه تدارکاتچي بود. در سال 1995 که کريس 10سال داشت، دو باشگاه خوب منطقه ماديرا يعني ماريتيمو و ناسيونال علاقه مند به امضاي قرارداد با او شدند؛ ماريتيمو که باشگاه بزرگتر منطقه است بخاطر از دست رفتن قرار ملاقات با "روي سانتوس" مربي آندورينيا، شانس بدست آوردن رونالدو را به همسايه خود يعني ناسيونال داد و کريس به آنها پيوست. پس از يکسال بازي در ناسيونال و بردن عنوان قهرماني رده نونهالان، فقط با سه روز تمرين به اسپورتينگ ليسبون مي پيوندد. کريس رفتن به اين باشگاه را مديون زحمات و پشتيباني مادرش مي داند.
اولين بازي با اسپورتينگ
اولين بازي رونالدو با پيراهن راه راه سبز و سفيد اسپورتينگ در برابر"موريرنسه" دو گل براي کريس نوجوان داشت که شروع خوبي در آلکوچته يا کارخانه فوتبال ليسبوني ها به حساب مي آيد. براي بازيهاي قهرماني جوانان زير 17سال اروپا به تيم ملي دعوت مي شود و اول بار توسط ژرارد هوليه سرمربي وقت ليورپول مورد توجه قرار مي گيرد، حالا رونالدو 16ساله است. مديران ليورپول با جذب کريس مخالفت کردند چون معتقد بودند که وي خيلي جوان است و فوتباليست بهتر از او فراوان.
دلربايي از سر الکس
در همين زمان اسپورتينگ در يک بازي اروپايي با يونايتد روبرو مي شود و با نتيجه سه بر يک به پيروزي مي رسد، آن شب سر آلکس مجذوب هنر جوانکي مي شود که مي تواند در دو گوش راست و چپ و با هر دوپا دفاع حريف را به هم بريزد. سال 2003 است و ديويد بکهام از منچستر به قصد مادريد جدا شده. پيراهن افسانه اي شماره هفت يونايتد بي صاحب شده ولي فرگوسن تصميم خود را گرفته؛ هفت به کريس رونالدو مي رسد و با 12.24 ميليون پوند، حالا يک شيطان سرخ است ... در فصل 2004-2003 نخستين نمايش جانشين روني برابر بولتون از دقيقه60 شروع شد، گل نميزند ولي يک پنالتي براي تيمش مي گيرد تا در جشن پيروزي چهار بر صفر شرکت کند. کريس تحت نظر سرآلکس پيشرفت مي کند؛ سال 2005 با نيستلروي در حين تمرين درگير مي شود، زمزمه ها براي ترک باشگاه به گوش مي رسد ولي نتيجه اين است: "رود" به مادريد مي رود و رونالدو قراردادش تا 2010 تمديد مي شود!
درخشش با من يو و آغاز شايعات
چند کارت زرد و قرمز نشان از ناپختگي ستاره جوان دارد، فرگوسن در من يو و اسکولاري در تيم ملي وارد عمل مي شوند تا کريس جوان بر اعصابش مسلط شود؛ 29 اکتبر 2005 هزارمين گل يونايتد را در ليگ برتر به ثمر مي رساند. اولين افتخار رونالدو بدست مي آيد: بهترين فوتباليست جوان سال از طرف فيفا؛ در آگوست 2003 برابر قزاقستان با پيراهن سرخ تيم ملي پرتغال ظاهر مي شود و به يورو2004 مي رود. با تيم المپيک در آتن 2004 بازي مي کند؛ "پدر مرد"، 7 سپتامبر2005 تنها چند ساعت پس از فوت پدرش مقابل روسيه بازي مي کند.
در سال 2006 اولين گل جام جهاني خود را در برابر ايران به ثمر مي رساند و سپس در مرحله يک چهارم نهايي در 8 جولاي 2006 باعث اخراج هم تيمي خود وين روني مي شود البته در بازي ملي با انگلستان و از همين جا شايعات جدايي او از يونايتد آغاز مي شود. جو سنگين رسانه اي و اعتراض هواداران کريس را به سمت درب ورودي رئال مادريد هل مي داد ولي سرآلکس مانع اين اتفاق شد و با قهرماني يونايتد در فصل بعد، درايت خود را دراينباره به رخ کشيد؛ اوج رونالدو در فصل 2008-2007 رقم خورد جايي که با من يو 42 گل مي زند و علاوه بر ليگ برتر، قهرماني باشگاههاي اروپا را نيز جشن مي گيرد و کفش و توپ طلاي اروپا را مال خود مي کند؛ رئالي ها بلافاصله وارد عمل مي شوند و تمام تابستان 2008 را به تبليغ براي انتقال رونالدو به تيمشان مي گذرانند ولي بازهم دخالت فرگوسن نقشه ها را نقش بر آب مي کند: "من تصميم گرفتم با جان و دلم براي يونايتد بازي کنم"، اين جمله آب سردي بود بر سر رئالي هاي پرمدعا که ترانسفر کريس به مادريد را پايان گرفته مي پنداشتند. با اين حال فقط يک سا طول کشيد تا اين انتقال جنجالي دوباره به جريان بيفتد.
حاشيه ها
مورينيو ، کريس رونالدو را را بچه دهاتي بيسواد و بي شخصيت خطاب مي کند. مي گويد او لياقت موقعيتش را ندارد!؛ با انتشار اخبار مختلف درباره وضعيت اخلاقي کريس بعضي ها با او هم عقيده مي شوند؛ اکتبر 2005 پليس از او راجع به اتهام تجاوز به يک مدل در هتلي در شهر لندن تحقيق مي کند ولي تبرئه مي شود؛ آگوست 2006 خبر نامزدي او با "مرکه رومرو" زني مطلقه و شاغل در تلويزيون اسپانيا که 9سال از رونالدو بزرگتر است در رسانه ها مي پيچد. مرکه وجود اين رابطه را مي پذيرد ولي کريس هيچگاه رد يا قبول نمي کند؛ شايعات زياد ديگري دوروبر وي مي چرخد: نامزدي با "يوردانا ياردل" خواهر ماريو ياردل فوتباليست برزيلي باشگاه پورتو، رابطه با مانکن معروف "لورن فرين"، دوستي با "کريستينا کارلوس" ملکه زيبايي پرتغال و ...؛ شايد خريد خانه 3 ميليون پوندي در چشاير با لبخند شيطنت آميز کريس مرتبط باشد. در منطقه چشاير نژادي از گربه هاي خانگي زندگي مي کند که در روايات کهن انگليسي به حيله گر بودن معروفند و هميشه لبخندي مرموز بر لب دارند مانند گربه اي که در داستان آليس در سرزمين عجايب وجود داشت، درست مثل رونالدوي شيطان؛ کريس با حقوق هفته اي 120 هزار پوند حالا ديگر يک پسربچه ساده دهاتي نيست، بلکه با ثروتمندان پولدار معاشرت دارد. در مهماني هاي مجلل هاليوود در کنار هنرمندان مشهور ظاهر مي شود .درباره او مي گويند پا جاي پاي دوران جواني بکام مي گذارد و شايد هم بزودي در هاليوود ظاهر شود اما زندگي کريستيانو تماما خوشگذراني نيست، او در کارهاي خيريه نيز فعاليت مي کند: سال 2005 در فاجعه سونامي شرق آسيا با خريد خانه اي براي پسربچه 11 ساله و پدرش سمبل کمک به بازماندگان سونامي مي شود...
امروز
با تمام اين روايات حالا کريستيانو رونالدو در سن 24 سالگي گرانترين بازيکن جهان است. شايد به نظر برخي قهرماني بعصاب خردکن و خودخواه به نظر برسد و شايد هم ستاره اي بي بديل، ولي براي دنياي فوتبال بازيکني است که مفتخر به عنوان "بهترين بهترينهاي اروپا" و "جهان" شده است. هم اکنون فصل تازه اي در زندگي حرفه اي کريس باز شده و روياي بازي در سانتياگو برنابئو به حقيقت پيوسته است.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:18  توسط ابراهیم  | 

 
 
 
    
 
 
 

  
 
 
  
 
 


 
 
  
 

 
منوي اصلي  
 
 
  
  

   
  بيوگرافي فرناندو تورس
 
 
 
 
نام کامل:   فرناندو خوزه تورس سانز
تاريخ تولد:  ????/?/??
محل تولد:    مادريد
قد : 185
وزن : 80
شماره پيراهن : 9
باشگاه کنوني:    ليورپول
باشگاه قبلي:  اتلتيکو مادريد     (????-????) ??? بازي ?? گلزده

 

 

 
افتخارات ملي: قهرماني در جام ملتهاي اروپا  ???8 ، قهرماني در مسابقات زير ?? سال اروپا ???1،‌ قهرماني در مسابقات زير ?? سال اروپا ????
افتخارات شخصي: سومين بازيکن برتر سال (فيفا) ???? ، بهتربن بازيکن مسابقات زير ?? سال
اروپا ???? ، آقاي گل مسابقات زير ?? سال اروپا ???1،بهترين بازيکن مسابقات زير ?? سال اروپا  ???? ،
آقاي گل مسابقات زير ?? سال اروپا ???? ،  قرار گرفتن در جمع ?? بازيکن برتر سال ( ليگ برتر ) ????،
بهترين بازيکن ماه فبروري ( ليگ برتر (???? ، بهتربن گل زن ليورپول در فصل ???? _ ??07
بازي در تيم ملي: نخستين بازي فرناندو  براي  تيم ملي اسپانيا، در سال ???? مقابل  تيم ملي پرتغال بود.
فرناندو با تيم ملي در سه تورنمنت مهم يعني يورو  ???? ?جام جهاني ???? و يورو????شرکت داشته.
 تورس در جام ملت‌هاي اروپا ????، مجموعا دو گل درمقابل تيم‌هاي ملي سوئدو آلمان (بازي فينال) به ثمررسوند
تورس تا به امروز ?? بازي براي تيم ملي اسپانيا انجام دادهو  ?? گل به  ثمررسونده.
زندگي نامه فرناندو تورس ستاره اسپانيايي باشگاه ليورپول :
 
فرناندو خوزه تورس سانز در ?? مارچ سال ???? در شهري در نزديکي مادريد اسپانيا به دنيا آمد . او که هم اکنون عضو تيم باشگاهي ليورپول مي باشد فوتبالش را در پنج سالگي با تيم پارکو آغاز کرد. با اينکه پدر بزرگش تعصبي به فوتبال نداشت اما ازطرفداران اتلتيکو مادريد بود و فرناندو اين علاقه را از او به ارث برده بود. او درابتدا مي خواست مانند برادرش دروازه بان شود اما وقتي هفت ساله بود در يک بازي دودندان جلوياش را از دست داد و مجبور به استفاده از پروتز مصنوعي شد . مادرش فلورياز او خواست تا پستش را عوض کند و به اين ترتيب او مهاجم شد . در نه سالگي پدرش خوزه با بردن او به اتاق مدال ها و افتخارات باشگاه اتلتيکو مادريد او را غافلگيرکرد . او که تا آن زمان تنها عکسهايي از جام ها و مدالهاي اتلتيکو را ديده بودتوانست جام ها را از نزديک ببيند و آنها را لمس کند.
 


تورس در يازده سالگي با به ثمر رساندن ?? گل براي تيمش توانست جزء يکي از سه بازيکني باشد که اجازه حضور در تست تمريني اتلتيکو مادريد را بدست اورده و سرانجامپس از جلب نظر کادر فني اين تيم توانست قراردادش را در سال ???? با اتلتيکو امضاءکند. حضورش در اين تيم براي خوانواده تورس يک رويا بود . آنها خيلي تلاش کردند تااو يک فوتباليست شود و هيچ کدامشان تصور هم نمي کردند که او به جايگاهي که هم اکنون در آن است برسد. او در خاطراتش مي گويد: پدرم بايد بعد از ظهرها محل کارش را ترک ميکرد تا مرا به محل تمرين برده وبعد با قطار به سر کارش بر مي گشت. در بقيه اوقات مادرم مرا با قطار يا اتوبوس مي رساند. مهم نبود که هوا باراني بود يا خيلي گرم اوبه هر حال مرا مي رساند . او هميشه به من مي گفت هر وقت خسته شدي لازم نيست ادامهبدهي فکر نکن مجبوري که فوتبال را ادامه بدهي اما من هرگز خسته نشدم.
 
 
 
 
آغاز شهرت :
تورس در چهارده سالگي به عنوان بهترين بازيکن رده سني خودش در اروپا انتخاب شد. او توانست به همراه تيم ملي اسپانيا عنوان قهرماني را در جام ملتهاي اروپا و در رده سني زير شانزده سال بدست آورده وعنوان بهترين بازيکن و گلزن آن دوره از مسابقات رااز آن خود کند . از آن زمان به بعد او به چهرهاي شناخته شده در ميان مردم تبديلشد.
 
حضور در ليورپول :
فرناندو نخستين حضور حرفه اي اش را در ليگ در سن ?? سالگي تجربه کرد . کمک او باعث شد تا اتلتيکو از دسته دوم صعود کند . او در دومين فصل حضورش در اين تيم به همراه تيم ملي اسپانيا قهرمان جام ملتهاي اروپا در رده سني زير ?? سال شد ودوباره عنوان آقاي گلي مسابقات را بدست آورد. از آن زمان به بعد سيل پيشنهادها به او شروع شد که يکي از آنها از سوي آرسنال بود. با اينکه تورس تا قبل از آن تمايلي به ترک اتلتيکو نداشت اما نظرش تغيير کرد چرا که معتقد بود حضور در جمع بهترينهاي فوتبال مي تواند به پيشرفت او کمک کند و ليورپول تنها تيمي بود که فرناندو دوست داشت به آن بپيوندد. او با وجود داشتن پيشنهادهاي مالي بهتر از سوي ديگرباشگاهها اين تيم راانتخاب کرد. تورس پس از پيوستن به ليورپول اميدوار بود که بتواند به واسطه شش فصل حضورش در کنار بازيکنان بسيار خوب آن بازي کند وگلهاي زيادي را به ثمر برساند . اومي گويد: “بين بازيکني که در دسته دوم اسپانيا بازي مي کرد با بازيکني که الان هست متفاوتهاي فيزيکي و فني زيادي است و مهمترين آنها نوع حرکت من در ميدان است. به مرورزمان بدون آنکه حس کني ياد مي گيري که بهتر حرکت کني. خيلي کمتر از قبل مي دوي وبيشتر با توپ کار مي کني سرعتت بالا مي رود و مي تواني در دفاع هم به تيم کمک کني . دانستن اين که در کجاي زمين قرار بگيري چيزي است که در طول تجربه مسابقات مي توانيآن را ياد بگيري ”
تورس با زانوهاي استثنايي :
حتي مصدوميتهاي تورس هم جنبه مثبت خودش را داشت. او در دسامبر ???? تحت عمل جراحي قرار گرفت. جراح او بعد از شکستن استخوان پايش از حالت کشساني کاسه زانوي فرناندو شگفت زده شد و در اين باره گفت: اينها منعطف ترين زانوهايي بوده است که تابه حال ديده ام.
 
 
اسطوره هاي کودکي تورس :
قهرمانان کودکي تورس مايکل جردن بسکتباليست آمريکايي، کيکو بازيکن سابق تيم اتلتيکو مادريد و ميگل ايندوريان دوچرخه سوار اسپانيايي بودند و کارتون مورد علاقهاش نيز ( فوتباليستها) بود و در زماني که در باشگاه محلي ماريو بازي مي کرد کاپيتان سوباسا را الگوي خودش قرار مي داد با آنکه عده زيادي سبک بازي فرناندو را شبيه ماکوون باستن ستاره هلندي باشگاه ميلان و اژاکس امستردام و سر مربي فعلي اين تيم ميدانند اما خودش معتقد است با آنکه ون باستن الگويش بوده است اما راه زيادي تا رسيدن به فوتبال او در پيش دارد.
 


فرناندو و آرمان گرايي :
مجسمه مومي تورس در موزهاي در مادريد اسپانيا در حالي که در کنار مايکل جردن،ميگل ايندوريان، زيدان و رائول ايستاده قرار داده شده و اين امر باعث افتخار پدرشاست. او به شدت ايده ال گراست و موفقيت خود را مديون اين خصلتش مي داند . او حتي درزمين تمرين هم تحمل باخت ندارد. کتاب معروف چه کسي پنير مرا جابجا کرده است راخوانده و به گفته خودش تاثير مثبتي بر روي او گذاشته است. او خودش را خوش شانس و بااراده قوي توصيف مي کند که به هر انچه که مي خواسته رسيده است و با اينکه شانس رادر زندگي مهم مي داند اما معتقد است کسي چيزي را مجاني به او نداده واگر انسان به دنبال استعدادش برود آنچه را که مي خواهد به دست خواهد اورد. ديوانه و متعصب کلماتي است که تورس خود را با آنها توصيف مي کند کمي خرافاتي است و اگر قبل از گلزني در يکبازي با کسي حرف زده باشد هميشه و قبل از ساير بازي ها آن کار را تکرار مي کند.
 
اطلاعات بيشتر:

*در سرزمين ماتادورها به تورس لقب (el nino )دادندel nino در زبان اسپانيايي يعنيبچه.
*جالبه بدونيد تورس در دوران کودکي دروازه بان بوده? تا اينکه يه روز آقا داداشش يه شوت محکم ميخوابونه توصورتش و
و چندتا از دندوناي فرناندو رو ميريزه تودهنش .بعد از اين ماجرا بود که تصميم گرفت براي هميشه دروازه باني
رو  بگذاره کنار .


کلمات کليدي : زندگينامه فرناندو تورس اسپانيايي ، بازيكن برتر ليورپول ، بيوگرافي ، تصاوير زيبا از Fernando torres 
 
 
 

 
  
 
   
 

  
  
 
 
     
 

  
  
 
 
  
 
 
 


        

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:16  توسط ابراهیم  | 

 

 ايا ميدانيد 
ايا ميدانيد درهر ثانيه 1 بيليون ترانزيستور ساخته مي شود
ايا ميدانيد داوينچي همه چيز هايي را که طراحي کرد هيچ وقت نساخت
ايا ميدانيد مورچه غذايش را نمي جود بلکه ان را خورد و با اب دهانش خيس کرده و ميخورد
ايا ميدانيد کوچکترين هواپيماي دنيا 80 گرم است و دو موتور 15 اسبي و نهايت سرعت 220km دارد
ايا ميدانيد نهنگ ها هم عاشق ميشوند و در سفر ها با هم اواز دست جمعي ميخوانند

ايا ميدانيد کرم ها از روي بو محيط شب و روز را تشخيص ميدهند
ايا ميدانيد اثر انگشت دوقلوها 92% شبيه به هم است
ايا ميدانيد اثر انگشت خواهر و برادر 60% شبيه به هم است
ايا ميدانيد سرعت گردباد بين 300 تا 450 کيلومتر در ساعت است
ايا ميدانيد اگر همه مردم دنيا بر دوش هم مياستادند، بلنداي آنها به 8 ميليون کيلومتر ميرسيد
ايا ميدانيد خورشيد از فاصله صد هزار سال نوري هم ديده ميشود
ايا ميدانيد داوينچي نابغه ايتاليايي 530 سال پيش هواپيما،هليکوپتر،اتوبوس،لباس غواسي را ساخته بود
ايا ميدانيد يسپر آمريکايي، 45 سال پيش از 31 کيلومتري خود را پايين پرت کرد و رکورد جهان را شکست
ايا ميدانيد ماده موثر كوكاكولا اسيد فسفريك با pH برابر 2.8 است
ايا ميدانيد پروانه از 11 کيلومتري بو را حس ميکند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدي سعادتي  |  9 نظر 

 ايا ميدانيد 
ايا ميدانيد وزن 1 قاشق چايخوري از سياه چاله ها 2 ميليارد تن است بله 2 ميليارد تن
ايا ميدانيد در وسط روز در هر مترمربع از سطح زمين 6,000,000,000,000,000 ژول(وات) انرژي هدر ميرود
ايا ميدانيد مساحت زمين 515 ميليون کيلومتر است


 ايا ميدانيد 
ايا ميدانيد قران داراي 114 سوره است

ايا ميدانيد قران داراي 30 جزء است

ايا ميدانيد قران داراي 120 حزب است

ايا ميدانيد قران داراي 6,236 ايه (نشانه) است

ايا ميدانيد قران داراي 77,701 کلمه است

ايا ميدانيد قران داراي 323,671 حرف است

ايا ميدانيد قران داراي 93,243 فتحه است

ايا ميدانيد قران داراي 39,586 کسره است

ايا ميدانيد قران داراي 4,808 ضمه است

ايا ميدانيد قران داراي 19,253 تشديد است

ايا ميدانيد قران داراي 3,272 همزه است

ايا ميدانيد قران داراي 1,771 مد است

ايا ميدانيد قران داراي 1,015,030 نقطه است

ايا ميدانيد قران داراي 5,098 وقف است

ايا ميدانيد قران در 23 سال بر پيامبر نازل شد

ايا ميدانيد پيامبر دو معراج داشتند يکي از مکه به بيت المقدس بود

ايا ميدانيد ديگري از بيت المقدس به اسمانها که بهشت برين و عرش الهي را که روي اب بود را ديدند
 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدي سعادتي  |  9 نظر 

 ايا ميدانيد 
ايا ميدانيد با هوش ترين زن دنيا 5 فوق ليسانس دارد و ضريب هوشي او 200 است و دنبال کار است
ايا ميدانيد اولين فردي که در اروپا اقامت گرفت يک زن ايراني بود و بعد مساله اقامت خارجي ها مطرح شد
ايا ميدانيد ايرانيان در انگليس ثروتمندترين قشر جامعه هستند حتي ثروتمندتر از ملکه اليزابت
ايا ميدانيد ايرانيان در آمريکا فرهيخته ترين افراد جامعه آمريکا هستند
ايا ميدانيد رئيس کامپيوتر ناسا يک ايراني هست
ايا ميدانيد حدود 250 ايراني در ناسا محقق داريم
ايا ميدانيد کورش کبير بر جهان حکومت ميکرد به نوعي قدرت جهان در دست ايران بود
ايا ميدانيد سال 2001 در فرانسه سال ايران نام داشت
ايا ميدانيد اگر 3 قاره آسيا و آمريکا و آفريقا را به هم وصل کنيم ايران در مرکز جهان است
ايا ميدانيد فرشته ها با سرعت نور حرکت ميکنند و زمان بر انها کند ميشود
ايا ميدانيد انسان در سال 3000 قد متوسط 2 متر و 120 سال عمر و پوست قهوه اي خواهد داشت
ايا ميدانيد وزن 1 قاشق چايخوري از سياه چاله ها 2 ميليارد تن است بله 2 ميليارد تن
ايا ميدانيد يك سياهچاله در كهكشان راه‌ شيري است که هر ثانيه 1000 بار دور خود مي‌چرخد
ايا ميدانيد ضريب هوشي انسان هاي معمولي بين 85 تا 105 است
ايا ميدانيد هر تار موي انسان ميتواند تا وزن 100 گرم رشد کند
ايا ميدانيد بلندترين موي سر دنيا 6 متر است
ايا ميدانيد وزن موي سر هر فرد در طول عمرش با وزن 2 فيل آفريقايي برابر است
ايا ميدانيد چشم انسان معادل يک دوربين 135 مگا پيکسل است
ايا ميدانيد سريعترين عنکبوت دنيا داراي سرعت 16 km در ساعت است که در افريقاست
ايا ميدانيد يک انسان نهايتا ميتواند با سرعت 35 km در ساعت بدود
ايا ميدانيد نوعي عنکبوت ميتواند 300 برابر وزنش را بلند کند
ايا ميدانيد طول موج نور مرئي بين 700 - 400 نانومتر است
ايا ميدانيد خورشيد کوچکترين ستاره دنيا است
ايا ميدانيد وقتي به خورشيد نگاه ميکنيد صحنه 8 دقيقه قبل از آن را مشاهده ميکنيد
ايا ميدانيد زمين در آغاز پيدايش خود 2000 بار بزرگتر از حجم کنوني خود را داشته است.
ايا ميدانيد مساحت سوراخ اوزون 24 ميليون کيلومتر مربع يا به اندازه آمريکاي شمالي
ايا ميدانيد سالانه 1.3 ميليون متر مکعب چوب صرف چوبهاي غذاي خوري در چين ميشود
ايا ميدانيد در طوفان شن کوير بين 60 تا 200 ميليون تن شن جابجا ميشود
ايا ميدانيد ماموتها که 10 هزار سال پيش منقرض شدند تا 6 سالگي شير مادرشان را ميخوردند
ايا ميدانيد شيارهاى کف دست کمکي براى بهتر گرفتن اشياء است
ايا ميدانيد جوانان هندي شادترين و ژاپني افسرده ترين هاي جهانند
ايا ميدانيد لاشخورها قادر به ديدن يك موش كوچك از ارتفاع 4 كيلومتري ميباشند
ايا ميدانيد مردم فيليپين به بيش از 1000 لهجه سخن ميگويند
ايا ميدانيد عمر مفيد انسانها در کف دستشان نوشته شده است نگاه کنيد 81 - 18 = 63
ايا ميدانيد مسن ترين انسان دنيا با 142 سال سن الان در ايران زندگي ميکند
ايا ميدانيد به گفته صندوق پول جهان ايران در تورم رتبه 5 جهان است و تا چند سال ديگر 1 خواهد شد
ايا ميدانيد ايران فلاتي به وسعت 1/648/195 کيلومتر مربع است
ايا ميدانيد گرانترين کفش دنيا 1 ميليارد و 700 ميليون تومان است
ايا ميدانيد گرانترين سينماي خانگي 210 ميليون تومان است
ايا ميدانيد گرانترين بلندگوي جهان 210 ميليون تومان قيمت دارد
ايا ميدانيد گرانترين ساعت دنيا سويسي بوده و 1 ميليارد تومان است
ايا ميدانيد گرانترين ماشين دنيا يک الگانس که با الماس تزيين شده و بيش از 1 ميليارد است
ايا ميدانيد فاصله بين مچ دست تا ارنج برابر با طول کف پا است
ايا ميدانيد مورچه ها هم شمردن بلدند و قدم هايشان را براي مسير يابي ميشمارند
ايا ميدانيد يك نانومتر يك ميليارديم متر يا حدوداً به طول 10 اتم هيدروژن است
ايا ميدانيد مصرف زغال اخته از تنگي عروق خون جلوگيري ميكند
ايا ميدانيد خورشيد در مدار کهکشان شيري با سرعت 900000 کيلومتر در ساعت حرکت ميکند
ايا ميدانيد ادرار گربه زير نور سياه مي‌درخشد.
ايا ميدانيد دوئل در پاراگوئه آزاد است به شرطي که طرفين خون خود را بر گردن بگيرند
ايا ميدانيد هر بار که يک تمبر را ميليسيد 10.1 کالري انرژي مصرف مي‌کنيد
ايا ميدانيد فورييه 1865 تنها زماني بود که ماه کامل نشد
ايا ميدانيد کوتاهترين جمله کامل در زبان انگليسي I am است
ايا ميدانيد ريشه اين مطالب از وبلاگ danestane در بلاگفا است
ايا ميدانيد اگر يک ماهي قرمز را در يک اتاق تاريک قرار دهيد، کم کم رنگش سفيد مي‌شود
ايا ميدانيد در مصر باستان افراد روحاني تمام موهاي بدن خود را مي‌کندند حتي ابروها و موژه‌ها
ايا ميدانيد کوتاه‌ترين جنگ در سال 1896 بين زانزيبار و انگلستان که 38 دقيقه طول کشيد
ايا ميدانيد 70% نفت استخراجي خاورميانه از کانال سوئز مي گزرد
ايا ميدانيد قدمت جيرفت در ايران به 5 هزار سال پيش باز ميگردد و کهنترين قدمت کشور را در جهان دارد
ايا ميدانيد بناي برج دوقولوي تيارت جهاني نيويورک توسط 2 ايراني بنا خواهد شد
ايا ميدانيد مشاور وزير بازرگاني امريکا يک ايراني است
ايا ميدانيد نام قديم يونان ، هلاس بوده است
ايا ميدانيد فقط قورباغه هاي نر قور قور مي کنند
ايا ميدانيد نام قديمي اندونزي ، هندهلند بوده است
ايا ميدانيد کشور ايران هفدهمين کشور وسيع دنياست
ايا ميدانيد مرد در قياس با زن مى‌تواند حروف ريزترى را بخوانند.ولي شنوايى زن بهتر از مرد است
ايا ميدانيد 28? قاره آمريکا دست نخورده است. اين ميزان در مورد آفريقاى شمالى 38? است
ايا ميدانيد افراد باهوش داراى روى و مس بيشترى در موهايشان هستند
ايا ميدانيد جوانترين پدر و مادر جهان يک زوج 8 و 9 ساله بودند
ايا ميدانيد نخستين رمانى که توسط ماشين تايپ نوشته شد، تام ساير بود
ايا ميدانيد در 75% از خانواده هاي آمريكايي زنان مسئول رسيدگي به امور مالي خونه هستند
ايا ميدانيد به طور ميانگين هر فرد 1140 بار در سال تلفن ميزند
ايا ميدانيد سكس 360 كالري از بدن رو در هر ساعت ميسوزاند
ايا ميدانيد در امريکا پول از كاغذ درست نشده بلكه از كتان ساخته شده
ايا ميدانيد والت ديسني از موش مي ترسيد
ايا ميدانيد اعلاميه استقلال آمريكا بر روي كاغذهاي ساخته شده با برگ حشيش نوشته شده
ايا ميدانيد اگه يه دونه كشمش رو داخل شامپاين تازه بيندازيد مدام بالا و پائين مي ره
ايا ميدانيد در سال 1996 ، 315 مورد اشتباه در ديكشنري معروف Webster's وجود داشت
ايا ميدانيد شكلات بر عصب و قلب سگ تاثير بد دارد،با کمي شكلات ميتوان يك سگ را کشت
ايا ميدانيد در كازينو هاي قماربازي las Vegas هيچ ساعتي وجود نداره
ايا ميدانيد اسم Wendy براي خانمها از كتاب peter pan بيرون امده
ايا ميدانيد 1 قطره ليكور عقرب را ديوانه مي كند و عقرب خودش را نيش مي زند و مي كشد
ايا ميدانيد در انگليس قديم قانون بود كه شما نبايد همسرتان رابا چيزي ضخيمتر از شصتتان بزنيد
ايا ميدانيد كتاب ركودهاي گينس ،ركورددار دزديده شدن از كتابخانه هاي عمومي مي باشد
ايا ميدانيد فضانوردان نبايد قبل از رفتن به فضا لوبيا بخورند.چون باد شكم لباس فضا را خراب ميکنه
ايا ميدانيد مايع موجود در نارگيل نارس را مي توان بجاي پلاسماي خون استفاده كرد
ايا ميدانيد درخت بلوط تا قبل از پنجاه سالگي ميوه نمي دهد
ايا ميدانيد اولين محصولي كه بر روي آن باركد زده شد آدامس Wrigley بود
ايا ميدانيد تنها شاه دل در ميان شاههاي پاسور سبيل ندارد
ايا ميدانيد زهره تنها سياره اي است كه در جهت عقربه هاي ساعت بدور خودش مي چرخد
ايا ميدانيد بيشتر گرد و غبار موجود در منزل از پوست مرده اي است كه از بدن شما مي ريزد
ايا ميدانيد مرواريد در سركه حل مي شود
ايا ميدانيد بالا بردن گاو از پله ها امكان پذير است ،اما پائين آوردن انها از پله امكان ندارد
ايا ميدانيد كواك اردك تنها صدايي است كه بازتابندارد و هيچ كسي هم دليل آنرا نمي داند
ايا ميدانيد مسواك بايد حداقل 2 متر با دستشوئي فاصله داشته باشد
ايا ميدانيد عقربه بزرگ ساعت با سرعت 0.00000275 مايل بر ساعت حركت مي كند
ايا ميدانيد تا قبل از سال 1982 چيزي به اسم نوشابه رژيمي وجود نداشت
ايا ميدانيد بعضي از قاليچه هاي ايراني 500 سال طول مي كشد تا از بين بروند
ايا ميدانيد هر ساله در شب هالووين بيشتر از 2,000,000,000 دلار شيريني فروخته مي شود
ايا ميدانيد براي اينكه 700 گرم به وزن شما اضافه بشه بايد 9 كيلو سيب زميني بخوريد
ايا ميدانيد كالبد شكافي انسانهاي جديد بسيار بيشتر از انسانهاي قديمي طول ميکشد
ايا ميدانيد شيريني تنها مزه اي است كه جنين در رحم مادر هم مي فهمد
ايا ميدانيد زنبور عسل 5 چشم دارد كه 2 تا اصلي در بغل سر و 3 تا بر روي سر اون قرار داره
ايا ميدانيد 20 درصد آب شيرين جهان ميان آمريكا و كانادا قرار دارد.
ايا ميدانيد بهترين شكارچي در خشكي خرس قطبي است.
ايا ميدانيد خرس قطبي هنگامي كه روي دو پا مي‌ايستد حدود 3 متر است
ايا ميدانيد در بين انواع خرس ، خرس پاندا بزرگترين جمجمه را دارد
ايا ميدانيد خرس با تمام سنگيني خود ميتواند با سرعت 50 كيلومتر در ساعت بدود
ايا ميدانيد حس بويايي خرس تقريبا 100 برابرقوي تر از انسان است
ايا ميدانيد خرس نوزاد 600 بار از مادر خود كوچكتر است
ايا ميدانيد كوههاي آلپ در سال حدود يك سانتيمتر بلند ميشوند
ايا ميدانيد بيماري قند اولين عامل كوري در مردم جهان است
ايا ميدانيد گرده گل هرگز فاسد نميشود
ايا ميدانيد دانشمندان دريافته اند که مورچه همچون انسان صبح ها خميازه ميکشند
ايا ميدانيد ويروس عامل آنفلوآنزا بيش از 200 نوع دارد
ايا ميدانيد هيتلر از مکانهاي بسته بسيار وحشت داشت
ايا ميدانيد فنلاند از 179 هزار و 585 جزيره تشكيل شده است
ايا ميدانيد زنبور از بوي عرق بدش ميايد و به كسي كه بدنش بو دهد يا عطر زده باشد حمله مي‌كند
ايا ميدانيد رنگ سفيد براي زنبور عسل آرامش دهنده و رنگ قهوه اي ناراحت كننده است
ايا ميدانيد انسان با خوردن 20 نيش از زنبور عسل در آن واحد خواهد مرد
ايا ميدانيد بدن زنبور داران مي‌تواند بيش از 100 نيش زنبور عسل را تحمل كنند
ايا ميدانيد زنبور بي نظمي را دوست ندارد،‌ اگر جلوي كندوي آنها بايستيد شما حمله خواهند كرد
ايا ميدانيد سختي آب مشابه سختي بتن است
ايا ميدانيد رعد و برقي به طول 6.1 كيلومتر داراي برقي كافي براي روشن كردن 1 ميليون لامپ است
ايا ميدانيد هنگام صحبت براي بيا ن هر كلمه 72 ماهيچه به كار گرفته مي‌شود
ايا ميدانيد خون ميگوها آبي رنگ است، عنكبوتها خوني روشن و شفاف دارند
ايا ميدانيد دانه نوعي درخت غول پيكر از خانواده كاج فقط 0.005 گرم وزن دارد
ايا ميدانيد 85% گياهان در اقيانوسها رشد ميكنند
ايا ميدانيد تنها چيزي كه در اسيد حل نمي‌شود الماس است و فقط خيلي زياد آن را از بين مي‌برد
ايا ميدانيد زرافه تازه متولد شده 2 متر قد دارد
ايا ميدانيد در تقسيمات لشگري به ده هزار سرباز ، تومان گفته و فرمانده آنرا امير تومان مي نامند
ايا ميدانيد تقريبا 11 ساعت و 1 ربع بعد از ظهر شرعي اخر وقت نماز مغرب و عشا است
ايا ميدانيد از دست دادن تنها 1? از اب بدن موجب تشنگي ميشود
ايا ميدانيد شما به طور متوسط 15000 بار در روز پلک ميزنيد
ايا ميدانيد حدود 13? مردم چپ دست هستند . اين رقم در گذشته 11 ? بود
ايا ميدانيد دو سوم وزن بدن از اب تشکيل شده که 92? خون 75? مغز 75? عضلات از اب تشکيل شده اند
ايا ميدانيد خورشيد 330,330 مرتبه بزرگتر از زمين است
ايا ميدانيد هر انسان ميتواند 1 دقيقه نفس خود را حبس کند و رکوردش در جهان 8.5 دقيقه است
ايا ميدانيد در 150 سال گذشته قد افراد در کشور هاي صنعتي 10 سانت رشد داشته است
ايا ميدانيد هر تكه كاغذ را نمي توان بيش از 9 بار تا كرد
ايا ميدانيد 75? جرم اتمفسردر 10 كيلومتر ضخامت پائين جو قرار گرفته است.
ايا ميدانيد تغيير فاصله زمين و خورشيد تاثيري بر دما ندارد بلكه زوايه تابش خورشيد موثر است.
ايا ميدانيد تبخير از سطح خاك عمده ترين منبع هدررفت آب بصورت تبخير در ايران است.
ايا ميدانيد بر هر سانتي متر از سطح زمين 105 كيلو گرم هوا وجود دارد.
ايا ميدانيد در فصل زمستان در مناطق سردسير ليمنوگراف از كار انداخته و از اشل استفاده مي كنند
ايا ميدانيد به ازاي هر 1 ? افزايش نمك محلول در آب 1 ? از شدت تبخير كاسته مي شود
ايا ميدانيد اگر تمام يخهاي قطبي ذوب شوند آب درياها 14 متر بالا مي آيد.
ايا ميدانيد بيشترين قربانيان سيل زنان و سپس كودكان هستند.
ايا ميدانيد در سالهاي آتي جنگهائي بر سر آب در جهان رخ خواهد داد
ايا ميدانيد ارتفاع تبخير در ايران 2 متر و ارتفاع متوسط بارندگي 24 سانت است
ايا ميدانيد اعصابي که در بدن شما وجود دارند به اندازه فاصله زمين تا ماه است
ايا ميدانيد دراز ترين ناخن دست دنيا مربوط به زني امريکايي است که هر ناخن او 6 متر است
ايا ميدانيد در يک سانتي متر از پوست شما 12 متر عصب و 4 متر رگ و مويرگ وجود دارد
ايا ميدانيد رشد کودک در بهار بيشتر است
ايا ميدانيد در امريکا ساليانه 85 ميليون تن کاغذ مصرف مي شود
ايا ميدانيد اسب ماده 30 واسب نر 36 دندان دارد
ايا ميدانيد حس بويايي مورچه با حس بويايي سگ برابري مي کند
ايا ميدانيد ريشه اين مطالب از وبلاگ danestane در بلاگفا است
ايا ميدانيد زمان لازم براي اينکه آب اقيانوسها 1 دور در چرخه هيدرولوژيكي بچرخد 3000 سال است
ايا ميدانيد اين زمان براي يخهاي قطبي 8000 سال و براي آبهاي زير زميني 5000 سال مي باشد
ايا ميدانيد فقط 0.1 ? از ابهاي زمين قابل استفاده براي اشاميدن است
ايا ميدانيد اقايان روزانه 40 تار مو وخانم ها 70 تا موي خود را از دست مي دهند
ايا ميدانيد وزن اسكلت انسان بالغ 13 تا 15 كيلوگرم است
ايا ميدانيد زرافه ميتواند با زبانش گوشهايش را تميز کند
ايا ميدانيد اسبها در مقابل گاز اشك آور مصون اند
ايا ميدانيد مساحت درياچه اروميه 6 هزار کليومتر مربع و عميق ترين جاي آن 14 متر ميباشد
ايا ميدانيد نعناع سسکه و تنگي نفس را شفا ميدهد .
ايا ميدانيد 200 ويروس شناخته شده كه به دستگاه تنفس اثر و باعث سرماخوردگي مي‌شوند.
ايا ميدانيد درياي مديترانه بين 3 قاره اروپا ، آسيا و آفريقا قرار دارد
ايا ميدانيد جرم زمين هشتاد و يک برابر ماه است
ايا ميدانيد انسان اوليه (ناندرتال ها) و اجداد اوليه انسان هر دو در يک زمان در اروپا بودند
ايا ميدانيد وزن کره زمين 6 * 10 به توان 18 كيلوگرم كه با F = G * M1 * M2 / R2 بدست امده
ايا ميدانيد نوزاد بيش از 300 استخوان دارد که با رشد بعضي از آنها به يكديگر جوش مي خورند
ايا ميدانيد تقريباً يك سوم وزن يك زن و يك دوم وزن يك مرد را ماهيچه تشكيل مي دهد
ايا ميدانيد 30 برابر جمعيتي که امروزه بر روي کره زمين است در زير خاک مدفون اند
ايا ميدانيد با يک مداد مي توان خطي به طول 56 کيلومتر کشيد
ايا ميدانيد عقرب ها تنها موجوداتي هستند که اشعه راديو اکتيو تاثيري بر انها ندارند
ايا ميدانيد عقرب ها دو دشمن دارند که يکي از انها يک نوع سار و ديگري مگس است
ايا ميدانيد شيشه به ظاهر جامد به است ولي مايعي است که با سرعت بسيار کند حرکت ميکند
ايا ميدانيد اولين راه شوسه و زير سازي شده در جهان توسط داريوش ساخته شد
ايا ميدانيد نور ميتواند در يک ثانيه 7.5 دور دور زمين بچرخد
ايا ميدانيد اگر تمام رگهاي خوني را در يك خط بگذاريم تقريبا 97,000 كيلو متر مي شود.
ايا ميدانيد سرعت صوت در فولاد 14 بار سريعتر از سرعت آن در هوا ست.
ايا ميدانيد وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند به اندازه 2 ميليونيم ميليمتر خم ميشود
ايا ميدانيد فشار در مركز خورشيد تقريبا 700 ميليون تن بر 4,5 متر مربع است.
ايا ميدانيد طول عمر مردم سويد و ژاپن از ديگر ملل جهان بيشتر است.
ايا ميدانيد داغ ترين نقطه زمين در دالول اتيوپي است که دماي هوا در سايه 94 درجه است
ايا ميدانيد 1 ليتر سركه درزمستان سنگين تر از تابستان است.
ايا ميدانيد 60? از ماهواره هاي جهان نظامي و 40? بقيه غير نظامي است.
ايا ميدانيد در هر ثانيه 5000 بيليون بيليون الکترون به صفحه TV برخورد ميکند تا تصوير را ايجاد کند
ايا ميدانيد يک بيليون برابر با ميليون ضرب در ميليون است
ايا ميدانيد شانس شبيه بودن دو اثر انگشت 1 به 64 ميليارد است
ايا ميدانيد يک گالن روغن سوخته، مي‌تواند تقريبا 1 ميليون گالن آب تميز را آلوده کند
ايا ميدانيد خوردن 1 سيب اول صبح، بيشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگي مي‌شود
ايا ميدانيد قديمي‌ترين آدامسي که جويده شده، متعلق به 9000 سال پيش بوده است
ايا ميدانيد اسکيمو‌ها هم از يخچال استفاده مي‌کنند، منتها براي محافظت غذا در مقابل يخ زدن
ايا ميدانيد جويدن آدامس هنگام خورد کردن پياز، مانع از اشک‌ريزي شما مي‌شود
ايا ميدانيد در 4000 سال قبل، هيچ حيواني اهلي نبود
ايا ميدانيد به طور متوسط روزانه، 12 نوزاد به خانواده‌هاي اشتباه داده مي‌شوند
ايا ميدانيد هيچکس نمي‌داند چرا صداي اردک‌ها اکو نمي‌شود
ايا ميدانيد سس کچاپ در سال 1830 به عنوان يک دارو به فروش مي‌رفته است
ايا ميدانيد ريشه اين مطالب از وبلاگ danestane در بلاگفا است
ايا ميدانيد لئو‌ناردو داوينچي 10 سال طول کشيد تا لب‌هاي موناليزا را نقاشي کند
ايا ميدانيد وقتي پاهايت‌ را آرام بالا بياوري و به پشت بخوابي، در ماسه فرو نمي‌روي
ايا ميدانيد Stewardesses طولاني‌ترين کلمه‌ايست که مي‌توانيد با دست چپ تايپش کنيد
ايا ميدانيد اکثر افراد در کمتر از 7 دقيقه خوابشان مي‌برد!
ايا ميدانيد يک انسان 8 ثانيه بعد از قطع گردن هنوز به هوش است
ايا ميدانيد سالي 500 شهاب سنگ به زمين برخورد ميکنند
ايا ميدانيد خورشيد روزي 126,000 ميليارد اسب بخار انرژي به زمين مي فرستد
ايا ميدانيد کوچکترين زمين فوتبال ساخته شده يک بيست هزارم يک تار مو است(نانو)
ايا ميدانيد با دويدن مي توان مسافر زمان بود و کسري از ثانيه از ديگران بيشتر عمر کرد
ايا ميدانيد 80% حرفهايي که در طول روز ميزنيم باخودمان است
ايا ميدانيد در واشنگتن‌ بيشتر از مردمانش، تلفن وجود دارد.
ايا ميدانيد 56% افرادي که دست چپ هستند، تايپيستند
ايا ميدانيد براي توليد 1 ليتر بنزين 23,5 تن گياه در گذشته مدفون شده است
ايا ميدانيد هر 1 دقيقه نسل يک موجود زنده منقرض ميشود
ايا ميدانيد داوينچي همزمان با يک دست مينوشت و با دست ديگر نقاشي ميکشيد
ايا ميدانيد گوش و بيني در تمام طول عمر رشد ميکنند
ايا ميدانيد اب دريا بهترين ماسک صورت است
ايا ميدانيد در ساخت برج ايفل 2,5 ميليون پيچ و مهره به کار رفته است
ايا ميدانيد طول تمام رگهاي بدن ما 560 هزار کيلومتر است
ايا ميدانيد بيني انسان قادر به تشخيص 10,000 نوع بو مختلف است
ايا ميدانيد انرژي که خورشيد در 1 ثانيه توليد ميکند براي مصرف 1 ميليون سال زمين کافي است
ايا ميدانيد غير ممکن است که بتوانيد با چشمان باز، عطسه کنيد
ايا ميدانيد ما در طول زندگيمان 18 کيلو پوست مي‌اندازيم
ايا ميدانيد رنگ مورد علاقه 80% از آمريکايي‌ها، آبي مي‌باشد!
ايا ميدانيد وقتي شخصي در سريلانکا سرش را از طرفي به طرف ديگر تکان مي‌دهد، يعني باشه
ايا ميدانيد در اين دنيا تعداد جوجه‌ها از آدم‌ها بيشتر است
ايا ميدانيد ريشه اين مطالب از وبلاگ danestane در بلاگفا است
ايا ميدانيد دکمه # (فون) که روي کيبرد مي‌باشد، «اُکتُسرپ» خوانده مي‌شود
ايا ميدانيد نوارهاي لاستيکي خيلي طول مي‌کشد تا سرد شوند
ايا ميدانيد «Dreamt» تنها کلمه‌ايست که در زبان انگليسي با mt تمام مي‌شود
ايا ميدانيد «يويو» اولين بار به عنوان يک سلاح در فيليپين استفاده مي‌شد
ايا ميدانيد مغز در هنگام خواب فعالتر از وقتي‌ است که تلويزيون مي‌بينيد
ايا ميدانيد اگر مادران در زمان بارداري سيب به خصوص سبز استفاده کنند نوزادانشان زيبا ميشوند
ايا ميدانيد مادران باردار از انگور و جوانه گندم و امگا3 استفاده کنند بچه هاي انها تيز هوش ميشوند
ايا ميدانيد خورشيد در هر يك ثانيه 4,200 هزار تن جرم خود را بصورت انرژي در فضا منتشر مي كند
ايا ميدانيد خورشيد فقط 1 بر 40,000 جرم خود را از دست داده است.
ايا ميدانيد ايران 1018 شهر دارد
ايا ميدانيد پرآب ترين رود ايران كارون در خوزستان است
ايا ميدانيد بام ايران استان چهار محال بختياري است
ايا ميدانيد هر فردي در طول 24 ساعت 23 هزار بار نفس مي كشد
ايا ميدانيد تنها درياچه آب شيرين ايران درياچه پريشان در كازرون است
ايا ميدانيد بلندترين نقطه ايران قله دماوند است
ايا ميدانيد 60 گاو قادر هستنددر عرض كمتر از 1 روز 1 تن شير توليد كنند!
ايا ميدانيد پروانه ها 1200 چشم دارند!
ايا ميدانيد گربه و سگ مي توانند راست دست يا چپ دست باشند.
ايا ميدانيد خرس ها 42 دندان دارند
ايا ميدانيد لايه بيروني پوست انسان هر 2 هفته يکبار با سلولهاي جديد تعويض ميشود
ايا ميدانيد ابتلاي يک نوزاد به ديابت از طرف مادر ديابتي 1.5 ? و از طرف پدر ديابتي 6 ميباشد
ايا ميدانيد بيشترين جراحيهاي پلاستيک در اسپانيا انجام ميشود
ايا ميدانيد بيشترين عمل زيبايي در ايران انجام ميشود
ايا ميدانيد در بين 91 کشور توسعه يافته جهان, ايران در فرار مغزها رتبه نخست را دارد
ايا ميدانيد ريشه اين مطالب از وبلاگ danestane در بلاگفا است
ايا ميدانيد ايران داراي بيشترين فرهنگ غلط در جهان است
ايا ميدانيد مردم فيليپين به بيش از 1000 لهجه سخن ميگويند
ايا ميدانيد كلمه شاهراه از راهي كه كورش بين سارد پايتخت كارون و پاسارگاد احداث كرد گرفته اند
ايا ميدانيد بيشترين روزنامه در چين به چاپ ميرسد، روزانه 100 ميليون يا 10 ? روزنامه جهان
ايا ميدانيد خليج فارس 500 هزار سال قدمت دارد
ايا ميدانيد اردني ها چاقترين مردمان دنيايند،75? از خانم ها و 60 ? آقايون اردني چاق هستند
ايا ميدانيد اولين مردماني كه نخ را كشف كردند و موفق به ريسيدن آن شدند ايرانيان بودند
ايا ميدانيد 50 ? جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده است
ايا ميدانيد مزه سيب، پياز و سيب زميني يکي ست و بخاطر بوي آنهاست كه طعم متفاوتي دارند
ايا ميدانيد آدولف هيتلر گياهخوار بوده است

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:13  توسط ابراهیم  | 

 


 

 

بيوگرافي جرارد

يوفا: استيون جورج جرارد (زاده? ?? مه ????) (معروف به استيوي جي)‌ فوتباليستي انگليسي است که در حال حاضر در باشگاه فوتبال ليورپول بازي مي‌کند. او را از بهترين هافبک‌هاي حال حاضر جهان مي‌دانند. او، پس از ديديه دشان، جوان‌ترين کاپيتاني است که جام باشگاه‌هاي اروپا را بالاي سر برده‌است (در قهرماني ليورپول در جام ????).

زندگي‌نامه? شخصي

جرارد در ويستون، مرسي‌سايد متولد شد و در هويتون، مرسي‌سايد بزرگ شد. او در وست‌دربي، ليورپول به دبيرستان کاتوليک کاردينال هينان مي‌رفت.

بر خلاف بسياري از اسطوره‌هاي تيم ليورپول همچون رابي فاولر، مايکل اوون و جيمي کاراگر، جرارد از زمان کودکي طرفدار ليورپول بود. تصادفا يکي از اقوام کم‌سن‌وسال‌تر او به نام آنتوني جرارد فوتباليستي حرفه‌اي است که کار را با اورتون (رقيب سنتي ليورپول) آغاز کرد و اکنون در ليگ دسته? دوم انگلستان براي والسال بازي مي‌کند.

جرارد در حال حاضر با الکساندرا کوران (Alexandra Curran) از مرسي‌سايد نامزد کرده‌است. او از سال ???? با الکساندر رابطه داشت و از ???? با او نامزد کرد. آن‌ها صاحب دو فرزند هستند و قرار است در تابستان ???? ازدواج کنند. فرزندان استيون و الکساندر، ليلي-الا(Lilly-Ella) (زاده? ?? فوريه? ????) و لکسي(Lexie) (زاده? ? مه ‌????) نام دارند.

 

بر خلاف بسياري از اسطوره‌هاي تيم ليورپول همچون رابي فاولر، مايکل اوون و جيمي کاراگر، جرارد از زمان کودکي طرفدار ليورپول بود. تصادفا يکي از اقوام کم‌سن‌وسال‌تر او به نام آنتوني جرارد فوتباليستي حرفه‌اي است که کار را با اورتون (رقيب سنتي ليورپول) آغاز کرد و اکنون در ليگ دسته? دوم انگلستان براي والسال بازي مي‌کند.

جرارد در حال حاضر با الکساندرا کوران (Alexandra Curran) از مرسي‌سايد نامزد کرده‌است. او از سال ???? با الکساندر رابطه داشت و از ???? با او نامزد کرد. آن‌ها صاحب دو فرزند هستند و قرار است در تابستان ???? ازدواج کنند. فرزندان استيون و الکساندر، ليلي-الا(Lilly-Ella) (زاده? ?? فوريه? ????) و لکسي(Lexie) (زاده? ? مه ‌????) نام دارند.

وضعيت کنوني :

جرارد معمولا به عنوان هافبک مياني بازي مي‌کند گرچه در فصل ????-???? بيشتر به عنوان هافبک راست به ميدان آمد. او گاها به عنوان دفاع راست نيز بازي کرده‌ است که معروف‌ترين مثال آن وقت‌هاي اضافه? فينال جام باشگاه‌هاي اروپاي ???? است.

جرارد تمام عمر ورزشي خود را در ليورپول گذرانده‌است. او در رده? زيرسن از سال ???? (? سالگي) تا سال ?? براي تيم‌هاي پايه? ليورپول بازي مي‌کرد و از سال ?? نيز براي تيم بزرگسالان ليورپول بازي مي‌کند. او در حال حاضر شماره? ? اين تيم را به تن دارد و کاپيتان آن است. از سال ?? تا بحال مجموعا در 341 بازي ليورپول حاضر بوده و 64 گل به ثمر رسانده‌است. (اين آمار تنها آمار ليگ داخلي را دربر مي‌گيرد و تا 5 سپتامبر ???? به‌روز شده‌است).

جرارد در تيم ملي انگلستان شماره? ? را به تن مي‌کند . او از سال ???? در اين تيم بازي مي‌کند و تا بحال در 49 بازي ملي حاضر بوده و 10 گل به ثمر رسانده‌است. (اين آمار تا ? سپتامبر ???? به روز شده‌است). در حال حاضر استيون کاپيتان دوم تيم ملي انگلستان است.

تاريخچه? بازي

جرارد براي اولين بار در ?? نوامبر ???? براي ليورپول به ميدان آمد. او در نيمه? دوم بازي مقابل بلک‌برن با وگارد هگم تعويض شد. اولين ?? دقيقه? او در جام يوفا و بازي مقابل سلتاويگو بود و با اين‌که ليورپول در آن شب شکست خورد، جرارد ?? ساله نام خود را مطرح کرد. او در ? دسامبر ???? در بازي مقابل شفيلد ونزدي اولين گل خود را بري ليورپول به ثمر رساند.

در سال ???? او به عنوان بازي‌کن جوان سال در انگلستان از سوي «انجمن بازي‌کنان حرفه‌اي» انتخاب شد. در همان فصل او به همراه ليورپول به فينال سه جام راه يافت و در همه? آن‌ها بازي کرد. در فينال جام يوفا مقابل آلاوز گل دوم را به ثمر رساند.

در سپتامبر ???? او در بازي معروف انگلستان مقابل آلمان (در مسابقات راه‌يابي به جام جهاني) يک گل به ثمر رساند و اين اولين گل او براي تيم ملي انگلستان بود. انگلستان در آن بازي در خانه? حريف با نتيجه? پنج بر يک پيروز شد.

اما جرارد به علت مصدوميت نتوانست در جام جهاني ???? حضور يابد. در تابستان ???? چلسي وارد مذاکره براي خريد او شد اما نهايتا جرارد ماندن در ليورپول را ترجيح داد. دلايل اين ماندن متفاوت و قابل بحث هستند. بعضي مي‌گويند او مي‌خواست پيش دوستان و خانواده‌اش بماند، بعضي مي‌گويند مربي جديد ليورپولي‌ها، رافائل بنيتز، علت اين انتخاب بود و بعضي مي‌گويند طرفداران ليورپول او را به مرگ تهديد کرده بودند.

او در ?? سپتامبر ???? مقابل منچستر يونايتد مصدوم شد و اين مصدوميت تا نوامبر آن سال او را از بازي محرم کرد.

در آخرين بازي مرحله? گروهي جام باشگاه‌هاي اروپاي همان سال جرارد از فاصله? بيست و پنج يارد گلي حياتي مقابل المپياکوس يونان به ثمر رساند. ليورپول در آن بازي براي صعود نياز به پيروزي با دو گل داشت و جرارد با به ثمر رساندن گل سوم صعود را تضمين کرد. خود جرارد آن گل را بهترين گلش براي ليورپول مي‌داند.

از ديگر گل‌هاي معروف او گلي است که در فينال جام باشگاه‌ةاي همان سال در ?? مي‌???? در استانبول مقابل آث ميلان به ثمر رساند. در آن هنگام آث ميلان ? بر ? از ليورپول جلو بود و گل جرارد که با ضربه? سر به ثمر رسيد آغاز بازي طوفاني ليورپولي‌ها بود. چند دقيقه بعد ولاديمير اسميچر گل دوم ليورپول را زد. سپس گنارو گاتوزو در يکي از حملات جرارد در محوطه? جريمه روي او خطا کرد، داور اعلام پنالتي کرد و ژابي آلونسو توپ را در دو ضرب به گل تبديل کرد تا ليورپول ?-? مساوي کند و نهايتا جام را فتح کند. فينال آن جام را کلا مي‌توان اوج دوره? ورزشي جرارد دانست، خود او در مورد آن بازي گفته‌است:«چگونه مي‌توانم پس از شبي مثل اين، (ليورپول را) ترک کنم؟» او در آن مسابقات به عنوان باارزش‌ترين بازيکن فصل نيز انتخاب شد.

جرارد در فينال جام حذفي مقابل وست‌هام نيز به عنوان کاپيتان به ميدان آمد و دو گل به ثمر رساند. گل دوم او در وقت‌هاي تلف‌شده? نيمه? دوم به ثمر رسيد و باعث به تساوي رسيدن بازي شد. جرارد از ?? ياردي دروازه? شاکا هيسلوپ را باز کرد. گل او از طرف برنامه? مشهور «بازي روز» به عنوان گل فصل انتخاب شد و از بهترين گل‌هاي تاريخ جام حذفي انگلستان است. طبق محاسبات توپ او در يک ثانيه ?? يارد را طي کرد و اين بدين معني است که حدود ?? مايل در ساعت سرعت داشته‌است. در ضمن با اين گل جرارد به افتخار بزرگي نايل آمد. او به عنوان يک هافبک در فينال چهار جام بزرگ گل زده بود. يعني جام حذفي (???? مقابل وست‌هام)، جام اتحاديه (???? مقابل منچستر يونايتد)، جام يوفا (???? مقابل آلاوز)، و جام باشگاه‌هاي اروپا (???? مثابل آث ميلان).

در ? ژولاي ???? پس از ماجراهايي جرارد نهايتا پيشنهاد چلسي را کنار زد و به همراه جيمي کاراگر قراردادش را به مدت چهار سال تمديد کرد.

در پايان فصل ????-???? او از طرف «انجمن بازي‌کنان حرفه‌اي» به عنوان بازي‌کن سال انگلستان انتخاب شد. از زمان جان بارنس در ???? هيچ کس از ليورپول به چنين افتخاري نايل نيامده بود.

بعدها بنيتو فلورو، مدير رئال مادريد، نيز براي خريد او وارد مذاکره شد اما جرارد با رد هرگونه پيشنهاد اعلام کرد:«تا وقتي که کسي بگويد مرا نمي‌خواهد، اين‌جا مي‌مانم!»

جرارد در نزديکي‌هاي جام جهاني ???? آلمان مصدوميت کوتاهي داشت و گفته مي‌شد که شايد اولين بازي انگلستان را از دست بدهد. اما او به بازي آمد و به همراه تيمش پاراگوئه را يک بر صفر شکست دادند. اين اولين حضور او در جام جهاني بود که يک کارت زرد نيز برايش به ارمغان داشت. جرارد در بازي دوم انگلستان مقابل ترينيداد و توباگو نيز به ميدان آمد. در آن بازي انگلستان با گل پيتر کراوچ يک بر صفر جلو افتاد و سپس در دقيقه? ?? جرارد گل دوم را به ثمر رساند تا صعود انگلستان مسجل شود. جالب است که اين گل نيز مقابل شاکا هيسلوپ به ثمر رسيد، يعني همان دروازه‌باني که در فينال جام حذفي از ?? ياردي از جرارد گل خورده بود.

جرارد در بازي سوم مقابل سوئد استراحت داده شد تا کارت ديگري دريافت نکند و از بازي بعدي محروم نشود اما به عنوان ذخيره به ميدان آمد و دروازه? سوئد را باز کرد. جرارد در يک هشتم نهايي مقابل اکوادور نيز به ميدان آمد و در پيروزي انگلستان نفش داشت. در يک چهارم نهايي انگلستان مقابل پرتغال ابتدا به تساوي صفر بر صفر رسيد و کار به پنالتي کشيده شد. در پنالتي‌ها جرارد و دو هم تيمي اش پنالتي‌هاشان را گل نکردند تا انگلستان از جام حذف شود.

افتخارات

با ليورپول

* قهرماني جام يوفا، جام حذفي و جام اتحاديه در فصل ????-????
* قهرماني جام خيريه و سوپرکاپ اروپا و نايب قهرماني ليگ برتر در فصل ????-????
* قهرماني جام اتحاديه و نايب قهرماني جام خيريه در فصل ????-????
* قهرماني جام قهرمانان اروپا و نايب قهرماني جام اتحاديه در فصل ????-????
* قهرماني جام حذفي و سوپرکاپ اروپا و نايب قهرماني جام باشگاه‌هاي جهان در فصل ????-????
* قهرماني جام خيريه ????

جوايز شخصي

* بازيکن جوان سال انگلستان در سال ???? (از سوي انجمن بازي‌کنان حرفه‌اي)
* باارزش‌ترين بازيکن فصل جام باشگاه‌هاي اروپا در فصل ????-????
* بازيکن سال انگلستان در سال ???? (از سوي انجمن بازي‌کنان حرفه‌اي)

 


 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:5  توسط ابراهیم  | 

 

ضد پسر ضد دختر
ما از تمام دختران وپسران حمايت ميکنيم سازمان همايت از حيوانات وحشي!

 

پسر بودن يعني.............

 


-پسر بودن يعني برو چند تا نون بخر

?-پسر بودن يعني هي شماره دادن و هي منتظر زنگ بودن

?-پسر بودن يعني بد و بيراه گفتن به دخترايي كه تحويلشون نمي گيرن

?-پسر بودن يعني كادو خريدن برا …

?-پسر بودن يعني جديدا زير ابرو برداشتن و پنكك زدن

?-پسر بودن يعني تا كي مفت خوري مي كني

?-پسر بودن يعني پس كي دفتر چه آماده به خدمت ميگيري

?-پسر بودن يعني به زور سيكل داشتن

?-پسر بودن يعني بابا پس كي ميري برام خواستگاري

??-پسر بودن يعني مثل خر حمالي كردن


??-پسر بودن يعني جوراباتو در بيار حالم به هم خورد

 


??-پسربودن يعني چرا كار نميكني جون بكن ديگه

 

 

 

??-پسر بودن يعني ببخشين ماشين و خونه هم دارين كه…

 

 

 

روش درس خوندن پسخر ها

 

يا درس نمي خونند يا وقتي مي خواند بخونند بايد حسش بياد. وقتي حسش مياد که شب امتحانه ...


يه کم که درس خوندند يه موردي پيش مياد و بهش خيره مي شوند


و به يه چيزي فکر مي کنند بعد انگار که درس خوندند بلند ميشند ميرن استراحت مي کنند بعد از يک ساعت استراحت دوباره ميرند ميشينند فکر مي کنند . وقتي فکرشون تموم شد کتاب را ورق ميزنند يه کم براندازش ميکنند وزنش مي کنند استخاره مي کنند براي خودشون تقسيمش مي کنند ميگند تا ساعت فلان اينقدر مي خونم تا ساعت فلان اينقدر بعد ميرن استراحت کنند . حين استراحت حسشون تموم ميشه


حال ندارند برند بخونند ولي چون مي دونند فردا امتحان دارند پا ميشند ميرند سر کتابشون.

 

همينجور که مي خونند هيچي حاليشون نيست چون جاي ديگه فکر مي کنند(لازم به ذکر است که هيچ وقت در هيچ موقعيتي فکر نمي کنند فقط موقع درس خوندن فکرشون مياد) بعد از نيم ساعت دوباره ميرن استراحت،

بعد سه ربع استراحت مي بينند خيلي دير شده .دوباره ميرنند درس بخونند اين بار مي خونند يه چيزايي هم ياد ميگيرند ولي چيزايي که ياد نمي گيرند را ميذارند که فردا از دوستاش بپرسند يه کم به معلمشون فحش ميدند

مي گند اينارو درس نداده . خلاصه آخرش نميرسند کتاب را تموم کنند فردا ميرند ميبينند که دوستاشون يه چيزايي مي گند که تا حالا به گوششون نخورده بعد اعصابشون خرد ميشه اونايي هم که خونده بودند يادشون ميره به همين سادگي ... !

نوشته شده در دوشنبه بيست و يکم تير 1389ساعت 14:18 توسط سحر20کرمانشاه| آرشيو نظرات |

 


 
پسر ها شبيه سوسک هستند !!!!!!

چرا؟؟؟؟؟

ميگم خدمتتون

1.دقت کردين بعضي سوووسکااا گير ميدن بهت هرچي با دمپايي ميزني تو سرشون بيشتر ميان طرفت!!!!

2.ديدين  سوسک ها چقدر سگ جونن لهشون ميکني ولي هنوز شاخکاشونو تکون ميدن

خووووووووب تا اينجا فک کنم منظورمو گرفته باشين!!!!

خوب ميريم سراغ بقيه ي شباهت ها

3.مدل مووووووووو هاي پسرااااااا (با وجود تنها 2 تار مو!!! همونو با کلي چسب و تافت و ... سيخ مي کنن)

4.سوووسک موجود چندشيه (مثل پسر ها که خيلي چندشن)

5.سوسکااا رو هيچکي دوست نداره (البته من به استثنا ها کاري ندارم کلي گفتم)دقيقا مثه پسر هاااااااا

6.سوسک تنها حشره ايه که خوشگلش پيدا نميشه!!! مثل پسر که نسل خوشگلاش منقرض شده!!!

7.ميگن سوسکااا خيلي پيچيدن و محققا هنوز از زندگيشون سر در نياوردن درست مثل پسر جماعت که هيچ وقت نميفهمي پشته اي قيافه يه زشتش  چيه!!!!بس که

موزيييييييييي ان

خوب فک کنم به اندازه ي کافي دليل اوردم واسه اينکه شما دختران محترم شباهت زيااااااااااد بين اين دو موجودو بفهمين

پس الان ميشه  به يه نکته اشاره کرد

واسه من سواله

که چرا دخترا با ديدن سوسک جيييييييغ ميزنن و در ميرن

ولي با ديدن يه پسر.....

نه واقعا خيلي واسم جالبه !!!!؟؟؟؟

يه سوال ديگه

چرا پسر ها با وجود اين همه شباهت سوسک هاي بيچاررو ميکشن (خيلي راحت)

آقا پسر هاي محترم !!!!

 

شباهتووووو دارين!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته شده در دوشنبه بيست و يکم تير 1389ساعت 13:52 توسط سحر20کرمانشاه| آرشيو نظرات |

 

 

پسراي عزيز ناراحت نشيد...فقط طنزه....قصدم توهين نيست.....

 

:x:xخصوصيات آقا پسرها از ?? تا ?? سالگي...
سن ?? سالگي: تازه توي اين سن ، هر رو از
بر تشخيص ميدن! (اول بدبختي!)سن ?? سالگي:
ياد مي گيرن كه توي خيابون به مردم نگاه
كنن! ... از قيافه ء خودشون بدشون مياد!سن
?? سالگي: توي اين سن اصولا“ راه نميرن
، تكنو مي زنن! ... حرف هم نمي زنن ، داد مي
زنن! ... با راكت تنيس هم گيتار مي زنن!سن
?? سالگي: يه كمي مثلا آدم مي شن! ... فقط
شعرهاشون رو بلند بلند مي خونن! (يادش به
خير ، اون روزا كه تكنو نبود ، راك ن رول
مي خوندن!)سن ?? سالگي: هر كي رو مي بينن
، تا پس فردا عاشقش مي شن! ... آخ آخ!
آهنگهاي داريوش مثل چسب دوقلو بهشون مي
چسبه! سن ?? سالگي: دوست دارن ده تا رو در
آن واحد داشته باشن! ... تيز ميشن ، ابي
گوش ميدن! سن ?? سالگي: از همه شون رو دست
مي خورن! ... ستار گوش ميدن كه نفهمن چي
شده! سن ?? سالگي: زندگي رو چيزي غير از
اين بچه بازيها مي بينن! (مثلا عاقل
ميشن!) سن ?? سالگي: نه! مي فهمن كه زندگي
همش عشــــقه! ... دنبال يه آدم حسابي مي
گردن! سن ?? سالگي: يكي رو پيدا مي كنن!
اما مرموز مي شن! (ديدشون عوض ميشه!) سن
?? سالگي: نه! اون با يه نفر ديگه هم
دوسته! اصلا“ لياقت عشق منو نداشت! سن
?? سالگي: عشق سيخي چند؟!! ... طرف بايد
باباش پولدار باشه! حالا خوشگل هم باشه
بد نيست!سن ?? سالگي: اين يكي ديگه
همونيه كه همه ء عمر مي خواستم! ...
افتخار ميدين غلامتون بشم؟! سن ??
سالگي: آخيـــــــــــش! سن ?? سالگي:
كاش قلم پام مي شكست و خواستگاري تو
نميومدم!!!

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:45  توسط ابراهیم  | 

 جمله ای که دختران مجرد دوست ندارند بشنوند
 با گفتن این جمله به نظر می رسد که روی تلاش و کوشش یک دختر قضاوت می کنید. بهتر است که یک دختر مجرد را تشویق کنید تا بیشتر تلاش کند  

1- شاید زیاد تلاش نمی کنی
با گفتن این جمله به نظر می رسد که روی تلاش و کوشش یک دختر قضاوت می کنید. بهتر است که یک دختر مجرد را تشویق کنید تا بیشتر تلاش کندتا به اهداف خودبرسد .اگر کسی را در انجام کاری ناکام دیدید سرزنش کردن اصلا روش خوبی به نطر نمیرسد . سعی کنید طوری رفتار کنید که او هم تحت فشار قرار نگیرد و از نصایح شما دلخور نشود .

2- زیاد آرایش کردی!
با گفتن این جمله به شخصیت او، آسیب می رسانید. سعی کنید انتقاد خود را با زبان بهتری به زبان آورید.
در نظر اشته باشید یک دختر، دوست دارد پوشش و آرایشش جذاب و زیبا باشد تا دیگران را به سمت خودش جذب کند.

3- برگرد همانجایی که بودی
این جمله، پیامی را به سمت مجردها می فرستد به این معنی که آنها نمی توانند زندگی خوبی داشته باشند و از آن لذت ببرند و آزادی از آنها گرفته شده است.
برای مجردها، پنهان شدن در خانه مثل مخفی شدن دوران جنینی شان در شکم مادر معنای خوشایندی ندارد. اغلب آنها دوست دارند شاغل باشند، با دوستانشان گردش بروند و در نهایت بیشتر وقت شان را با دوستانشان سپری کنند.

4- خیلی عیب جو هستی
این جمله به این معنی است که دیگر وقت زیادی برای انتخاب همسر آینده ات نداری، وقت تو تمام شده، دیگر وقت انتخاب کردن و رفتن به خانه بخت است.

5- توقعت را کم کن
این جمله اینطور تفسیر می شود که تو زیاد از خواستگارهایت سوال می پرسی، ایرادگیر هستی، خودسری.مجردها این جمله را اینطور معنی می کنند که باید سطح توقعشان را پایین بیاورند تا خواستگارهای دست پایینشان را هم جذب کنند و آنها را بپسندند.
به دخترهای مجرد پیشنهاد می کنیم که گول خواستگارهایی که ازنظرشان نامطئن و مشکوک هستند و خودشان را خوب و مثبت معرفی می کنند نخورند. زیرا تا کِی آنها می خواهند اخلاق و رفتار واقعی شان را از شما پنهان کنند و ماسک خوبی را به صورتشان بزنند؟
محصول پیشنهادی:

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:43  توسط ابراهیم  | 

 ضد پسر و ضد دختر

 

تحقيقات نشان داده که فقط 20% مردها عقل دارند
.......
80% بقيه زن دارند !!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟

 

مردها بر اثر کمبود عاطفه ازدواج مي کنند
بر اثر کمبود حوصله طلاق مي دن
ولي نکته جالب اينه که بر اثر کمبود حافظه دوباره ازدواج مي کنند !!!! ؟؟؟؟؟؟؟

مردها سه تا آرزو دارن :
- اونقدر که مامانشون مي گن خوش تيپ باشن !
- اونقدر که بچه شون مي گن قوي باشن !
و مهمتر از همه اينکه :
- اونقدر که زنشون بهش شک داره دوست دختر داشته باشن !!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟

- بيشتر مردان موفقيت شون رو مديون زن اولشون هستند و
زن دومشون رو مديون موفقيت شون !!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟

مرد اولي : امان از دست اين زنها !؟ زنم تمام دارائيمو برداشت و رفت !
دومي : خوش به حالت ! زن من تمام دارائي مو برداشت و نرفت !!!! ؟؟؟؟؟

- زن به شوهر : من احمق بودم که باهات ازدواج کردم !
مرد : عزيزم چرا عصباني مي شي ! خب من هم عاشقت بودم اينو نفهميدم !!!! ؟؟؟؟؟

فرق پير دختر با پير پسر:
- اولي موفق نشده ازدواج کنه
ولي دومي موفق شده ازدواج نکنه !!! ؟؟؟

- يه ضرب المثل آموزنده هست که مي گه :
مردن براي زني که عاشقشي از زندگي باهاش آسون تره !!!!! ؟؟؟؟؟؟

مرد به زن : عزيزم ممنونم ازت ! تو اعتقاد به دين رو به زندگيم آوردي!
چون من قبل از ازدواج معتقد بودم جهنم اصلا' وجود نداره !!!!! ؟؟؟؟؟؟

 

1-فردوسي حکيم بزرگ ايراني که همه قبولش دارن ميگه:

که پيش زنان هرگز راز مگوي چو گويي سخن بازيابي به کوي.
معني:هرگز رازت رو به يه زن نگو که اگه بگي پس فردا رازت رو از زبون در و همسايه ميشنوي خنديدن حقيقت محض!

2-اين حکيم در جاي ديگه ميگه:
زنان را نباشد به جز يک هنر نشينند و زايند شيران نر
اينم که احتياج به معني نداره.

3-ارنست همينگوي ميگه:

زن ها جنگ ها را شروع مي کنند و مردها آن ها را ادامه مي دهند.

4-منکن جان هم ميگه:

مردها و زن ها دست کم در يک مورد اتفاق نظر دارند. هيچ کدام به زن ها اعتماد ندارند!

البته زياد ناراحت نشو (خانم‌ها رو ميگم).چيزهاي خوبي هم راجه به زنها گفتن مثل:

5-ناپلئون که ميگه:

اگر زن نبود نوابغ جهان را چه کسي پرورش مي داد

 

  قابل توجه خانمها


خانمي در زمين گلف مشغول بازي بود. ضربه اي به توپ زد که باعث پرتاب توپ به درون بيشه زار کنار زمين شد. خانم براي پيدا کردن توپ به بيشه زار رفت که ناگهان با صحنه اي روبرو شد.
قورباغه اي در تله اي گرفتار بود. قورباغه حرف مي زد! رو به خانم گفت؛ اگر مرا از بند آزاد کني، سه آرزويت را برآورده مي کنم.
خانم ذوق زده شد و سريع قورباغه را آزاد کرد. قورباغه به او گفت؛ نذاشتي شرايط برآورده کردن آرزوها را بگويم. هر آرزويي که برايت برآورده کردم، ?? برابر آنرا براي همسرت برآورده مي کنم!
خانم کمي تامل کرد و گفت؛ مشکلي ندارد.
آرزوي اول خود را گفت؛ من مي خواهم زيباترين زن دنيا شوم.
قورباغه به او گفت؛ اگر زيباترين شوي شوهرت ?? برابر از تو زيباتر مي شود و ممکن است چشم زن هاي ديگر بدنبالش بيافتد و تو او را از دست دهي.
خانم گفت؛ مشکلي ندارد. من زيباترينم، کس ديگري در چشم او بجز من نخواهم ماند. پس آرزويش برآورده شد.
بعد گفت که من مي خواهم ثروتمند ترين فرد دنيا شوم. قورباغه به او گفت شوهرت ?? برابر ثروتمند تر مي شود و ممکن است به زندگي تان لطمه بزند.
خانم گفت؛ نه هر چه من دارم مال اوست و آن وقت او هم مال من است. پس ثروتمند دشد.
آرزوي سومش را که گفت قورباغه جا خورد و بدون چون و چرايي برآورده کرد.
خانم گفت؛ مي خواهم به يک حمله قلبي خفيف دچار شوم!
نکته اخلاقي: خانم ها خيلي باهوش هستند. پس باهاشون درگير نشين.
قابل توجه خواننده هاي مونث؛ اينجا پايان اين داستان بود.

 

پسرها با سوسكا 6 شباهت دارند:1 مثل اونا كثيفن 2 مثل اونا تو كوچه خيابون ولند 3 مثل اونا ترسناکند 4 مثل اونا سياهند 5 مثل اونا مرموزند 6 مثل اونا از سروكول دخترا بالا ميرند

 

گفت مردي به همسرش روزي... من بميرم چگونه خواهي زيست؟ گفت: از چند و چون آن بگذر.. تو بميري براي من کافيست

 

مرد به خدا مي گه: چرا زن رو زيبا آفريدي؟ خدا مي گه: واسه اينکه تو دوستش داشته باشي! دوباره مي پرسه پس چرا ناقص العقله؟ خدا هم درجواب به اين سوال احمقانه مرد پاسخ ميده: واسه اين که تورو دوست داشته باشه!!!

 

بيچاره پسرها اگه تيپ بزنن برن بيرون ميگن با كي قرار داري؟ اگه لباسهاي معمولي بپوشن ميگن اصلا سليقه نداري اگه زياد بگن دوستت دارم . ميگن باز چه نقشه اي تو سرته اگه نگن دوست دارم ميگن پاي كس ديگه اي وسطه اگه زياد بهتون زنگ بزنن ميگن اعتماد نداري اگه يه مدت زنگ نزنن ميگن سرت خيلي شلوغه اگه تو خونه زياد بخندن ميگن لوس شدي اگه نخندن ميگن چه مرگته عاشق شدي اگه شام بخوان ميگن همش به فكر شكمتي اگه شام نخوان ميگن چي كوفت كردي

 

مشخصات يک پسر خوب: 1- پسره خوب تنهايي ميره سينما وپارک - 2. يه پسره خوب بعد از تک زنگ سراغه تلفن نميره - 3. يه پسره خوب وقته برگشتن به خونه ماشينش بوي اُدکلنه زنونه نميده- 4. يه پسره خوب تو کلاسّه دانشگاه تا شعاع 3 متري هيچ خانومي نميشينه - 5. يه پسره خوب پس از اتمام صحبت گوشي تلفنو بوس نميکنه - 6. يه پسره خوب وقتي مياد خونه قرمزيه رُژه لب رو صورتش ديده نميشه

 

اگه پسرا با جنبه بشن چي ميشه؟؟؟؟؟ 1- بوي ترشي کشور رو بر مي داشت (لذا مشکلات زيادي براي شهرداري پيش مي يومد) 2- ازدواج براي دختران تبديل به ارزو و روياي شبانه مي شد 3- مانتو ها تنگ تر،جوراب ها کوچيک تر،شلوارها کوتاه تر و روسري حذف مي شد 4- شوهر مثل قند و پنير کوپني مي شد و صف هاي طولاني براي گرفتن آن به وجود مي امد پس به اين نتيجه مي رسيم که: پسر ها همين طور بي جنبه باقي بمونن هم براي دخترا بهتره هم براي تمدن

 

قلب پسرها مثل پارکينگي است که هيچ وقت تابلوي ظرفيت تکميل بر در آن ديده نميشود و اما قلب دخترها مانند فرودگاهي است که مدت ماندن يک هواپيما در آن بستگي به فرود هواپيماي بعدي دارد

 

يک پسر اگه تا آخر عمرشم ازدواج نکنه هيچکي نمي تونه بهش چيزي بگه چون حتي تو سن 50 سالگي هم ميتونه بهترين کيس ها رو داشته باشه ولي امان از روزي که يه دختر بشه 30 سالشو شوهر نکرده باشه!...

- يک پسر اگه همزمان 5 تا زن هم داشته باشه هيچکي نمي تونه بهش چيزي بگه ولي امان از روزي که يه زن شوهر دار .......

- يک پسر اگه طلاق بگيره بهش هيچي نمي گن و بد هم نگاش نميکنن ولي به دختره ميگن مطلقه و ... اوه اوه بد نگاه کردن که حداقل قضيه ست...!

- يک مرد اگه زنش بميره همه ميگن آخي بيچاره زنش ولي اگه يه زن شوهرش بميره بازم ميگن آخي بيچاره زنش!!

- همه پيرمرد هاي جذاب زيادي رو سراغ دارند ولي شما پيرزن جذاب سراغ داري؟؟؟

- اگه با ضريب خطاي 1 درصد يک پسر خوشگل و يک دختر خوشگل از تو خيابون بياري و جفتشونو دونه دونه بفرستي حموم بعد اينکه بيان بيرون تازه ميفهمي کي واقعا خوشگله!

... و اما: طبق آخرين تحقيقات دانشمندان نسل بشر نه موقعي که اتمسفر تموم شه و نه موقعي که سوخت خورشيد تموم شه و نه در هيچ حالت ديگه اي منقرض نمي شه بلکه تنها موقعي منقرض ميشه که لوازم آرايش تموم شه! چون ديگه چهره واقعي دخترها رو ميشه و ديگه هيچ پسري خر نميشه با دختري ازدواج کنه و بچه دار شن!

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:41  توسط ابراهیم  | 

رود فان نيستلروي متولد 1 جولاي 1976 در اس در کشور هلند.مهاجم گلزن تيم رئال مادريد که در ليست گلزنان جام قهرمانان اروپا پس از رائول و شوچنکو در رتبه سوم قراردارد.
بازيکن سابق تيم ملي هلند که پس از مسابقات يورو 2008 با فوتبال ملي به طور رسمي خداحافظي کرد.

 

نام کامل او رودجروس يوهانس مارتينس فان نيستلروي است.او در پست مهاجم وسط بازي مي کند و تا به حال براي 5 تيم باشگاهي بازي کرده است.

شروع فوتبال حرفه ايش با تيم دن بوش هلند در سال 1993 بود.جايي که از پست دفاع وسط به مهاجم وسط نقل مکان کرد . بعد از ان به تيم هرنويين پيوست و درست پس از يک فصل بازي در اين تيم به آيندهوون رفت.

در بهار سال 2000 با مبلغ 18.5 ميليون يورو به منچستر پيوست ولي در اولين تمرين با اين تيم با مشکل در ناحيه زانويش مواجه شد . در اولين فصل حضورش در منچستر در 31 بازي 23 گل به ثمر رساند.

وي 10 گل نيز در جام قهرمانان به ثمر رساند تا جايزه بهترين گلزن اين رقابتها را کسب کند.او در کل در 219 بازي براي منچستر 150 گل به قمر رساند که يک آمار خيره کننده است.

در 14 جولاي 2006 فرگوسن اجازه پيوستن او به رئال مادريد را صادر کرد و اين بازيکن با قراردادي به ارزش 18 ميليون پوند به رئال مادريد پيوست.


در سال اول بازي اش در رئال مادريد ال پي چي چي را کسب کرد و با گل زدن در 7 مسابقه پياپي با هوگو سانچز رکوردي مساوي را کسب کرد.

در تيم ملي کشورش در 64 بازي 33 گل به ثمر رساند در سال 2006 مشکلاتي با مارکو فان باستن مربي هلند پيدا کرد ولي در سال 2008 بازهم در يورو 2008 حضور يافت که در دور يک چهارم نهايي تيمش توسط روسيه حذف شد و او نيز فوتبال ملي را کنار گذاشت.


در سال 2004 با لئونتين اسلاتس ازدواج کرد و در سال 2006 صاحب يک دختر به نام موا آنته شد و در سال 2008 نيز صاحب فرزند پسري به نام ليام شد.

افتخارات:

دو بار قهرماني در ليگ هلند ، يک بار قهرماني در انگلستان ، يک بار قهرماني در جام خيريه انگلستان ، يک بار قهرماني در اف اي کاپ انگلستان ، دو بار کسب لاليگاي اسپانيا ، دوبار کسب مقام بهترين بازيکن هلند ، دوبار کسب عنوان آقاي گل ليگ هلند ، يک بار کسب جايزه بهترين بازيکن ليگ قهرمانان ، يک بار کسب ال پي چي چي ، يکي از بازيکنان ليست 100 نفره فيفا ، دو بار آقاي گل ليگ قهرمانان اروپا

 


 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:38  توسط ابراهیم  | 

 


جوزپ گوارديولا اي سالا با نام مستعار پپ، در 18 ژانويه سال 1971 در سانتاپدرو در باگس اسپانيا به دنيا آمد   .وي از سال 1984 در باشگاه بارسلونا بوده و  پيش از آن در خيمناستيك دمان رسا بازي مي‌كرده است .از فصل 91-1990 عضو كادر حرفه‌اي بارسلونا شد و در 16 دسامبر سال 1990 در 19 سالگي اولين بازي خود براي اين تيم را انجام داد. يك سال و نيم بعد توانست به اولين موفقيت بين‌المللي‌اش با بارسا دست يابد.

 در 20 مه 1992 با گلي كه رونالد كومان هلندي در وقت اضافه به ثمر رساند،‌ توانست .....

 

 

 

 

.....با بارسلونا در فينال ليگ قهرمانان اروپا بر سمپدوريا جنوا از ايتاليا غلبه كرده و جام قهرماني را در ورزشگاه ويمبلي لندن بالاي سر ببرد. قبل از آن هم در سال 1991 قهرمان اسپانيا شده بود. آنها دو هفته پس از قهرماني در جام باشگاه‌هاي اروپا، دوباره قهرمان ليگ اسپانيا،  لاليگا شدند. وي در سال‌هاي 1993، 1994، 1998 و 1999 بازهم عناوين قهرماني را به كلكسيون افتخاراتش اضافه كرد.

در سپنامبر سال 2001،‌ پس از 17 سال بازي در پست هافبك در بارسلونا به برشا كالچو ايتاليا پيوست و سال 2002 به آ.س.رم منتقل شد. از ژانويه 2003 تا تابستان آن سال دوباره براي برشا به ميدان رفت. دوران او در ايتاليا با بدشانسي همراه بود. وي به اتهام دوپينگ، ‌مدت زيادي را در محروميت به سر برد و نتوانست در  سري آ   درخششي داشته باشد. پس از بازي مقابل پياچنزا در 21 اكتبر سال 2001 و ديدار با لاتزيو رم در 4 نوامبر همان سال، آثار ماده ناندرولون در بدن وي پيدا شد. به دنبال آن وي به اتهام دوپينگ با چهار ماه محروميت از فوتبال مواجه شد.

وي در سال 2005 به عنوان اولين فوتباليست به خاطر دوپينگ به هفت ماه زندان و پرداخت 9000 يورو جريمه نقدي محكوم شد. اما از آنجايي كه وي فرجام‌خواهي كرد و نيزهيچ سابقه كيفري نداشت، تا زمان تشكيل دادگاه تجديد نظر آزاد ماند. او سپس از تمام موارد اتهام دوپينگ تبرئه شد.

 براي فصل 04/2003 به ايتاليا پشت كرد و دو سال در الاهلي قطر بازي كرد.  تابستان سال 2005 براي بار اول فعاليت فوتبالي‌اش را پايان داد.

سال 2006 دوباره به صحنه فوتبال بازگشت و اين بار براي تيم دورادوس ده سينالوآ، تيم دسته سومي آن زمان مکزيک به ميدان رفت. در پايان فصل، اين تيم به ليگ پريمرا ديويژن A صعود كرد. وي بعد از شش ماه بازي در آمريكاي لاتين، بالاخره از فوتبال خداحافظي كرد.

 

 

تيم ملي

 

گوارديولا با تيم ملي اسپانيا در سال 1992 مدال طلاي المپيك را به دست آورد. پس از آن در بازي تيم ملي الف اسپانيا در 14 اكتبر 1992 در برابر ايرلند شمالي در مسابقات مقدماتي جام جهاني که به  تساوي بدون گل انجاميد،‌ حضور يافت. وي در جام جهاني 1994 و جام ملت‌هاي 2000 اروپا شركت داشت، اما در جام‌هاي جهاني 1998 و 2002 به دليل مصدوميت از ناحيه زانو نتوانست حاضر شود. آخرين بازي ملي او در 14 نوامبر سال 2001 در مقابل مكزيك بود كه اسپانيا با يك گل به پيروزي رسيد. او در 47 بازي ملي،‌5  گل به ثمر رساند.

 

 

سرمربي

 

در ماه مه سال 2008، خوان لاپورتا، ‌رئيس باشگاه بارسلونا اعلام كرد كه گوارديولا براي فصل 09-2008 به عنوان سرمربي جانشين فرانك ريكارد هلندي خواهد شد.

گوارديولا پيش از آن از سال 2007مربي تيم B كاتالان‌ها بود و در آغاز ماه ژوئن سال 2008 به عنوان جانشين ريكارد كه اخراج شده بود،‌ معرفي گرديد. او كه قراردادي دو ساله با بارسا به امضاء رسانيده، با 38 سال سن،‌ سومين مربي جوان تاريخ باشگاه بارسلونا است وي درسال 2009 تمام افتخارات را با بارسلونا بدست آورد.

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:37  توسط ابراهیم  | 

 

دانيل آلوز داسيلوا (متولد ? مي ???? در جوازيرو)، که به دني آلوز معروف است، فوتباليستي
برزيلي است که در حال حاضر در پست دفاع راست هجومي، براي تيم فوتبال بارسلونا در رقابت هاي لاليگا، و همچنين تيم ملي فوتبال برزيل بازي مي کند. قبل از پيوستن به تيم کاتالونيايي، آلوز به مدت ? سال در تيم سويا بازي مي کرد و با دو عنوان قهرماني در جام يوفا و يک قهرماني در کوپا دل ري، دوران موفقيت آميزي را در اين تيم گذراند. او با مبلغ ?? ميليون يورو به علاوه مقدار ? ميليون يورو اضافي، به بارسلونا پيوست، تا به عنوان گران ترين هافبک راست تاريخ شناخته شود و همچنين بتواند در اولين فصل حضور خود در اين تيم، سه‌گانه را ببرد...........

 

دني آلوز

 


دني آلوز
 

 
شناسنامه
 
نام کامل
 دانيل آلوز داسيلوا
 
تاريخ تولد
 ? مي ???? (?? سال سن)
 
محل تولد
   جوازيرو، برزيل
 
قد
 ???? متر (? فوت و ? اينچ)
 
اطلاعات باشگاهي
 
باشگاه کنوني
 بارسلونا
 
شماره? پيراهن
 ?
 
پُست
 دفاع رلست
 
باشگاه‌هاي جوانان
 
 
 باهيا
 
باشگاه‌هاي حرفه‌اي
 
????-????
????-????
????-
 باهيا
باشگاه فوتبال سويا
بارسلونا
 ?
??
?
 
تيم ملي
 
????-
 تيم بزرگسالان
 ?
 

 

 

سوابق باشگاهي

 

سويا

در سال ??-????، بعد از اين که دني آلوز به صورت قرضي از باهيا به سويا منتقل شد، به عنوان يکي از بازيکنان تيم ملي جوانان برزيل در جام جهاني جوانان ???? بازي کرد و با اين تيم به مقام قهرماني رسيد. در پايان اين مسابقات، آلوز به عنوان سومين بازيکن برتر جام شناخته شد، اتفاقي که باعث دائمي شدن قرارداد او با باشگاه سويا شد.

در ماه ژوئن ????، سويا با انتقال آلوز به ليورپول موافقت کرد، اما مذاکرات به دليل اين که باشگاه انگليسي نتوانست رقم خود را به رقم درخواستي آلوز برساند، به نتيجه نرسيد  . در دسامبر ????، آلوز قراردادي با سويا به امضا رساند که او را تا سال ???? در سويا ماندگار مي کرد. او فصل ??-???? را با موفقيت پشت سر گذاشت و با ?? بار حضور در ترکيب سويا و به ثمر رساندن ? گل، از بازيکنان مهم تيم به شمار مي آمد. او همچنين در تمام بازي هاي سويا در جام يوفا که سرانجام با قهرماني تيمش به پايان رسيد، حضور داشت.

در سال هاي حضور در اسپانيا، آلوز توانست تابعيت اسپانيايي نيز بگيرد، موضوعي که باعث مي شد محدوديت هاي کشورهاي خارج از اتحاديه اروپا براي او از بين برود و براي بازي در تيم هاي کشورهاي اتحاديه اروپا، به مجوز کار نيازي نداشته باشد.

در اوت ????، آلوز در مصاحبه‌اي در شبکه ورزشي اسپور تيوي کشور برزيل اعلام کرد که قصد جدايي از سويا و پيوستن به باشگاهي قدرتمند در اروپا را دارد، و مدتي بعد نيز در گفتگويي با روزنامه? اسپانيايي مارکا، از علاقه? خود به ترک سويا خبر داد و اعلام کرد که باشگاه چلسي علاقه مند به استخدام اوست و او نيز هرگز نمي تواند اين شانس بزرگ را ناديده بگيرد. در مصاحبه‌اي با شبکه? اسپانيايي آنتنا 3 در ? اوت، دني آلوز گفت که مدير برنامه‌هايش در انگليس حضور دارد و در حال بررسي پيشنهاد چلسي است، و نيز از مسئولان سويا درخواست کرد که حداقل اين پيشنهاد مناسب را بررسي کنند .

در ?? اوت ????، سويا پيشنهاد چلسي براي خريدن آلوز را رد کرد، و شش روز بعد نيز دومين پيشنهاد چلسي را نپذيرفت، با اين استدلال که «آنها بسيار پايين تر از چيزي بودند که انتظار مي رفت». بعد از آن که مذاکرات آلوز با چلسي به دليل مخالفت باشگاه سويا به بن بست رسيد، آلوز از رئيس باشگاه سويا، خوزه ماريا دل نيدو، به دليل مخالفت با پيشنهاد چلسي، به شدت انتقاد کرد، مخصوصاً اين که بعد از منتفي شدن حضور او در استمفورد بريج، باشگاه انگليسي با قيمت پايين تري مدافعي برزيلي ديگري به نام جوليانو بلتي را به خدمت گرفت. بعد از درگيري هايي مطبوعاتي بين آلوز و دل نيدو، و نيز بعد از مرگ هم تيمي اش آنتونيو پوئرتا، آلوز تصميم به ماندن در سويا گرفت، و در نتيجه بازيکن و رئيس سويا با يکديگر آشتي کردند.

 

بارسلونا

آلوز در تاريخ ? جولاي ???? رسماً به بارسلونا پيوست. او سويا را با اندوه فراوان ترک کرد و اعلام کرد علاقه مند به بازگشت دوباره به باشگاه است. او گفت که به عنوان يک «پسربچه» وارد سويا شده و اکنون به عنوان يک «مرد» تيم را ترک مي کند، و نيز در کنفرانس مطبوعاتي مربوط به خداحافظي از باشگاه به گريه افتاد. رقم رسمي اين انتقال ?? ميليون يورو اعلام شد، که به همراه ? ميليون يورو اضافه مرتبط با عملکرد او در بارسا، آلوز را تبديل به گران ترين دفاع راست دنيا مي کرد، و همچنين نام او را به عنوان سومين بازيکن گرن قيمت بارسا در طول تاريخ اين باشگاه قرار مي داد. او با بارسا قراردادي ? ساله به امضا رساند که رقم فسخ آن ?? ميليون يورو تعيين شده بود. تا ? اوت، او به عنوان گران ترين بازيکن انتقال يافته در بازار نقل و انتقالات تابستان ???? محسوب مي شد، اما اين رکورد هنگامي که روبينيو، فوروارد رئال مادريد، با رقمي در حدود ?? ميليون يورو در روز پاياني نقل و انتقالات به منچسترسيتي انتقال يافت، شکسته شد.

دني آلوز بازي خود در بارسلونا را با بازي مقابل ويستا کراکوف در دور سوم مقدماتي فصل ??-???? ليگ قهرمانان اروپا در تاريخ ?? اوت ???? آغاز کرد. او همچنين اولين بازي خود در لا ليگا با پيراهم بارسا را مقابل نومانسيا در ?? اوت ???? انجام داد. آلوز به دليل کارت زردي که مقابل چلسي در نيمه نهايي ليگ قهرمانان گرفت، از بازي در فينال ليگ قهرمانان اروپا مقابل منچستر يونايتد محروم شد، جايي که يارسا موفق شد بازي را با نتيجه ? - ? به سود خود به پايان برده و سه‌گانه خود را کامل کند.

 

سوابق ملي

دني آلوز اولين بازي خود با پيراهن تيم ملي فوتبال برزيل را در مسابقه‌اي دوستانه و غيررسمي مقابل تيم منتخب «الکويت» کويت در ? اکتبر ???? انجام داد. ? روز بعد، او براي اولين بار به طور رسمي براي بازي دوستانه مقابل اکوادور به تيم ملي دعوت شد. او همچنين جزو نفرات تيم ملي برزيل در مسابقات

کوپا آمريکا ???? قرار داشت. او در ? مسابقه در اين رقابت ها بازي کرد، و نيز در فينال رقابت ها مقابل آرژانتين نيز به ميدان رفت، جايي که موفق شد با يک گل و يک پاس گل نقش مهمي در پيروزي ? - ? تيمش داشته باشد.

اگرچه آلوز به عنوان گران قيمت ترين مدافع تاريخ شناخته مي شود، اما در تيم ملي هرگز نتوانسته جايي ثابت براي خود به دست آورد، و هم تيمي اش مايکون در صورت حضور، انتخاب اول پست دفاع راست است. در نيمه نهايي جام کنفدراسيون ها در سال ????، آلوز در بازي مقابل آفريقاي جنوبي به عنوان يار ذخيره به ميدان رفت و موفق شد در دقيقه? ?? گل برتري تيمش را از روي ضربه‌اي آزاد به ثمر برساند.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:34  توسط ابراهیم  | 


 
 
بيوگرافي ليونل مسي ??
مقدمه


 

شناسنامه
 - نام كامل: ليونل آندرس مسي
-  تاريخ و محل تولد: ?? ژوئن ???? در روزاريوي آرژانتين
 - مليت: آرژانتيني و اسپانيائي
 - قد: ??? سانتي متر
 - وزن: ?? كيلوگرم
 - باشگاهها: جوانان بارسلونا، بارسلونا
 - نخستين بازي ملي: آگوست ???? در برابر مجارستان


اولين بازي
يك‌ فوروارد كامل‌ زماني‌ كارش‌ را صحيح‌ انجام‌ داده‌ كه‌ گلي‌ را به‌ ثمررسانده‌باشد.

مسي‌دراين‌ديدارگلي‌به‌ثمرنرساند،امايك‌باردرموقعيت‌گل‌قرارگرفت‌كه‌دفاع‌حريف‌روي‌

او تكل‌ خطا انجام‌ داد و يك‌ ضربه‌ آزاد به‌ نفع‌ بارسلونا اعلام‌ شد و زننده‌ اين‌ ضربه‌

هم‌ كسي‌ نبود جز رونالدينيو كه‌ با اين‌ ضربه‌ اولين‌ گل‌ بازي‌ را به‌ ثمر رساند.


اولين گل
اولين گل او در ديدار مقابل آلباسته بود كه روي پاس رونالدينيو در موقعيتي

مناسب توپ را از روي سر دروازبان به درون دروازه انداخت.


سيستم جوانگرا
با اين كه مسي در روزاريوي آرژانتين متولّد شده است، امّا در اسپانيا همه او را از

خودشان مي دانند و به‌ نظر مي‌رسد يكي‌ از اولين‌ محصول‌هاي‌ سيستم‌

جوان‌گراي‌ بارسلونا‌ باشد. با اينكه‌ رونالدينيو، اتوئو و دكو نام‌هاي‌ معروفي‌

هستند و در همه‌ جاي‌ دنيا شناخته‌ شده‌اند، اما بارسلونا به‌ محصولات‌ جوان‌

داخلي‌ خود نيز مي‌بالد و مسي آخرين‌ فرد از حلقه‌ نام‌هاي‌ پرداخته‌ شده‌اي‌ در

بارسلونا‌ است‌ كه‌ نام‌هايي‌ چون‌ كارلوس‌ پويول‌، ژاوي‌ هرناندز، ويكتور والدز، آندره‌

اس‌ اينيستا و... را شامل‌ مي‌شود.


مقايسه با مارادونا
مسي‌ در سال‌ 1987 به‌ دنيا آمده‌ است‌. در پنج‌ سالگي‌ بازي‌ فوتبال‌ را آغاز كرده‌

در باشگاه‌ گراندولي‌ در تيمي‌ كه‌ پدرش‌ هم‌ در آن‌ مشغول‌ فعاليت‌ بوده‌ است‌.

توانايي‌هاي‌ او مسئولان‌ باشگاه‌ نيول‌ اولدبويز را قانع‌ كرد كه‌ مسي را به‌ خدمت‌

بگيرند و او به‌ برادر بزرگترش‌ كه‌ در آن‌ باشگاه‌ بازي‌ مي‌كرد ملحق‌ شد. مربي‌ او

در آن‌ باشگاه‌ ايزيگو دومينگوئز، مي‌دانست‌ كه‌ او استعداد شگرفي‌ در خود پنهان‌

دارد. او مي‌گويد: او مي‌توانست‌ كارهايي‌ با توپ‌ انجام‌ دهد كه‌ قوانين‌ فيزيك‌ را به‌

بازي‌ مي‌گرفت‌. تنها كسي‌ كه‌ قبل‌ او ديده‌ام‌ كه‌ چنين‌ توانايي‌هايي‌ دارد، «ديگو

مارادونا است.


مشكلات پزشكي
پيشرفت‌ مسي‌ با اخباري‌ كه‌ نشان‌ از يك‌ بيماري‌ هورموني‌ در او داشت‌ كه‌

باعث‌ توقف‌ رشد او مي‌شد، تحت‌الشعاع‌ قرار گرفت‌. پدرش‌ تصميم‌ گرفت‌ به‌

كاتالونيا مهاجرت‌ كند تا بتواند هزينه‌ درمان‌ 900دلار‌ او را به‌ نحوي‌ تامين‌ كند، اما

بارسلونا همه‌ چيز را در مورد استعداد مسي جوان‌ مي‌دانست‌ و بنابراين‌

پيش‌قدم‌ شد تا هزينه‌هاي‌ درمان‌ او را بپردازد و همچنين‌ با او قراردادي‌ براي‌ بازي‌

در تيم‌ جوانان‌ بارسلونا منعقد كند.

 

 


آغاز به كار در اسپانيا
وقتي‌ مسي‌ پا به‌ اسپانيا گذاشت‌ فقط‌ يك‌ متر و چهل‌ سانتي‌ متر قد داشت‌. اما

قد ، هيكل‌ و نيز توانايي‌هاي‌ او بسرعت‌ شروع‌ به‌ رشد كردند و در مدت‌ زمان‌

كوتاهي‌ حدود سي‌ سانتيمتر به‌ قد او اضافه‌ شد. پس‌ از به‌ عمل رساندن‌ سي‌ و

هفت‌ گل‌ در سي‌ بازي‌ در اولين‌ فصل‌ بازي‌اش‌، فدراسيون‌ فوتبال‌ اسپانيا به‌ او

پيشنهاد كرد تا در تيم‌ ملي‌ اسپانيا شروع‌ به‌ بازي‌ كند. مربي‌ تيم‌ زير شانزده‌

ساله‌هاي‌ اسپانيا در آن‌ زمان‌ يعني‌ آقاي‌ گينس‌ مندس‌ يكي‌ از بزرگترين‌

علاقه‌مندان‌ او بود. او در مورد مسي‌ در آن‌ زمان‌ گفت‌: در ميان‌ بازيكناني‌ در اين‌

سن‌، او بهترين‌ بازيكني‌ است‌ كه‌ من‌ در عمرم‌ ديده‌ام‌.

 

ثبت ركورد براي بارسلونا
در نوامبر سال‌ 2003، مسي‌ در يك‌ بازي‌ دوستانه‌ در مقابل‌ ‌پورتو بازي‌ كرد و يك‌

سال‌ بعد هم‌ اولين‌ بازي‌ رسمي‌اش‌ با پيراهن‌ بارسلونا را در مقابل‌ تيم‌ اسپانيول

به‌ انجام‌ رساند. او در فصل‌ گذشته‌ در بازي‌ها‌ چندي‌ ظاهر شد، از‌ جمله‌ در ليگ‌

قهرمانان‌ مقابل‌ شاختار دونتسك‌. پس‌ از آن‌ در بازي‌ مقابل‌ آلباسته‌ بود كه‌ مسي

با زدن‌ گل‌ در كتاب‌ ركوردهاي‌ بارسلونا به‌ عنوان‌ جوانترين‌ گلزن‌ تاريخ‌ باشگاه‌

شناخته‌ شد.

 

بازيكني جهاني
در تابستان‌ ستاره‌ اقبال‌ مسي بالاتر هم‌ رفت‌. او آرژانتين‌ را به‌ فتح‌ جام‌ جهاني‌

جوانان‌ رساند. او در اين‌ جام‌ عنوان‌ بهترين‌ گلزن‌ و بهترين‌ بازيكن‌ تورنمنت‌ را

دريافت‌ كرد. مربي‌ آرژانتين‌ خوزه‌ پكرمن‌، او را در ديدار دوستانه‌ با مجارستان‌ به‌

تيم‌ ملي‌ بزرگسالان‌ دعوت‌ كرد، اما در اين‌ بازي‌ او خودش‌ را نشان‌ نداد و در صدر

اخبار قرار گرفت‌. مسي‌ در اين‌ بازي‌ دو دقيقه‌ پس‌ از ورود به‌ زمين‌ توسط‌ داور از

بازي‌ اخراج‌ شد.


قرارداد جديد
بارسلونا از اين‌ مي‌هراسيد كه‌ مبادا باشگاه‌هاي‌ ديگر جواهرش‌ را از چنگ‌ باشگاه‌

در آورند، بنابراين‌ پس‌ از مدت‌زمان‌ كوتاهي‌ پس‌ از يك‌ قرارداد پنج‌ ساله‌، به‌ او

پيشنهاد تمديد قرارداد دادند و با او تا سال‌ 2014 با حقوق‌ صد و پنجاه‌ ميليون‌

پوند كه‌ هم‌ تراز قرارداد رونالدينيو بود، قرارداد بستند.

 

استعداد ويژه‌
مشكل‌ آنجا بود كه‌ بارسلونا در ديدارهاي‌ ليگ‌ اسپانيا نمي‌توانست‌ از مسي‌

استفاده‌ كند. مليت‌ غيراسپانيايي‌ او اجازه‌ چنين‌ كاري‌ را به‌ باشگاه‌ در سال‌

جاري‌ نمي‌داد. اما اعطاي‌ عنوان‌ شهروند افتخاري‌ اسپانيا به‌ او به‌ اين‌ معناست‌

كه‌ او دوباره‌ مي‌تواند در تركيب‌ تيم‌ مردمي‌ و محبوب‌ اسپانيا قرار گيرد. ريكارد

عقيده‌ دارد مي‌تواند از مسي‌ در هر بازي‌ استفاده‌ كند و مي‌گويد كه‌ پس‌ از

درخشش‌ در مقابل‌ اودينزه‌ اعتمادش‌ به‌ مسي‌ بيشتر شده‌ است‌. او مي‌گويد:

مسي‌ يك‌ بار ديگر نشان‌ داد كه‌ چه‌ استعداد ويژه‌اي‌ دارد. او همچنان‌ جوان‌

است‌، اما حضورش‌ در تيم‌ حياتي‌ به‌ نظر مي‌رسد.

بعد از مارادونا هيچ فوتباليستي نتوانست به خوبي ياد او را در دل ها زنده كند .تا

اين كه بار ديگر در فوتبال آرژانتين حادثه اي رخ داد . و آن ظهور ستاره اي

آرژانتيني، كوتاه قد، كم وزن با پوستي سفيد بود به نام ليونل مسي. طولي

نكشيد كه او با زدن ?? گل در ??مسابقه براي جوانان بارسلونا توجه همه را به

خود جلب ك

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:30  توسط ابراهیم  | 

 

ضد پسر ضد دختر
ما از تمام دختران وپسران حمايت ميکنيم سازمان همايت از حيوانات خانكي!


ضايگي پسرا
چرا پسرا اين قدر ضايع اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1.واسه اينکه وقتي حس غرور وغيرتشون گل ميکنه ميبينن دختره داره با يک پسر دعوا ميکنه ميره جلو بعد از کلي کتک خوردن تازه ميفهمن يارو داداشش بوده.

2.واسه اينکه وقتي تو خيابون رد ميشن کافيه 1دختر از کنارشون رد بشه گردن نيست....(سانسور خبري)مثل جغد 180درجه گردنشون مي چرخه.

3.واسه اينکه وقتي سوار اتوبوس ميشن اگه تمام صندلي ها خالي هم باشه ميرن ته اتوبوس تو چله تابستون 1ساعت سر پا واي ميستن شايد بند کيف يک دختر گير کنه بهشون

.......مطلبم زياده اما دلم واسه پسرا سوخت ديگه الان نميگم بقيشو                               اقا پسرا برن خدا رو شکر کنن

نوشته شده در دوشنبه بيست و يکم تير 1389ساعت 18:58 توسط مريم18ساله از تهران| آرشيو نظرات |

 

مزيت دختر بودن

 

مزيت دختر بودن

 

1-هيچ وقت مجبور نيستي به تعدادموهاي سرت بري خواستگاري.کافيه فقط يه "بله" کوچولو بگي اونم با هزار منت و ناز و کرشمه.
2_به سادگي اب خوردن مي توني چند تا پسر رو تو کوچه به جون هم بندازي.(روشش رو خود خانما بهتر مي دونن.پس نيازي به نوشتن نيست)


3_هيچ موجود ديگه اي مثل تو تا اين حد ريزبين و بادقت نيست که در يک نگاه، مارک کفش زري خانم يا مدل موهاي اقدس خانم رو بفهمه.

4_خوب مي توني نقش بازي کني. _انقدر زود همه چي رو مي گيري که شش سال زودتر از اقايون به تکليف مي رسي.

6_بزرگترين پوئن:خيالت از بابت سربازي راحته!.صد سال سياهم که دانشگاه قبول نشي ککتم نمي گزه.

7_تو اماکن عمومي با خيال راحت مي توني جيغ و داد راه بندازي چون به هر حال کي وجودشو داره که رو يه دختر صداشو و احيانا خدايي نکرده دستشو بلند کنه؟!!

8_در تاريخ جهان به زيرکي معروفي.

9_مي توني هزار بار هم فيلم رومئو و ژوليت رو ببيني و باز گريه کني. 


10_و مهم تر اينکه هيچ وقت از گريه کردنت خجالت نمي کشي.

11_بهشتم که زير پاي امثال شماست.
12_بيشتر از اقايون عمر مي کني(از لحاظ علمي ثابت شده).

13_فقط تويي که مي دوني بوي خاک بارون زده تو شباي پاييزي چه جوريه.

14_از قديم گفتن:پشت هر مرد موفقي زني باذکاوت بوده.

15_هيچ کي نمي دونه دقيقا تو فکرت چي مي گذره؟ خود فرويد، پدر روانشناسي جهان گفته:بزرگترين سوالي که هرگز پاسخ داده نشده و من هم هرگز پاسخ ان را نيافته ام اين است که يک زن چه مي خواهد؟.

16_چند تا از جنگ هاي بزرگ تاريخ جهان به خاطر عشق شديد مردها به جنس تو بوده.

17_اين يکي ديگه کاملا مستنده:باهوش ترين انسان دنيا يک زنه!.

18_با اينکه ممکنه از جنس دوم بودنت ناراحت باشي ولي يادت بمونه که زني، سال ها پيش با هوش و ذکاوتش يکي از مردان قدرتمند دنيا رو شکست داد(شکست شرم اور فيليپ، پادشاه اسپانيا از اليزابت، ملکه انگلستان 1533_1603)

19_نماد الهه عشق، زيبايي، جنگ و عقلانيت در يونان باستان به شکل زنه.

??_يادت باشه که خداوند، تمام جهان رو به خاطر برکت وجود يک زن افريد.(خانم فاطمه زهرا)

21_با اينکه از مردا ضعيف تري ولي لازم نيست صدتا کلاس کاراته و تکواندو و از اين جور چيزا بري...به يه چنگ و گيس کشي بسنده مي کني.


22_مي توني در سکوت و فقط با طرز نگاهت حرف بزني اگرچه شايد هيچ کدوم از اقايون معنيشو متوجه نشن.

23_سال ها پيش دختري 18 ساله فرماندهي ارتش فرانسه رو بر عهده گرفت و اسمش رو در تاريخ جهان ماندگار کرد(ژاندارک).

24_درهاي کعبه تنها به روي يک زن باز شد.


25_سر ابوالهول مجسمه دانش و خرد به شکل زنه.


26_واقعا تا حالا هيچ مردي شب ها به اسمون نگاه کرده؟


27_هزار جور مدل خنده ،داري که هر کدوم رو يه موقع تحويل بقيه مي دي..

28_توانايي صوتيت بالاست.(کدوم مردي بلده جيغ بنفش بکشه؟).

29_خيانت عشقي نمي توني بکني(علم روانشناسي به اين نتيجه رسيده که زن ها هرگز نمي تونن دو مرد رو همزمان و به يک شکل و اندازه دوست داشته باشن اما مردها چرا).

30_شايد از طرز کار کامپيوتر يا تکنيک هاي فوتبال سر در نياري ولي اگه يه هفته طرف اشپزخونه نري اقايون حتما يه بلايي سرشون مي ياد.(توضيح اينکه در چنين مواردي دو حالت وجود داره:1_اقايون خسيس از گشنگي مي ميرن 2_دست و دلبازاش که غذاي حاضري خريدن واسشون خيالي نيست يا ورشکست مي شن يا مسموم.)


31_مجبور نيستي واسه اينکه يه نفر به خواهرت چپ نگاه کرده ،خون و خونريزي راه بندازي.نه اينکه رگ غيرت نداشته باشيا ! درواقع اپن مايندي(open minde ).

32_بلدي چه طوري بدون اينکه زور بازويي لازم داشته باشي روي بقيه رو کم کني.(با زبونت)

33_اگه زشت باشي(که خيلي کم چنين چيزي پيش مي ياد)مي توني خودت رو با ارايش خوشگل کني.اگه قدت کوتاهه مي توني کفش پاشنه دار بپوشي. اگه موهات کم پشته مسئله اي نيست چون روسري داري.


34_ در دنيا هرگز به اندازه اي که در حق تو اجحاف شده در حق موجود ديگه اي نشده با اين حال امروزه زن ها رو در هر عرصه اي مي بينيم:سياست، اقتصاد، علم و حتي ورزش!.

35_و غم انگيزترين مزيت اينه که روزي مادر مي شي و به موجودي زندگي مي بخشي.

36_چراغ هر خونه اي يک زنه.

 

نوشته شده در دوشنبه بيست و يکم تير 1389ساعت 18:51 توسط مريم18ساله از تهران| آرشيو نظرات |

 


Bf آزاري

? - اگه بهتون زنگ زد(در اين مسئله فرض بر سعيد نام بودن دوست پسرتونه...( بگين سلام اشکان جون.بعد يه دفعه انگار که تازه متوجه شدين بگين اوا خاک به سرم علي تويي؟؟؟؟مي تونين اين سيرو تا ده باز تکرار کنين ولي بار يازدهم ديگه خطر مرگ داره.

2- بهش زنگ بزنين و بگين کسي خونه نيست و دعوتش کنين خونتون ، بعد با دختر همسايه بريد سينما و فيلم پوپک و مش ماشالله يا تسويه حساب و... رو ببينيد

3- تا يه شوخي کوچيک با شما کرد سريعا جبهه بگيرين وباهاش دعوا کنين با کلماتي از قبيل:مگه تو خودت خواهر مادر نداري؟...يا يه همچين چيزايي ،ولي دو تا سه دقيقه بعد خودتون يه جک فجيع يا افتضاح تعريف کنيد و بعدش بشينيد و قيافه بنده خدا رو تماشا کنيد.

4- آرايش شديد بزنيد و از اين شلواراي خيلي برموداها و از اين پيرهن آستين کوتاها بپوشيد و بريد جلوي بنده خدا رژه بريد و وقتي به شما نزديک شد و به دو سه متري شما رسيد ، سرش داد بزنيد و بعدش بشينيد و زجر کشيدنش رو تماشا کنيد.

5- عکسهاي دو نفره اي رو که با پسر نوه عمه ي خاله ي پدربزرگ پسر دختر خالتون و يا امثال اين جک و جونورها گرفتيد بهش نشون بديد ولي بهش اجازه نديد حتي يه دونه عکس باهاتون بگيره.

6- موقع تولدش جلوي دوستاش فقط بهش يه شاخه گل هديه بديد و حالشو حسابي بگيريد و (احتمالا بسته به قدرت و توانايي قلبي و شرايط جوي)بشينيد و سکته شو تماشا کنيد و لذت ببريد.

7- همين که تو ماشين بغل دستش نشستين شروع کنين به عطسه کردن و از بو ادکلن چن صد هزار تومنيش که با زجرکش کردن پدر و مادرش خريده ايراد بگيريد و بهش بگيد که به اين بو حساسيد.

8- وقتي داره باهاتون حرف مي زنه همين که به جاي حساس حرفاش رسيد بي مقدمه موبايلشو برداريد و به يکي از دوستاتون زنگ بزنيد و چهار ساعت وچهل الي چهل و هشت دقيقه با دوستتون حرف بزنيد و اون بدبختو تو کف حرف زدن و تو فکر قبض موبايل بذاريد.

 

 توسط دوستانواينجانب

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 5:24  توسط ابراهیم  |