هر چیز و همه چیز

× اس ام اس× ورزشی ×خواندني×عاشقانه×جالب×

 
 
 
    
 
 
 

  
 
 
  
 
 


 
 
  
 

 
منوي اصلي  
 
 
  
  

   
  بيوگرافي فرناندو تورس
 
 
 
 
نام کامل:   فرناندو خوزه تورس سانز
تاريخ تولد:  ????/?/??
محل تولد:    مادريد
قد : 185
وزن : 80
شماره پيراهن : 9
باشگاه کنوني:    ليورپول
باشگاه قبلي:  اتلتيکو مادريد     (????-????) ??? بازي ?? گلزده

 

 

 
افتخارات ملي: قهرماني در جام ملتهاي اروپا  ???8 ، قهرماني در مسابقات زير ?? سال اروپا ???1،‌ قهرماني در مسابقات زير ?? سال اروپا ????
افتخارات شخصي: سومين بازيکن برتر سال (فيفا) ???? ، بهتربن بازيکن مسابقات زير ?? سال
اروپا ???? ، آقاي گل مسابقات زير ?? سال اروپا ???1،بهترين بازيکن مسابقات زير ?? سال اروپا  ???? ،
آقاي گل مسابقات زير ?? سال اروپا ???? ،  قرار گرفتن در جمع ?? بازيکن برتر سال ( ليگ برتر ) ????،
بهترين بازيکن ماه فبروري ( ليگ برتر (???? ، بهتربن گل زن ليورپول در فصل ???? _ ??07
بازي در تيم ملي: نخستين بازي فرناندو  براي  تيم ملي اسپانيا، در سال ???? مقابل  تيم ملي پرتغال بود.
فرناندو با تيم ملي در سه تورنمنت مهم يعني يورو  ???? ?جام جهاني ???? و يورو????شرکت داشته.
 تورس در جام ملت‌هاي اروپا ????، مجموعا دو گل درمقابل تيم‌هاي ملي سوئدو آلمان (بازي فينال) به ثمررسوند
تورس تا به امروز ?? بازي براي تيم ملي اسپانيا انجام دادهو  ?? گل به  ثمررسونده.
زندگي نامه فرناندو تورس ستاره اسپانيايي باشگاه ليورپول :
 
فرناندو خوزه تورس سانز در ?? مارچ سال ???? در شهري در نزديکي مادريد اسپانيا به دنيا آمد . او که هم اکنون عضو تيم باشگاهي ليورپول مي باشد فوتبالش را در پنج سالگي با تيم پارکو آغاز کرد. با اينکه پدر بزرگش تعصبي به فوتبال نداشت اما ازطرفداران اتلتيکو مادريد بود و فرناندو اين علاقه را از او به ارث برده بود. او درابتدا مي خواست مانند برادرش دروازه بان شود اما وقتي هفت ساله بود در يک بازي دودندان جلوياش را از دست داد و مجبور به استفاده از پروتز مصنوعي شد . مادرش فلورياز او خواست تا پستش را عوض کند و به اين ترتيب او مهاجم شد . در نه سالگي پدرش خوزه با بردن او به اتاق مدال ها و افتخارات باشگاه اتلتيکو مادريد او را غافلگيرکرد . او که تا آن زمان تنها عکسهايي از جام ها و مدالهاي اتلتيکو را ديده بودتوانست جام ها را از نزديک ببيند و آنها را لمس کند.
 


تورس در يازده سالگي با به ثمر رساندن ?? گل براي تيمش توانست جزء يکي از سه بازيکني باشد که اجازه حضور در تست تمريني اتلتيکو مادريد را بدست اورده و سرانجامپس از جلب نظر کادر فني اين تيم توانست قراردادش را در سال ???? با اتلتيکو امضاءکند. حضورش در اين تيم براي خوانواده تورس يک رويا بود . آنها خيلي تلاش کردند تااو يک فوتباليست شود و هيچ کدامشان تصور هم نمي کردند که او به جايگاهي که هم اکنون در آن است برسد. او در خاطراتش مي گويد: پدرم بايد بعد از ظهرها محل کارش را ترک ميکرد تا مرا به محل تمرين برده وبعد با قطار به سر کارش بر مي گشت. در بقيه اوقات مادرم مرا با قطار يا اتوبوس مي رساند. مهم نبود که هوا باراني بود يا خيلي گرم اوبه هر حال مرا مي رساند . او هميشه به من مي گفت هر وقت خسته شدي لازم نيست ادامهبدهي فکر نکن مجبوري که فوتبال را ادامه بدهي اما من هرگز خسته نشدم.
 
 
 
 
آغاز شهرت :
تورس در چهارده سالگي به عنوان بهترين بازيکن رده سني خودش در اروپا انتخاب شد. او توانست به همراه تيم ملي اسپانيا عنوان قهرماني را در جام ملتهاي اروپا و در رده سني زير شانزده سال بدست آورده وعنوان بهترين بازيکن و گلزن آن دوره از مسابقات رااز آن خود کند . از آن زمان به بعد او به چهرهاي شناخته شده در ميان مردم تبديلشد.
 
حضور در ليورپول :
فرناندو نخستين حضور حرفه اي اش را در ليگ در سن ?? سالگي تجربه کرد . کمک او باعث شد تا اتلتيکو از دسته دوم صعود کند . او در دومين فصل حضورش در اين تيم به همراه تيم ملي اسپانيا قهرمان جام ملتهاي اروپا در رده سني زير ?? سال شد ودوباره عنوان آقاي گلي مسابقات را بدست آورد. از آن زمان به بعد سيل پيشنهادها به او شروع شد که يکي از آنها از سوي آرسنال بود. با اينکه تورس تا قبل از آن تمايلي به ترک اتلتيکو نداشت اما نظرش تغيير کرد چرا که معتقد بود حضور در جمع بهترينهاي فوتبال مي تواند به پيشرفت او کمک کند و ليورپول تنها تيمي بود که فرناندو دوست داشت به آن بپيوندد. او با وجود داشتن پيشنهادهاي مالي بهتر از سوي ديگرباشگاهها اين تيم راانتخاب کرد. تورس پس از پيوستن به ليورپول اميدوار بود که بتواند به واسطه شش فصل حضورش در کنار بازيکنان بسيار خوب آن بازي کند وگلهاي زيادي را به ثمر برساند . اومي گويد: “بين بازيکني که در دسته دوم اسپانيا بازي مي کرد با بازيکني که الان هست متفاوتهاي فيزيکي و فني زيادي است و مهمترين آنها نوع حرکت من در ميدان است. به مرورزمان بدون آنکه حس کني ياد مي گيري که بهتر حرکت کني. خيلي کمتر از قبل مي دوي وبيشتر با توپ کار مي کني سرعتت بالا مي رود و مي تواني در دفاع هم به تيم کمک کني . دانستن اين که در کجاي زمين قرار بگيري چيزي است که در طول تجربه مسابقات مي توانيآن را ياد بگيري ”
تورس با زانوهاي استثنايي :
حتي مصدوميتهاي تورس هم جنبه مثبت خودش را داشت. او در دسامبر ???? تحت عمل جراحي قرار گرفت. جراح او بعد از شکستن استخوان پايش از حالت کشساني کاسه زانوي فرناندو شگفت زده شد و در اين باره گفت: اينها منعطف ترين زانوهايي بوده است که تابه حال ديده ام.
 
 
اسطوره هاي کودکي تورس :
قهرمانان کودکي تورس مايکل جردن بسکتباليست آمريکايي، کيکو بازيکن سابق تيم اتلتيکو مادريد و ميگل ايندوريان دوچرخه سوار اسپانيايي بودند و کارتون مورد علاقهاش نيز ( فوتباليستها) بود و در زماني که در باشگاه محلي ماريو بازي مي کرد کاپيتان سوباسا را الگوي خودش قرار مي داد با آنکه عده زيادي سبک بازي فرناندو را شبيه ماکوون باستن ستاره هلندي باشگاه ميلان و اژاکس امستردام و سر مربي فعلي اين تيم ميدانند اما خودش معتقد است با آنکه ون باستن الگويش بوده است اما راه زيادي تا رسيدن به فوتبال او در پيش دارد.
 


فرناندو و آرمان گرايي :
مجسمه مومي تورس در موزهاي در مادريد اسپانيا در حالي که در کنار مايکل جردن،ميگل ايندوريان، زيدان و رائول ايستاده قرار داده شده و اين امر باعث افتخار پدرشاست. او به شدت ايده ال گراست و موفقيت خود را مديون اين خصلتش مي داند . او حتي درزمين تمرين هم تحمل باخت ندارد. کتاب معروف چه کسي پنير مرا جابجا کرده است راخوانده و به گفته خودش تاثير مثبتي بر روي او گذاشته است. او خودش را خوش شانس و بااراده قوي توصيف مي کند که به هر انچه که مي خواسته رسيده است و با اينکه شانس رادر زندگي مهم مي داند اما معتقد است کسي چيزي را مجاني به او نداده واگر انسان به دنبال استعدادش برود آنچه را که مي خواهد به دست خواهد اورد. ديوانه و متعصب کلماتي است که تورس خود را با آنها توصيف مي کند کمي خرافاتي است و اگر قبل از گلزني در يکبازي با کسي حرف زده باشد هميشه و قبل از ساير بازي ها آن کار را تکرار مي کند.
 
اطلاعات بيشتر:

*در سرزمين ماتادورها به تورس لقب (el nino )دادندel nino در زبان اسپانيايي يعنيبچه.
*جالبه بدونيد تورس در دوران کودکي دروازه بان بوده? تا اينکه يه روز آقا داداشش يه شوت محکم ميخوابونه توصورتش و
و چندتا از دندوناي فرناندو رو ميريزه تودهنش .بعد از اين ماجرا بود که تصميم گرفت براي هميشه دروازه باني
رو  بگذاره کنار .


کلمات کليدي : زندگينامه فرناندو تورس اسپانيايي ، بازيكن برتر ليورپول ، بيوگرافي ، تصاوير زيبا از Fernando torres 
 
 
 

 
  
 
   
 

  
  
 
 
     
 

  
  
 
 
  
 
 
 


        

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 1:16  توسط ابراهیم  |